Polka

Kod mene zadnjih pet dana daje odlican rod,kao da se tek sada oporavila od vrucina,definitivno lose podnosi velike vrucine....
 
Razorao sam jednu parcelu gde planiram da sadim polku. Stajnjak nisam mogao da obezbedim, ali planiram pre frezovanja da rasturim vocarsko djubrivo i odmah posle toga sadim.
E sad, pitanje bi bilo kada je saditi i na kojoj dubini? Bio bih zahvalan na odgovoru.
Pozdrav zupa100
 
Sadi je na par cm. dublje nego sto je bila,to vidis po sadnici koju dobijes a u svakom slucaju ne dublje od 15 cm, rastojanje u redu 40 cm. Sadi se od novembra do polovine marta....
 
Kod nas u Vojvodini je to nedostizna n/v (osim Fruske Gore) i dobro ide,verovatno bi na toj ,, nizoj" isla jos bolje........
 
Bez vode nista a prinosi oko 12 t po hektaru ili oko 3-3,5 kg po duznom metru maline... Bar kod mene u okruzenju......
 
Meni voda ne predstavlja problem, na sred parcele imam pumpu, voda je na 5 m dubine. Prikacim tomos i "mirna Backa" :) Za narednu godinu bih postavio dve trake u redu kap po kap.
Pitanje je, da li bih trebao odmah naredne godine da postavim mrezu, ili da to odlozim za drugu godinu? Napominjem da ovde neki likovi vec uveliko prodaju polku ili polanu (stalan otkup) do kraja berbe. Daljina parcele koju planiram je na najvise 100 metara od otkupnog mesta, a u blizini su par seoskih prodavnica, msm 'ladno pivo i tako to :) Skoro pa idealni uslovi.
Samo, ovi koji vec imaju berbu u drugoj godini, prijavljuju 200 kg. roda po aru, verovatno me foliraju, ili se hvale. Toliko.

Pozz zupa100 :ppozdrav:
 
Meni voda ne predstavlja problem, na sred parcele imam pumpu, voda je na 5 m dubine. Prikacim tomos i "mirna Backa" :) Za narednu godinu bih postavio dve trake u redu kap po kap.
Pitanje je, da li bih trebao odmah naredne godine da postavim mrezu, ili da to odlozim za drugu godinu? Napominjem da ovde neki likovi vec uveliko prodaju polku ili polanu (stalan otkup) do kraja berbe. Daljina parcele koju planiram je na najvise 100 metara od otkupnog mesta, a u blizini su par seoskih prodavnica, msm 'ladno pivo i tako to :) Skoro pa idealni uslovi.
Samo, ovi koji vec imaju berbu u drugoj godini, prijavljuju 200 kg. roda po aru, verovatno me foliraju, ili se hvale. Toliko.

Pozz zupa100 :ppozdrav:
Nose dobar rod i jedna i druga sorta samo kako kod kog proizvodjaca...
 
Kod mene na Polki oko 500 g. po biljci,sto je mnogo manje nego kod polane sadjene na isto parceli. Generalno je tako u prvoj god a kasnije je isto,mozda malo vise daje Polka..
 
Pozdrav svima ja sam nov na forumu.Prvo hocu da pohvalim forum i sve clanove na forumu na odlicnim postovima i temama,svaka cast.Ja sam odlucio da pocnem da se bavim uzgojem maline.Hocu da zasadim 70 ari polke za pocetak.Psto trenutno nisam u zemlji zakasnio sam za sadnju sada,pa bih hteo da vas pitam dali da idem na prolecnu sadnju ili da sacekam sledecu jesen?Zanima me koliko mi treba sadnica za 70 ari.
 
Ako postoji sistem kap po kap (po mom misljenju i iskustvu) najbolja je rana prolecna sadnja maline. I po mogucstvu jesenje oranje... Proverenooo.
 
Pozdrav zanima me koliki je najveci dozvoljen pad za uzgoj?

- - - - - - - - - -

Mislim pad parcele da budem precizan
 
Nazad
Vrh