Podrivanje zemljišta

Njiva je 5,5 jutara. Ako ovo ne uradim propadne pola useva. Ista situacija kao kod Matića. Slatina stoji voda. Nije baš idealno za ovaj posao ali nije moglo ranije. Na mestima gde stoji voda, kad prodje podrivač kao da neko usrče vodu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Tako je i kod mene,imam jedan potez od 12 parcela a ukupno 35kj. Tu ako uzorem,na prolece leži voda,samo podrivac i nista drugo.
Sutra tamo krecem,pa ce biti i koja slika. Nadam se da je pravi trenutak i da se ocedilo
 
Ja gde imam slatine tu tenk bi se zaglavio a kamoli traktor da vuce nesto u zemlji ,imam 2 takve parcele i ostavljene su do daljneg,u nadi da ce se mozda malo prosusiti....
Mislio sam da testiras podrivac onako bezveze,na ovoj ceni nafte xd.
@milovan vrsac Ali on mora orati posle ovog,ovo jeste pravi podrivac,ali po meni bolje nesto tipa donder i slicni,ugao organa i njixov broj ipak izlomi zemlju i malo izmesa po celoj sirini pa nema oranja,tj nema potrebe,bar ne po sojistu,strnjici i gde nema mnogo zetvenih ostataka.
 
Sad posle ovog ide prvo tanjirača pa plug...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ja gde imam slatine tu tenk bi se zaglavio a kamoli traktor da vuce nesto u zemlji ,imam 2 takve parcele i ostavljene su do daljneg,u nadi da ce se mozda malo prosusiti....
Mislio sam da testiras podrivac onako bezveze,na ovoj ceni nafte xd.
@milovan vrsac Ali on mora orati posle ovog,ovo jeste pravi podrivac,ali po meni bolje nesto tipa donder i slicni,ugao organa i njixov broj ipak izlomi zemlju i malo izmesa po celoj sirini pa nema oranja,tj nema potrebe,bar ne po sojistu,strnjici i gde nema mnogo zetvenih ostataka.
Mora zato sto je veliki razmak izmedju radnih organa
 
Danas poceo sa podrivanjem. Lepo ide,brzina 7-8.5km/h,potrosnja 8.5L/kj,dubina 45-50cm.
Ne mogu slike da ubacim preko post image,kaze velike su slike
 
Moraš prvo da ih smanjiš, skini bilo koji program (Lit photo ja koristim)... i onda dalje redovono... ako ideš preko telefona...
 
Nazad
Vrh