Polana i polka, berba i cena 2016.

Budući da se pojavilo jako puno maline, u Vojvodini imamo degradaciju cene, jer nije moguće da je na jugu zemlje 30% veća cena. Hladnjače su jednostavno procenile da proizvođači nemaju kud, pa pristaju i na cenu od 160( naprimer).
Jedan dan padne kiša u jednom selu i padne cena maline 20 dinara. Manji brix. Manji **greška.
Onda se navodno otpremi i trula i loša malinu, pa opet ode cena dole 40 din. Loše poslovne odluke nekih pri otkupu nisu moj problem, nego se to naravno iskoristi kao opravdanje da se spusti cena. Da baš ne bude da vam "pljujemo u lice bez razloga, nego evo zaslužili ste...".

Svako gleda što više da zaradi, to je legitimno, pa tako i hladnjačari. Ni mi ne plaćamo radnike 220 dinara po satu jer ne moramo. Pa tako i oni. Ali ja radnike ne potcenjujem. Ne treba ni hladnjačari da potcenjuju moj rad. Ima dana kada berači u proseku beru 2,2 kg a koštaju 1 kg po satu. Šta ćemo onda??? Da li se isplati- isplati se! Oćemo onda seldeće godine da ne đubrimo i da ne zalivamo??? Pošto se tako dobro isplati.

Konkurencija je nešto najbolje što se može desiti u ovakvom slučaju.

Želim nam svima hladnjače, jake, ovde blizu nas.

http://www.agroklub.rs/kolumna/malinari-na-raskrscu/26769/
 
Vazno je da se forum cita :D

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Da to je dobro i kako za forum tako i za tog novinara koji prati šta se piše o datim temama, kako razmišlja barem onaj deo proizvođača koji piše na forumu.
 
u Poljskoj cena polke i polane dostigla 115 din , gajbe od 5 kg i dosta losiji kvalite ne moze se porediti sa nasom rucno branom malinom
malina_mrozenie-1068x712.jpg
 
Silbaš - 180 rsd/kg, otkup od 16-19 ali količina ograničena, pare odmah.
Parage - 180 rsd/kg, otkup od 16- 21, količina nije ograničena ali nije sigurna isplata - nekad ima, nekad nema para

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Malinari drugar me je zvao pre neki dan radi za firmu Sveze Voce Kragujevac i pitao me da li ima maline u mom kraju,malinu kupinu sve otkupljuju i idu za rusiju.za moj kraj sam mu rekao da je tesko da se nabavi tolika kolicina koja njima treba pa me zamolio da pitam ovde,a video sam da par vas pogotovu iz severnog de;la zemlje niste zadovoljni cenom,i ne treba da budete,od 14-160 dinara .Vi backopoljanski malinari zoran55 i ostali sa niskom cenom ukoliko zelite mogu vam dati broj pa da nazovete da se nekako dogovorite ako je ikako moguce da prodate za vecu cenu,samo da podsetim zadnju turu kupina otkupljivali su za 160-170 dinara.Problem ili ne,moze biti sto se otkupljuje samo prva klasa bere se u one plasticne posudice 250 grama ili pola kila ne znam.
Ovu poruku sam napisao zbog vas i zbog njega ukoliko zeli nekoliko vas da pozove ili bilo sta ja cu ostaviti broj.Ako je nedozvoljena poruka neka moderator odmah obrise,ili ime firme samo kjako god ja samo da pomognem naisao sam na to pa rekoh da kazem mozda neko nesto uradi,ja ne mogu jer svaki 3 dan berem po 120 kila a to je nista.Pozdrav
 
Hvala Vockice, mislim da je za ovu sezonu kasno, izlazimo iz spica branja,polako se prinosi spustaju i po meni nekog ozbiljnog branja,starih zasada,ima jos nedelju dana, Posle je sve bircenje na 3-4 dan. Ali za sl. sezonu moze da se prica, odrase nas ovi nasi lokalni dripci....

Polana-180

Polka -190

Meso(svinjsko) 530.... uh, iskocih iz teme...
 
Poslednja izmena:
eto strasno kod mene 215 plus treba biti doplata i plus doplata za organsku velika je razlika 50 din po kilu,ispada da ja mogu da placam radnike da ne berem ja i isto kao tebi,nista onda jbg kasno se i on javio,sledece godine paneka se napravi nesto
 
U Paragama cena stoji na 180 na dva otkupna mesta - jedno u udruženju malinara i drugo kod jednog čoveka koji otkupljuje samo kad ima novca.
Treće otkupno mesto, koje je ispočetka šilo cenu u nebesa radi navlačenja ljudi je, naravno, prestalo da postoji pre neki dan, ostavljajući dosta proizvođača kratkih za poprilične sume.
Koliko nije u redu šta je taj lik uradio toliko su mi i ljudi smešni, jer lepo kaže ona poslovica - bolje vrabac u ruci nego golub na grani a oni su radije predavali malinu kod lika kod kojeg je bilo po 200 al na dođem ti nego kod drugih gde je bilo 180 i pare odmah

Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Verovatno odradio potrebnu kolicinu i nestao....Ako znas ko je,reci, pa ako mi se pojavi ovde da fino docekam coveka....

Kod nas danas izjednacene: Polka,Polana- 190 din......
 
Nazad
Vrh