Podrivači

Probao sam sve moguce osigurace i nijedan nije bezbedan. Recimo u tarupiranju ne postoji osigurac koji nece da se izgubi. Koristim ove na preklop i vezem ih zicom i tada nema teorije da ispadnu.
Ja sam na kraju klina navario po maticu,i zatim kroz tu maticu provukao sraf na koji sam navrnuo osiguravajucu maticu...to je osiguranje za slucaj da spadne prvi osigurac.
 
Mi kad stavljamo srafove, pre njih stavimo siroke platne na klin, da ih ne moze udarati kugla. A osigurace sa preklopom uvek vezem sa zicom jedinicom ili dvojkom, samo pazim prilikom kupovine da je klin dovoljno dugacak.
Extra podrivac
 
Da je odrađeno u ljeto bilo bi još bolje, al kolko vidim tlo je lagano pa će ipak bit (nekog) efekta. Sad pazi na miševe u tim tragovima od podrivača, gadovi se tu zalegu samo tako.
 
Pitanje je, kako je doslo do takvog sabijanja zemljista? Susa je sigurno tu bila mada stvarno nije to neka dubina podrivanja. Rekao bi da je tocak kojim se regullise dubina poprilicno spusten.
 
Da,njiva ugarena na 25,tanjirana bezbroj puta,i po meni dubina nije puno veća od 35cm,40cm nema,ali smo se lepo zabavili,stukli litru džibre u probi
 
Šalim se malo.

Al 8-ica je ipak kleknila. Ošla joj turbina i to na samom kraju garancije. Kaže bajo kad su metili novu, po šusu motora, koda od početka nije radila dobro, tj. da motor nije imo tu snagu koju sad ima.
 
opoi.jpg
6ujn.jpg

9wtw.jpg



Stigla prinova danas....:osmeh:
 
Nazad
Vrh