Podizanje novog malinjaka - sadnja

Na postavljena pitanja sam si dao i odgovor...!
Peletirani stajnak 500 kg/h + mineral ...je veoma dobra stvar za one koji nisu u mogucnosti da nabave glistenak,kompost ili stajnak.
 
hvala za odgovor oko stajnjaka al mi nisi odgovorio za analizu zemljista dal treba i 60 cm ili je dovoljno 30?

- - - - - - - - - -

i jos koja kolicina mineralnog đubriva (koje preporucujes) da se baci pored peleta? :sta:
 
Uh. oh.of... pa sam si odgovorio na postavljeno pitanje rekao si da malina ima plitak koren....!U ostalom iscitaj temu radovi u malinjaku 2011 ,12. i 2013 god i bices dobar znalac o proizvodnji maline i jag.voca!
 
pole pitanje za tebe a i ostale ako znaju koja malina se bere citave sezone polka,polana ili heritidz????
 
ti to sad smešak kao na profilnoj slici!?
ja sam procitao vecinu postova i tema,al nevolim da se pravim pametan kad neznam,vec bolje da pitam!!!!!!!!
a ocu dobiti odgovor za kolicinu mineralnog đubriva kao dodatak za onaj "pelet"?
:sta:

- - - - - - - - - -

pole pitanje za tebe a i ostale ako znaju koja malina se bere citave sezone polka,polana ili heritidz????

pa polka i polana a za heritidz vec neznam,nesećam se šta sam procitao :ideja:
 
Gorane ko nezna taj cita i pocinje da shvaca, e jedino oko nedoumica pitaj pojasnicemo ti:haha: a brate tesko je biti pocetnik, ma salim se slobodno ti postavljaj pitanja resicemo sve
samo strpljivo i preporucio bih ti da se upises u tetetanu ovo do sadnje imas oko mjesec dana cisto zbog priprema oko kolicine posla:ppozdrav:
 
pole pitanje za tebe a i ostale ako znaju koja malina se bere citave sezone polka,polana ili heritidz????
Polana i Polka prve godine sadnje beru se od pocetka Jula pa sve do jakog mraza, otprilike do kraja oktobra meseca ako posluzi lepa jesen. Inace Polana je ukrstena sorta sa Hetridzom,tako da bi i Hetridz trebao da se bere do kraja oktobra. Jedino sto neznam kada krece, al mislim isto kao i ove dve sorte.
 
aleksandre,
"pole" mi je rekao da mogu baciti 500kg/ha SIFORGA (org stajnjak u peletu) + mineral umesto stajnjaka,e sad pitanje sta da bacim(koji "mineral") i koliko:sta:
i jos jedno pitanje,na toj parceli je sada vec par god travai korov (koji je posecen) znaci nije uzorano. kada bacam to "đubre" kada uzorem pa pre nego usitni zemlju ili pre samog oranja (nemoj jako da mi se smejes) posto nisam upucen u procedure
 
Gorane parcelu obavezno Isprskaj totalom, rezultati uzorkovanja ce ti diktirati koje djubrivo treba zaorati itd..
 
Gorane,kako ti je kazao kolega Boyla kad vec nosis zemljiste na analizu po nalazu ces videti sta zemljistu nedostaje i sa tim ga isforsiras,a ako ih sadis u Miljevice nebi trebalo da tom zemljistu fali mnogo toga.
 
url=http://www.dodaj.rs/?1f/Ux/2cBmWiOW/image0064.jpg]
image0064.jpg
[/url]url=http://www.dodaj.rs/?2/iU/34hkhnjK/01072011015.jpg]
01072011015.jpg
[/url]
 
hocu da zasadim oko 15 ari maline,hteo sam pola Miker,pola Vilamet.drug me ubedjuje bolje Miker,a drugi mi pricaju bolje Vilamet?oko Mikera vise posla,cena je samo malo veca bla,bla,?
sta da se radi?
sta bi vi na mom mestu?
veliki pozdrav,
posadicu ja tih 15 ari,ali bih zeleo da mi pomognete,jer nisam bas iskusan u ovome.:osmeh:
 
ako nisi iskusan onda idi vilamet nemoj miker. p.s 10-20din nije velika razlika kad se uporedi razlika u poslu ;)
 
jel imao neko iskustvo sa gajenjem maline na smonici tj blago smonicavom zemljistu? ako ima neka podeli iskustva
 
Pozdrav ima li neko iskustva sa upotrebom glistenjaka prilikom podizanja zasada maline.
 
hvala puno na odgovoru,ici cu na vilamet i na nesto malo miker,tj
,na 3/4 vilamet,i 1/4 miker.da vidim kako ide,
veliki pozdrav

Ja bih ti savetovao samo jednu sortu, bolje je i ya prskanje, branje itd.

- - - - - - - - - -

Polana i Polka prve godine sadnje beru se od pocetka Jula pa sve do jakog mraza, otprilike do kraja oktobra meseca ako posluzi lepa jesen. Inace Polana je ukrstena sorta sa Hetridzom,tako da bi i Hetridz trebao da se bere do kraja oktobra. Jedino sto neznam kada krece, al mislim isto kao i ove dve sorte.
Sve tri stizu isto i isto se beru.
 
Posto je kod nas u Bosni pocela sadnja maline i jagodicastog voca kao kakva epidemija (Ne mislim pod tim nista lose) i sad kao svi su strucnjaci sta i kako treba raditi.
Pripremam zemljiste za sadnju na tom mjestu je bila livada nije nikada gnojeno.Izvukao sam 4 traktora stajnjaka ovcijeg na 1000 kvadrata.E sada zanima me kako cu pognoit prije oranja pod frezu ili nakon sadnje??Zemljiste ima dovoljno vlage i kada je susat tako da mislim da se sa stajnjakom ne moze pretjerati i koja jos mineralna dubriva bi trebao primjeniti??
 
Nazad
Vrh