Pogon na zejtin

Akcize na zejtin ne mogu uvesti jer tako zasigruno drmaju trziste hrane, ali recimo mogu da uvedu po jednog pajkana i ako oseti miris zejtina da pljuste kazne:osmeh:, e sada da li ce da trci po traktor ili mirise motor neznam ali to je jedna od opcija:haha:
Ima onih sto sede i smisljaju kako ce ti oteti iz dzepa tako da nadju oni nacin koji nama nebi ni u snu pao na pamet.. :) uzeo 4l zejtina i u rezervaru ima 10tak l eurodizela pa cu probati.
 
Ajde da napisem i ja koju rec, oranje nije gotovo, ostale jos tačno 29 njive.. Juce sam krenuo sa punim rezervoarom fifti-fifti (sto bi Mirko rekao), poorano 1,2 ha, danas dodato jos 21 l, a dabje cist ED trosio mi je nesto preko 20 l ha.. Traktor ide normalno, jedino ujutru jedan dva kruga duže zavergla, ali pali... Ostalo mi od 75l jos 24l od toga majka uzela 1l za pomfrit.. Samo zadnji ha planiran sa cistim ED da bi mogao da ga ostavim preko zime... Inace pokretna friteza ide i ide.
 
Da zejtin odgovara traktoru upalio bi na kljuc slepanje mu ne bi bilo potrebno...
Slepaju se samo kad stegne bas jak mraz i to oni koji sipaju samo zejtin , inace ovi sto teraju traktore na mesavinu zejtina i dizela nemaju tih problema.Ja licno nisam do sad sipao zejtin jer ne trosim neke velike kolicine nafte ali ima u selu ljudi koji trose bas velike kolicine goriva pa sa zejtinom prav velike ustede.Jedan u svog rusa 820 sipa skoro samo zejtin i taj se naradio po ataru i nema ama bas nikakvih problema traktor lepo radi i nema stete po masinu.Covek kaze da tako radi godinama i da mu je potrosnja manja nego sa cistim dizelom.U starije traktore svi sipaju i to bez izuzetka neko u manjem a neko u vecem procentu.Video sam da se zejtin kupuje i u velikoj ambalazi jer je jos jeftiniji.
 
Dileme dileme uvek dileme... Mnogo nafte ce se potrositi, dok zejtin ne zazivi, ali ce sigurno smanjivanjem kupovine Ruskog dizela uticati na cenu...
 
Ispisaste kako vozite godinama na zejtin a ova tema stara svega nekoliko meseci. . .
Kakve to ima veze,jel sam trebao forumu da se ispovedam da koristim zejitin.Napisao sam iskustvo tek kad je otvorena tema,a da nije otvorena nebi ni spomenuo zejitin kao pogonsko gorivo.

Nerazumem,kako mozete da smatrate forum kao neki osnovni pokazatelj u zivotu.Ovde mozemo samo da caskamo uz rakijicu,klasicna kafanska prica,a kako ce neko nesto da radi izvan foruma to je sopstvena odluka.
 
Niko ne mora da se ispoveda sta radi i kako radi, neka radi kako ko hoce. Ta fora sa zejtinom pocela je ove godine, da je pocela ranije culo bi se, proculo bi se kao i sad sto se proculo za kratko vreme...

Uopste me ne zanima sta ko sipa u traktor, moze da vozi i na fekalije ako hoce to je njegov problem! Rekao sam svoje misljenje povodom ove teme i to je to, ne nameravam da ulazim u bilo kakvu diskusiju...
 
Poslednja izmena:
Ko trosi dosta goriva taj sigurno zna i racunicu da li mu se isplati zejtin da ga mesa sa gorivom ili ne.Malo sam divanio sa covekom koji koristi zejtin i on mi je u razgovoru rekao da godisnje potrosi zejtina oko cetiri tone .Nije imao ama bas nikakvih problema sa traktorom do sad a ja racunam sve i da mu se to desi do sada je usparao poprilicno i to ce svakako da pokrije eventualnu popravku havarije.Ovaj sadasnji euro dizel je za nasu stariju mehanizaciju skroz nepogodan po pitanju potrosnje pa ga i ja sam redovno podmazujem sa dvotaktnim uljem koje sipam na svaki rezervoar u odnosu 1%.
 
Ko trosi dosta goriva taj sigurno zna i racunicu da li mu se isplati zejtin da ga mesa sa gorivom ili ne.Malo sam divanio sa covekom koji koristi zejtin i on mi je u razgovoru rekao da godisnje potrosi zejtina oko cetiri tone .Nije imao ama bas nikakvih problema sa traktorom do sad a ja racunam sve i da mu se to desi do sada je usparao poprilicno i to ce svakako da pokrije eventualnu popravku havarije.Ovaj sadasnji euro dizel je za nasu stariju mehanizaciju skroz nepogodan po pitanju potrosnje pa ga i ja sam redovno podmazujem sa dvotaktnim uljem koje sipam na svaki rezervoar u odnosu 1%.
odmah se vidi da ste oba veoma iskusni,jel ti to imas tomosovu mašinu na traktoru? :haha:
 
Ko trosi dosta goriva taj sigurno zna i racunicu da li mu se isplati zejtin da ga mesa sa gorivom ili ne.Malo sam divanio sa covekom koji koristi zejtin i on mi je u razgovoru rekao da godisnje potrosi zejtina oko cetiri tone .Nije imao ama bas nikakvih problema sa traktorom do sad a ja racunam sve i da mu se to desi do sada je usparao poprilicno i to ce svakako da pokrije eventualnu popravku havarije.Ovaj sadasnji euro dizel je za nasu stariju mehanizaciju skroz nepogodan po pitanju potrosnje pa ga i ja sam redovno podmazujem sa dvotaktnim uljem koje sipam na svaki rezervoar u odnosu 1%.

Na koji nacin se smanjuje potrosnja dizel motora dodavanjem dvotaktola u evro dizel?
 
Nazad
Vrh