Podizanje novog zasada vinograda

Jeste najvise vremena provedem u zalamanju.. Razmisljam da kupim motorni trimer za zivu ogradu pa sa njim da kosim bar odozgo posto vecinu provucem do gore.. @banjala kojim trimerom ti kosis ?
Nabavio sam stihl profesionalni motorni trimer za neke male pare na oglasima. Obzirom da sam vikend hobista vinogradar ovo mi dosta pomaze da orezem za kratko vreme vinograd. Isto kao da sam nakacio bocnu kosu na traktor :) A sa druge strane imam i dosta zive ograde oko celog dvorista....
 
Ako ne mogu vise lastara odjednom onda mi bas i ne pravi razliku u odnosu na obicne makaze kao do sad xD Ja sam imao ideju da kupim ovo i samo protrcim niz vrstu nakon sto provucem sta treba:
Motorni-trimer-za-zivu-ogradu-VHPT-25-Villager-163236.webp
mi smo godinama radili 5ha vinograda sa makazama za zivu ogradu ide duplo brze od malih makaza mada nisam nikad ni razmisljao sa ovakvom masinom da probamo..prijatelj ima neko malu aku probao sa nkom sece i ona dovro
 
Nabavio sam stihl profesionalni motorni trimer za neke male pare na oglasima. Obzirom da sam vikend hobista vinogradar ovo mi dosta pomaze da orezem za kratko vreme vinograd. Isto kao da sam nakacio bocnu kosu na traktor :) A sa druge strane imam i dosta zive ograde oko celog dvorista....
Sa trokrakim nozem ili necim drugim?
 
Koliko se secam stihl HS 82r. Ne oseca nikakav problem u radu. Sve sece sa lakocom. Ne zapinje nigde u radu, mada sam gledao neke klipove gde sa macetom isto lepo odrade posao.
 
Pa najbolje u jednu cu stranu. Bice manji cokot zbog guste sadnje razlike u rodnosti ce biti slicne, a kvalitet grozda ce sigurno biti bolji.
 
Ne vidim razliku izmedju kosenja motornim trimerom i bocne kose na traktoru. Princip je isti. Vinograd je udaljen od moje kuce 80km i ovo je nazalost jedini nacin da stignem sve da odradim. Naravno herbicidima nema mesta kod mene. Pravim vino za sebe i drustvo.
 
Jeste najvise vremena provedem u zalamanju.. Razmisljam da kupim motorni trimer za zivu ogradu pa sa njim da kosim bar odozgo posto vecinu provucem do gore.. @banjala kojim trimerom ti kosis ?
Imam jedan viska isti kao sto si sliku okacio samo plav pa ako te interesije tu je pp. Isto sam ga uzeo iz razloga sisanja loze, ali imam povise loze i visoki redovi pa mi se neda macovati s njim. Inace moze da radi posao
 
Jos se nisam odlucio da li da kipujem, cekam da vidim sta ce ostati od loze nakon mrazeva prosle nedelje mozda nece imati mnogo za sisanje :rolleyes:
 
Nadam se da neces imati puno stete ipak nije bio jak minus kao proslog proleca. Mi smo se a severu Backe cinimi se provukli za dlaku sa 0 i bez snega. Juce sam tek zavrsio rezidbu nazalost vrlo kasno zbog nekih drugih obaveeza ali mi se cini da je ok bar kod mene
 
Ja sam pre probao da zalamam ovakvim šišalicama ali na struju (tanak kabli i agregat 😁) više sam se umarao nego makazama za šišanje....
Ovaj mraz nije ništa napravio...
 
Ja sam gledao juce i prekjuce i neki pupoljci su stradali.. Samo sto je krenuo da se otvara mestimicno i zveknuo ga onaj sneg i 2 noci sa -2, -3 ali za sad izgleda da nije strasno..
 
Iskren da budem cini mi se da kod mene ima vise stete od proslogodisnje suše i mraza (pogotovo suše) nego od ovih nemilih vremenskih neprilika od pre neki dan. ima nekolicina cokota osusenih do same glave cokota nekih 10-ak , kao da je zimus bilo -30 tanko pruće. Sta da se radi, bilo ne ponovilo se ali žilava je to biljka kao i mi :)
 
Koliko sam malcirao lozu nisam primetio da su negde pupoljci osteceni snegom i bilo je samo -1..sardone naterao kao lud na njemu bi se prvom primetilo...
 
Где ли сам се зајеб'о? А ја траку користим за везивање лозе.


Нису ове манекенке баш гладовале или се мени покварио монитор?
 
Nazad
Vrh