Polana i polka, berba i cena 2016.

Širi se malina po Vojvodini i ima nekog prometa, novaca...neminovno će se pojaviti i nekorektni otkupljivači.Ili nekorektni hladnjačari. To je tako, pa je tako. U svakom poslu.
Moraće da prođe vreme dok se sve iskristališe.
"Mnogi ćete i izginuti...a mnogi ćemo i da se vratimo..." :haha:
 
Ja stvarno ne znam ko je ovde lud, oni se definitivno igraju sa nama, pa malina sada prolazi i prosle godine je cena isla na gore.....
 
Jbg, može im se, proizvođač nema izbora jer je roba kvarljiva a neko na tome diže masne pare, kako to i obično ide u Srba i Srbiji...

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Treba da se dogovorimo svi, da se jedan ili dva dana odreknemo maline ali da im ne damo po toj ceni malinu, naći ćemo nekog neka ode u rakiju pet, deset tona koliko god je bude izvući će se kroz ovo što sam navela. A KAD BUDU I ONI PLAĆALI PENALE I NE ISPOŠTUJU UGOVOR O PLANIRANOM DNEVNOM OTKUPU druga će se priča pričati.
Ja stvarno ne znam ko je ovde lud, oni se definitivno igraju sa nama, pa malina sada prolazi i prosle godine je cena isla na gore.....
 
Pametan predlog ali tesko da kod nas moze biti dogovora uvek se nadje neko ko ce da odskoci i da mu licni interes bude ispred svih!
 
Taman da se proizvede i 30% više maline u srbiji, što nije realno, opet bi se sva prodala i izvezla. Pitanje cene je jednim delom i pitanje broja hladnjača i izbora koji imaju proizvođači maline kad istu prodaju. Zato nisam slučajno napisao da nam trebaju jake hladnjače, tu blizu nas i da treba razmišljati u tom pravcu.
Što se tiče rakije, i koliko bi maline bilo potrebno da se ispeče jedan litar, nije ni toliko stvar rentabilnosti, već pre svega tržišta, t.j. kome bi se to prodalo. U Srbiji ko pije rakiju pije od nekog klasičnog voća za tu namenu- šljiva, dunja, jabuka, kruška. Najviše se traži rakija da bude jevtina a to malina nije. A izvoz...tek tu nemamo predstavu o tržištu ama baš nikakvu.
U svakom slučaju, ne savetujem vam da se iz medija informišete o pokretanju nekih poslova i naročito u oblasti gde neki proizvod nije pozicioniran na tržištu, kao što bi to bila rakija od maline.
Obrni-okreni, trebaju nam hladnjače a onda ćemo videti kako ćemo se ponašati i prema sebi i prema drugim proizvođačima kada budemo i malinari i hladnjačari.
 
Vlado ja sam mislila da to bude piće za " kuću" ne za prodaju,upravu si za hladnjače. Malina prolazi a cena i juče kod nas bila 180din. ostala sam ti dužna za odgovor (sušenje maline) koristila sam talokuper Agromarketov. Sušenje je stalo jedan deo sam povadila iz korena a negde gde je bilo sporadično sam isekla makazama. VELIKI POZDRAV !
 
Imam ja org polke, 240 + Pdv , ko hoce da kupi nek posalje u inbox . kod nas je Polka po ceni vilameta
 
Samo hladnjace u blizini su izlaz iz ovog rasula u Vojvodini. I onda ima smisla,skupiti i lepo prosuti ispred hladnjace.... Pa ljudi,zna li iko precizno koliko se tale lokalni dripci koji otkupljuju, dok ih sve namirimo i oni se rastale izmedju sebe,nama ostaje plac....Hladnjacari ovo citaju i onda dole u Srbiji na osnovu toga smanjuju cene,tako da i tamo posteni proizvodjaci trpe... A malina u ovom periodu bas kvalitetna. Tako nam je,malina polako prolazi i sl.god ponovo.
 
Naravno da trebaju da se udruze pogotovu svi iz vojvodine posto vas zaj za cenu,moja hladnjaca otkupljuje najvevi deo malina iz ivanjice i tamo sto je poprilicno daleko od kraljeva e sad po kojoj ceni ne znam,jos se prica da ce na 215 biti doplate,ne racunam na to nego samo pricam kako su korektni dok za otkup sljive po selu mora samo prva klasa i to po 14,16 din.Ispade da sad hvalim hladnjacu ali tako je,mozda je to zbog toga sto su oni i preradjivaci a ne obicni preprodavci
 
Još uvek ste vi dole mnogo ispred nas iako imamo jako udruženje koje broji preko sto članova, gde nije mala površina pod malinom, mi imamo fiksnu cenu "akontno" to niko ne spominje . Po čemu smo mi to drugačiji od vas?
 
Tanja,samo hladnjace ovde,u tome je razlika. Oni ljudi potpisu ugovore,imaju siguran plasman i akontnu cenu. Posle sednu i ako ima razlike u ceni oni to i dobiju. Ipak je tradicija u uzgoju maline tamo. Ovde ce jos proci vremena dok do toga dodjemo,ako ikada i dodjemo. Pojedincima koji se bave otkupom upravo ovo stanje i odgovara. Oni zaradjuju vise od nas a i od hladnjacara na razlici....
 
Poslednja izmena:
Mene bas cudi ta cena u Vojvodini. Vi ste tamo mnogo vise udruzeniji nego ovde. Nije kasno da se dogovorite jer se tek u oktobru placaju doplate za malinu bar je tako ovde. Nismo mi nista bolji ovde ima i ovde dosta razlike. Lose su prosli i Valjevo i Sabac ali mislim da su se izborili za razliku u ceni.
Vockice, nije da hvalis nego su stvarno korektni. Evo ja sam danas izasao sa jednim problemom pred njih i odma su mi izasli u susret i to 100% kako sam trazio bez ikakvog natezanja.
 
Pa zatomene Tanja nije razumela,ona mi napisa po cemu se razlikujemo kao da sam rekao ne znam ti sta,ja rekoh sve isto samo da vas zaebavaju hladnjacari tako da ispada da su pametniji hladnjacari u tome se razlikujemo....
 
Nazad
Vrh