Podizanje novog malinjaka - sadnja

Danas sam zasadio samo za sopstvene potrebe maline i to po miker vilamet tjulamin i 4 polane.
Sve ukupno 75 sadnica.
Odlicno sam nadjubrio zgorelim stajnkakom i cak stavio npk 8 16 24. Dobro sam i zali
Skolski sve. Jedino u kasu stajnjaka i zemlje pre sadnje nisam stavljao ridomil. Videcu hoce li biti da se nije nesto primilo.
 
Ma necu. Sto se ne primi na prolece cu zasaditi. Lepo je nadjubreno i lepo sam sado, prvo koren pokrio zemljom pa stajnjak i malo vestaka i onda opet zemljom.
 
postovanje gospodo
Zelim da se obratim za pomoc ako ko moze dami pomogne radi se o sledecem,
Imam zasad malina od 1,5 h izgradio sam hladnjacu 350 t ali me interesuje dali nekmo zna sta se trazi za subvencije oko izgradnje hladnjace,tj treba mi informacija sta se trazi kakv projekat ista jos uz to ako ko moze da mi pomogne javite se.
Hvala
 
Je l' postoje neke agencije koje se bave resavanjem papirologije za sve ovo i koje su upoznate direktno sa tim fondovima...!? Ovo sam sve iščitao, ali je sklopljeno tako da covek na pola odustane :osmeh: Gomilu od ove papirologije nemam predstave gde da nabavim... :sta: A ne znam ni kad bih imao vremena za sve to jer pretpostavljam da bih morao da odem na jedno 13 mesta i cekam po salterima i da me vracaju da placam neke rep.adm.takse pa nazad u red ili da dodjem sutra-prekosutra kad se proknjizi sve...
 
postovanje gospodo
Zelim da se obratim za pomoc ako ko moze dami pomogne radi se o sledecem,
Imam zasad malina od 1,5 h izgradio sam hladnjacu 350 t ali me interesuje dali nekmo zna sta se trazi za subvencije oko izgradnje hladnjace,tj treba mi informacija sta se trazi kakv projekat ista jos uz to ako ko moze da mi pomogne javite se.
Hvala

http://uap.gov.rs/pravilnici/mere-r...redjenje-primarne-poljoprivredne-proizvodnje/ ovo je prošlogodišnji pravilnik. Da li će biti novog i kakav će biti to je pitanje.

javite se svojoj poljoprivrednoj savetodavnoj strucnoj službi, oni su upoznati sa svim subvencijama

za ipard ne možete konkurisati jer ste već napravili hladnjaču...
 
Zasadio sam u novembru 10a fertodija za pocetak da vidim kakav cu biti u tome ako bude bilo ok imam zemlje zsjos jedno 30a. Zanima me samo posto nisam radeo analizu zemljista dali mogu sada da uradim i da dam zemlji sta je potrebno i dali ce malina krenuti kad to odradim da ne bude kasno
 
Možeš naravno... Uzmeš sa nekoliko mesta uzorak i pomešaš u jednoj kanti i kilogram tako izmešanog nosiš/šalješ na analizu... Trebalo bi da budu rezultati gotovi u naredne dve nedelje tako da onda odmah pre početka vegetacije može da se primeni nešto od đubriva koje ljudi sa instituta predlože... Ja ću moju analizu raditi krajem februara, početkom marta jer sam ja morao da bacim MAP jesenas. A on se jako sporo kreće kroz zemljište...
 
Pretrazi kroz gugl, mora da postoji neka poljoprivredno savetodavna sluzba, ako imas registrovano poljoprivredno gazdinstvo onda je analiza besplatna

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk
 
Nije mi registrovano jos gazdinstvo jer nisam preneo zemlju na moje ime, jos se vodi na dedu a on je preminuo prosle godine tako da ove god i to zavrsavam.
 
Aaa... Ajde onda kad odes u ponedeljak taman da nam kazes je l' cena jos uvek 4000 hiljade i pitaj ih da li gazdinstva imaju neka povlašćenja ;)
 
Nazad
Vrh