Podrivači

nije mu previse ja vucem alpler sa 9 tela na neku dubinu 30-50cm :ppozdrav:na ovom snimku je izgruberisano strnjiste pa smo ga pustili do sasije :osmeh:
 
Testiran podrivac...
8ezh.jpg

aayh.jpg

m891.jpg

t50s.jpg

lk4u.jpg

nup4.jpg


zasad se jako dobro pokazao...:osmeh:
 
E jesu ga napravili svaka im čast, tu se nije štedilo na materijalu. Čudni mu samo ovi vrhovi, čini mi se da imaju neki klin dole koji ih drži na radnom tijelu? Djeluje kao da uopšte nije ni radio, ne vide se tragovi habanja na ivicama. Koja će mašina ovo da vuče, sa 7 radnih tijela ove veličine (čini mi se da ima bar 60cm od vrha noža do rama?) trebaće vam dosta konja i mnogo mase za neku pristojnu dubinu?
 
To je bilo na imanju kadgod tako,kupi se pa : Drugovi stigli su plugovi! Ako sami oru saljite ih za Crnu Goru!

Ovaj, koliko se ja razumem u stolariju,nije još radio
 
Mislim da je ipak radio, na tri radna tela se malo vidi da je radio.
Raspored je bio između organa 100cm. to je moja pretpostavka posto su samo prvi i treći po redu sa obe strane grede malo zarđani a na ostala četiri još stoji farba.
Špicevi su, opet pretpostavka, nasađeni na radno telo i osigurani sa klinom-čivijom.
Visina od vrha špica do nosača radnog tela je oko 70cm a do glavne rame 85cm.
Obradovaće mu se IMT 5210 (210KS)
 
@Zombie, rama je izvarena od plocevine od 16-18mm,vrh se drzi na klinu kao sto je brat rekao,a bocna krilca mogu da se pomeraju po visini i imaju tri moguca polozaja.
@Mindjusar,kostao je 150000+pdv rsd valute.
 
Opa, imaće tu 5210 šta da vuče. Uzevši u obzir kako je masivno napravljen, mogao bi slobodno da se upregne i za traktor od 300KS bez opasnosti da se nešto ošteti. Koja mu je masa, 1000-1500kg?
 
Video sam takav podrivac u radu pre nekoliko godina. Vukao ga je Fendt 930 ali je strnjiste bilo previse suvo pa je izvaljivao grudve velicine i do 50 cm. Nije mogao da odrzava dubinu pa je podrivac ili izlazio iz zemlje ili ja zaustavio traktor. Dva radna organa su bila skinuta i nije bilo Fendtu svejedno ni tada.
 
Nemamo problematicne zemlje tako da mislim da nece biti problema za IMT-a.Naravno, visak radnih organa moze da se skine,ako zatreba.Ja se nadam da cu ove godine raditi sa 5 radnih organa ali nikad se ne zna...
 
Razmisljam da napravim sebi podrivac za Zetor 7045 sa jednim radnim tijelom pa me zanima vase misljenje o tome,hoce li ga moci vuci i na koju dubinu? Meni bi odgovarala dubina od 35-40cm.Potreban mi je zbog problematicnih dijelova na nekim parcelama gdje je tlo jako ugazeno,glinovito ili podvodno pa bih tako omogucio da se voda povuce u dublje slojeve gdje bi ljeti dobro dosla ili bi se slila dalje nizbrdo. Najveci mi je problem radno tijelo,ne znam od cega da ga napravim,odgovatajucu plocevinu tih dimenzija je nemoguce naci.Nedavno sam na otpadu naisao na gibnjeve od nekog veoma teskog vozila dugacke oko 1.5m koji su na sredini debeli oko 30mm a na krajevima oko 18mm.Pola takvog gibnja bi bilo idealno ali ga je nemoguce ispraviti.
 
Razmisljam da napravim sebi podrivac za Zetor 7045 sa jednim radnim tijelom pa me zanima vase misljenje o tome,hoce li ga moci vuci i na koju dubinu? Meni bi odgovarala dubina od 35-40cm.Potreban mi je zbog problematicnih dijelova na nekim parcelama gdje je tlo jako ugazeno,glinovito ili podvodno pa bih tako omogucio da se voda povuce u dublje slojeve gdje bi ljeti dobro dosla ili bi se slila dalje nizbrdo. Najveci mi je problem radno tijelo,ne znam od cega da ga napravim,odgovatajucu plocevinu tih dimenzija je nemoguce naci.Nedavno sam na otpadu naisao na gibnjeve od nekog veoma teskog vozila dugacke oko 1.5m koji su na sredini debeli oko 30mm a na krajevima oko 18mm.Pola takvog gibnja bi bilo idealno ali ga je nemoguce ispraviti.


Sto se tice Zetora 7011 sa njime sam radio podrivanje u agregatu sa IMT jednobraznim plugom kome je bila skinuta daska.Isao je u dubinu do kraja, odnosno rucka za hidraulik je skroz spustena, dubina je bila oko 60 cm.Traktor je to vukao izuzetno lako, mislim da sam isao 3. sporohodnom.
 
Nazad
Vrh