Polana

Malopre sam ovo slikao,juce nije bilo.. sta se desava?
p.s. cini mi se da je grinja,prema slikama sa neta. Nasao sam cime prskati,ali voleo bih da ako je neko imao ovakav problem da mi prenese svoje iskustvo...
Hvala!
39bf97e9be984e77d8d82f9e382946f0.jpg
 
Poslednja izmena:
ja isprskao armadom i nekim "lepkom" za insekticide,mislim da se zove Inex... pa sta bude

Sent from my K013 using Tapatalk
 
@pecan06 i kod mene u cetvrtak ce da bude proredjivanje

viewer.php
[/URL][/IMG]

nego ovo me brine :

viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]

tu i tamo se pojavljuje , cime poprskati?
do sada u dva navrata tretirano vertimec , quadris ,isabion .
 
Maxman
Nije nista i polako nestaje kod mene barem. Novi lastari zdravi. Samo redovna zastita.
Ne treba ici protiv grinja ako se ne vide simptomi. Ja barem tako. Nicim do sada nisam isao a nema ih. Ne vole vlazno vreme :kisa:
 
Malopre sam ovo slikao,juce nije bilo.. sta se desava?
p.s. cini mi se da je grinja,prema slikama sa neta. Nasao sam cime prskati,ali voleo bih da ako je neko imao ovakav problem da mi prenese svoje iskustvo...
Hvala!
39bf97e9be984e77d8d82f9e382946f0.jpg

I kod nas u malinjaku je bilo par sadnica sa ovakvim listovima, nedelju dana nakon prskanja sa decisom, quadrisom, nekoliko njih sada izgleda ovako


- - - - - - - - - -

Juce sam,kada se malo prosusilo, isfrezovao i okopao.Bilo je dosta vlazno zemljiste e sada posle ovog danasnjeg potopa koji jos traje,upravo lije kao luda,sta ce biti i kako ce se odraziti na malinu koja je vec u problemu.Uh, nista dobro.......

Koliko kosta usluga freziranja u Kuli za 1ha i koliko puta ces ici frezom? Nama u Futogu covek trazi 180e.
 
Puno, ovde je 6 000 po jutru, ja frezujem u zavisnosti od korova ali 3 - 4 puta plitko ...Ja imam kultivator IMT 507 pa polako....
 
Poslednja izmena:
Pazi Zoki, ako je 6000 po jutru onda uopšte nije puno u odnosu na cenu kod mene.
Traktorski je zakon gde se može ući u redove, sa špartačem koji je adaptiran za ovu namenu. Brzo završim posao i ne košta me puno goriva. U jedan međured nisam mogao ući, loše razmereni redovi i loše izvučeni redovi i tu mora freza, tako da ne smem ni reći cenu. Elem, videću ove godine kako će to sve ići pa ću za sledeću parcelu znati da li kupiti frezu ili šta već.
Što se tiče prskanja, ova godina takva kakva je, išao sam sada pre par dana Queen, Nurrel D i prihrana Fitofert Berry. Za botritis tek sledeće prskanje Pyrus, jer sada imam malo cvetova još i nema potrebe davati ove fungicide za sada.
Uistinu, malo me je zbunio član crnjevo sa njegovom objavom o bakterijskoj paleži lista u temi radovi u malinjaku. Video sam ponegde takve listove i kod mene, pa moram malo bolje da pogledam koliko još danas.
 
Vlado,citao sam i pregledao Polku detaljno nasao sam par komada ,naravno pocupao sam i izbacio napolje pa cu pratiti i uraditi kombinaciju scudo i trainer... E sada ono sto je zanimljivo, nijedna koju sam nasao nije od ovih tkzv. novih mladara sto su izbili iz zemlje ,nego tamo gde je kosilica ostavila staru na desetak cm i iz njih su izbile te koje imaju te simptome,izgoreo,crn list ali ne i stablo..... Pratim i obavestavam te.....


A sto se tice freze, oru za 6 000 a za toliko i frezuju, jbg. malo li je . Pa sin i ja smo neki dan nase jutro mlade Polane uradili sa 507-com za pet sati a da nekome dam 90 evra, ma vidi. Da ,jedan profesor mi je za freziranje kultivatorom rekao 4 din po kvadratu, lud covek..
 
Poslednja izmena:
Da li stavljate neke aminokiseline?Da li je rano za bor...

- - - - - - - - - -

da li je tacno da se kalcijum usvaja dobro samo preko lista,ja stavljam sa prihranom kalcinit jednom nedeljno,naravno kad vremenski uslovi dozvoljavaju zbog ovih kisa,preko kpk
 
I kod nas u malinjaku je bilo par sadnica sa ovakvim listovima, nedelju dana nakon prskanja sa decisom, quadrisom, nekoliko njih sada izgleda ovako


- - - - - - - - - -



I kod mene ista stvar, deluje kao da su grinje. Pre tri dana oprskao sam sa abastateom protiv grinja i promesa i amino kiseline. Danas cini mi se jos gora situacija. Nekako se skvrdzio list ne znam sta mu je.
 
Ridomil MZ68 jedan tretman folijarno, ostatak pustiti kroz sistem, uklonicete te simptome, a fertigaciono protiv trulezi korena.. Za Bor je jos uvek rano.. Cak bi i Berry mogao jos malo da saceka. Njoj sada jos uvek treba azota za bolji porast takodje za ovaj period 20-20-20.. Aminokiseline folijarno na svakih 20 dana do kraja vegetacije.

Udruzenje malinara "BACKOPOLJSKI MALINARI"
064/56-88-949
 
Nazad
Vrh