Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
bio bi veoma zahvalan na odgovoru,nemoguce da niko nista nezna i vezi ova dva traktora a vidim da ima dosta poznavalaca traktora bar tako kazu...
 
ja bi reko odokativno da se cene tih zekana kreću oko 3500-4000E. Sad neznam da li oznaka "11" označava da ima kabinu ili nema, ako je nema ne bih ti preporučio da kupuješ traktor bez kabine. Kada nam se vrati Mito , objasniće sve. :cao:
 
Zetori serije 50 su pravljni mislim do 84 ili 85 posle dolszi serija 52 . Inače 11 znači bez prednje vuče za razliku od XX45 koja ima prednju vuču . Tri cilindra mali potrošači , prilično brzi . Duplo kvačilo tj. kvačilo kardana poseduje posebnu ručicu tako da pri presovanju , branju , na kraj njive samo povučeš ručicu gore i kardan isljučen . To sve dok se traktor kreće ( 5minuta max ) nešto kao kod Rusa i Torpeda 60 i veći - mislim da je od velike plus . Ako kupuješ gledaj da je češka kabina tj. kabina export , jer te kabine leže na gumicama , a ne na blatobranima pa se posle blatobrani iskezeče od težine . Hidraulika prilično precizna . :cao:
 
hvala momci ovo ce mi biti od pomoci pri izboru,u sustini svi hvale te traktore za neke manje poslove ako ga budem kupio vucice cisternu 3200l najvise pored kosenja,baliranja,sejanja itd
 
Otprilike sve su ti rekli,ti traktori su odlicni za lakse poslove, dobre udobne izolovane kabine, sto je velik plus kod prskanja(s obzirom na godiste 82-85) laki za rukovanje ... najbolje misljenje o njima...
 
Isti takav 6711 u super stanju sam jedva uspeo prodati za 3400 eura...
 
Jedan moj prijatelj imao 5106 nije niza čega uvek imao problema sa konusnim-tanjirastim zupčanicima više stajao nego radio,više se radovao kad prodao nego kad kupio, posle uzeo ursusa 1224, po mome mišljenju preko 100ks traktor treba da ima prednju vuču ali tvoje da odlučiš :cao:
 
didi teoretski je najbolji 5136 turbo,prednja... ali svakako su ::novac:: presudne
licno mislim da je dobra kupovina onaj gore imt sto si nasao u oglasima za 4500e ne moze se naci jaci a bolji :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
moze da ore 3*12 clan MONTOYA je juce pisao kako njegov ore 577 bez prednje vuce sa imt-om 156.30
ore 25cm ako se ne varam i kaze da mu nije tesko,pitaj MONTOY-u ili ce neko dati odgovor ko jos zna
Ja sam imao 577 onaj sa sirokim gumama,vukao je vogela 3 brazde.... extra je radio....... :cao:
 
ako već budeš kupovao traktor 5106 nikako imao sam iskustva sa njim kod kolega i jedva su čekali da ga prodaju ako već uzimaš nešto tako veće uzmi 5136 i napred to ti je moj savet
 
Nazad
Vrh