Pneumatske sejalice za kukuruz

Gornja osovina kompletno zamenjena sa ležajevima. Donju nisam skidao ali se vidi da se lepo okreće. Sejalica je navodno remontovana ali užas. Kada su je doterali , ništa rasklapaj i remontuj.... ::samo bes::
 
Lepo se okrece,a da li je ona mozda kriva?
Neka je samo 1mm kriva,vucice remen sa druge remenice.

Gde je sejalica kupljena?
 
moguce da su vertikalni nosaci, oni koji povezuju gornju i donju osovinu malo krivi, mi smo imali slican problem, pa smo te bocne flafove malo ravnali pa pojacali. Mogu slikati to sutra. Mozda je kardan malo teze se izvlacio, tj skupljo, pa je prilikom dizanja odgurao taj donji deo tog nosaca koji nosi donju osovinu.
 
Evo posle vise od 45dana juce stigli raonici iz MIS SISTEMA,covek me je lagao vise nije znao sta prica da bi mi na kraju poslao ovo cena za 4komada je 19400din,reko aj da uzmem original da bude kako treba,kad ono nemogu uopste ni da se montiraju na moju sejalicu i posle ponovnog razgovora sa prodavcem dogovoreno je da mu posaljem raonike,a da ce on vratiti novac,pritom je ovaj raonik toliko dugacak da seme nebi uopste upadalo u zemlju nego bi padalo u raonik.

Ja na mojoj vec godinama navarujem plazove.10 mm ruska armatura i izdrzi 150 lanaca da poseje,najjeftinije i najbolje.
 
danas postavljeni tockovi sutra slike

- - - - - - - - - -

a i evo jedne sad :D
fotografija-0034.jpg
 
ovo gore je ok isto je ko moje,ali taj raonik nema veze sa vezom to su oni varili i tako mi poslali posto su imali rasparano pa da mi ucine,i kad je stiglo mi probali da namontiramo ono nece i zovemo ga on kaze idi pogledaj kod nekog drugog kaze tako izgleda kukuruzni raonik ja reko necu nista da gledam nevalja i on nazove posle 5min kaze pricao je sa nekim kaze upravu smo nije to za tu sejalicu,i tako da sam izbgbio mesec i po dana i pola kile zivaca :)

- - - - - - - - - -

a pritom je cena muska skoro 19500din i to sam morao odmah da platim,da bi posle toliko vremena poslali pogresne
 
Lepo se okrece,a da li je ona mozda kriva?
Neka je samo 1mm kriva,vucice remen sa druge remenice.

Gde je sejalica kupljena?
Uzeo sam danas drugi remen baš da se uverim da nije do njega i posle skidam i donju osovinu sa velikom remenicom. Verovatno su i tamo nešto zbudžili. U osovini ventilatora falila čaura izmedju ležajeva.

Kupljena je u EM komercu u Bašaidu. Mislio sam da neću javno kuditi ali pošto ima puno nedostataka jednostavno nemogu da se suzdržim, kako i ostali nebi prošli kao i ja.
 
Ja bi tim prevarantima,vratio te "remontovane"sejalice,pa neka ih opet izremontuju,ali sve uz prisustvo trz. ili vec kakve inspekcije.
Pa da vidis kako bi sav taj srot sto iz Eu vuku sredili.Nego se osilili pa misle da su boga uhvatili za onu stvar.
 
Ja sam već slikao šta su meni podvalili baš iz Bašaida, i nisu oni jedini, jer svi ti što valjaju polovne sejalice gledaju da je zbudže i utope za dobru cenu, a te sejalice su se baš naradile, kada sve imaju poderane livene nagazne točkove, tako da na svakoj negine generalni remont. Ko nije upućen, može na vašaru da se raspita pošto su delovi za sejalice, pa će sam moći da oceni, koliko je remontovana.
 
ja prodao svoju oltovu 4 redi,sad nemogu nigde da nadjem 6 nodetovu (teleskopska) da kupim..a spremio novce..
ako slucajno znate ko ima da prodaje ili neke trgovce na dobrom glasu, javite... hocu sto pre da uzmem pa ako treba da je izremotujem...
 
NIje papreno , ako je odradjeno kako valja. Koliko će tek mene na kraju izaći kada moram još ulagati u već "remontovanu".
 
Nazad
Vrh