Pneumatske sejalice za kukuruz

Pa na seajalici su male bolcne nebi valjda fabrika stavljala pogresne bolcne za kacenje .......

sad ja ne razumem sta je do bolcne. mi smo pricali o plocama, zapravo o prec. rupe na plocama za setvu kukuruza (napr.: 22X4,5 mm) i za suncokret (napr.: 18X2,5 mm).
 
Poslednja izmena:
Pre deset godina nam je repa sejana sa gaspardo sejalicama sa diskovima,nemoram ja da pricam neka kaze MICA967 kada je ceo dan zatrpavao repu nogama,a ja licno sam zatrpavao iza monosem sa diskovima
Prijatelju na ovo mogu reci samo jedno da u takvim uslovima, za koje tvrdis da su bili pre 10god,kako bi se tek onda pokazali klasicni raoni ulagaci ?! Verovatno bi setvenu brazdicu tad otvarao rucno i to motikom!!! pre ce biti da je problem bio u neadekvatnom podesavanju sejalice ili prevelikoj brzini kretanja.....
 
Kod mene u mestu nema niko do sada ovu sa diskovima tako da nemamo nekog iskustva . Za ovu sezonu dosle moja i jos jedan u selu kupio naravno obe su nove. Videcemo kako ce da se pokazu , dosad su mi sejali sa nodetkinjama starim od po dvadesetak godina ili sa imt starim desetak godina , novo je novo barem tako kazu ..........:osmeh:
 
Evo jedno prosto rešenje za prebacivanje markera
marker.jpg

komanda.jpg
 
  • Like
Reagovanja: aca
Ja i sin smo danas gledali jednu Monosem sejalicu.Molim one koje znaju da mi odgovore.
Naime setvena ploča je dvoreda ali rupe nisu u cik cak nego jedna iznad druge. Mislim da su oko 4,5 mm. Pa pitanje glasi jesu li one za kukuruz ili za soju. A još jedna je bila sa tri male rupice jedna iznad druge. Ne razumem tu tematiku pa milim još nekog ko može da mi da objašnjenje.
 
Nazad
Vrh