Polka

Pokosena,izneta i zapaljena...... Sada djubrenje i plitko freza....
 
Nije sav,ona cetiri dana mraza prosle nedelje su je dobro ogolele i nisam hteo da cekam lose vreme.Pozdrav za Republiku Srpsku.
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra...
 
kod mene ko bombona,dzaba sto je bilo jakog mraza par dana al se drzi opasno. A i vreme se pobrkalo kao da je ljeto. Ja sam izvadio sadnice posadio tj namirio sto mi je falilo,sad cekam da padne valjda ce do maja opasti :) osisati do zemlje,djubriti i cekati proljece.Jel pametnije rasuti govedje gnojivo u redove ili pored redova? Pozdrav za Srbiju!!!
 
Pored, pa plitko freza.. Vidi,ako si vadio i presadjivao, sto ih ne bi i pokosio.Mislim da su povukle sokove u koren.....
 
Pozdrav malinari
Ja sam bacio ovčji stajnjak samo u redove gde ću da sadim,napravio sam razmak između redova oko 2.5m (ne manje možda 10cm više). Planirao sam da sadim na 30cm razmaka između sadnica. Dužina njive mi je 70m sa 15m (sadni deo) za 1200 sadnica.
Da li mislite da je to dobro ili imate još neke predloge?
 
Mozes slobodno na 40cm,to kad se razmnosi bice ti super :) Moja preporuka ti je kad budes sadio, Uzmes onu kantu od jupola ili neku vecu,lopata gnojiva (ovcijeg,govedjeg) lopata ilovace plus dodaj ridomil gold ili previcur radi zastite korijena i dezinfekcije i dobro to izmjesaj da se sve fino sjedini...Umocis sadnice u tu smjesu neka stoje 15-20min i udri po sadnji...
 
Ok. Hvala puno na odgovorima. E sada, pošto u četvrtak ako da Bog, trebao bi da ih zasadim. Po ovome što ste napisali, prvo je tretiram sa ridomilom ili previcur, i sadim je. Da li posle toga ide polivanje i koliko vode mi treba. Pitam zbog toga što sam pripremio samo vodu u bunaru, nisam još kupio pumpu i creva. Imam odakle da uzmem,ali je malo dalje za nositi (nije mi teško) nego samo dangubno. A čuo sam za neki hidrogel koji može umesto polivanja. I koliko mi čega treba (ridomil,previcur,hidrogel) za 1200 sadnica, bolje vi to da mi kažete nego da me varaju u poljoprivrednoj apoteci. I znate li možda koje su cene tih sredstava.
HVALA
 
Ja sam zasadio svega 5 ari polke prosle subote. Po savetu onog koji mi je prodao sadnice umakao sam koren u rastvor ridomila, posadio, polio i na kraju skratio do zemlje sadnice. Ukoliko se pokaze dobra investicija, kad budem imao svojih sadnica, raspalicu jos 20 ari. Razmak od sadnice do sadnice je 40-ak cm. Pumpu imam na pocetku parcele, a otkupno mesto mi je na 100-tinak metara od parcele.
 
Ivan VB
Samo ti dobro nadjubri,ja potapam u slavol noc pre sadnje,i sadi,izmisljamo bez veze i napravismo svemirsku tehnologiju od Polke a zemlja nam najzdravija u Evropi,oni tamo moraju zato sto je gaje u casama od jogurta.Redovno djubrenje, 2-3 puta prskanje i zalivanje.Pa necemo otrov nasoj deci da proizvodimo....
 
Hvala Zoki. A jel može ko može da mi odgovori na sledeća pitanja:
Po ovome što ste napisali, prvo je tretiram sa ridomilom ili previcur, i sadim je. Da li posle toga ide polivanje i koliko vode mi treba. Pitam zbog toga što sam pripremio samo vodu u bunaru, nisam još kupio pumpu i creva. Imam odakle da uzmem,ali je malo dalje za nositi (nije mi teško) nego samo dangubno. A čuo sam za neki hidrogel koji može umesto polivanja. I koliko mi čega treba (ridomil,previcur,hidrogel) za 1200 sadnica, bolje vi to da mi kažete nego da me varaju u poljoprivrednoj apoteci. I znate li možda koje su cene tih sredstava.
HVALA
 
Previcur i ridomil gold ti je jedno te isto... Ridomila ti ide 25gr na 10l vode,ti mozes slobodno da uzmes dva pakovanja po 40gr znaci 80gr to ce ti biti dovoljno za 1200 sadnica i nije skupo a dobro je. Za previcur nisam siguran koliko je novca a i njega ti treba isto malo jer neces zalivati sadnice nego ih umakati...Trenutno ne trebas zalivati maline,jer nije toplo kao ljetos i nece se zemlja isusiti a ima i rose tako da ce sadnica imati vode kad je potopis u onu smjesu sto sam ti rekao a i najavljuju snjeg za par dana bar kod nas u Republici Srpskoj.Za hidrogel nisam cuo.

http://www.agroklub.com/poljoprivredni-oglasnik/oglas/previcur-energy/145/
http://www3.syngenta.com/country/rs/sr/cp/ProductList/Pages/RidomilGoldMZ68-WG.aspx
evo ga i hidrogel:
http://www.atpdoo.rs/preparati.html
 
Ujesenjoj sadnji nema potrebe za nikakvim zalivanjem za razliku od prolecne gde je neophodno...
 
Završeno...Rasad uzeo od poznatog majstora iz Arilja Milomora Stojića, posadjeno prema upustvima malinara sa ovog sajta na čemu sam Vam zahvalan. Zafalilo mi je još 80 sadnica da bih završio red pa ako neko ima viška tu sam za svaku vrstu pomoći. Još jednom hvala svima

 
Drugu preteklo 300 Sadnica polke ako si zainteresovan javi se. Pozz

Sent from my X9007 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh