Pneumatske sejalice za kukuruz

@sale.d Dok mi je agrija bila sa 4 reda ovako sam resio setvu soje.Posle sam je prosiriio na 6 reda,a torpeda prodao, pa sa pozajmio imt traktor od brata pa sam resio ovako,mada posle za prskanje moze da radi i skupljen,jase tri reda .Sad sam uzeo novog zetora sa uskim gumama i isto sirim da bi jahao 4 reda,moze ovako da jase 3,ali ide malo u stranu.Kako kome odgovara.

 
I ja imam TD45 pa sam razmisljao da kupim jos jednu bateriju ali ako moze bez nje jos bolje.Na koliko si je skupljao?
 
Ja sam skupio na 50 cm.U Rumi na vasaru sam pazario baterije po 100e komad malo sam ih remontovao i gas.Brze je druze,nemoras 6 i 5 zadovoljava.Imam ploce sa 120 rupa u dva reda za soju,ali verujem da je preciznije sa jednim redom rupa.
 
mnogi to skidaju,imao sam je ali sam prodao....
uz turbinu treba ti i dugačka osovina za dve turbine
imam ja neki adapter da se na izlazu standardne turbine stavi crevo kroz koje ide vazduh u uređaj za insekticid...
Ma to sam i ja mislio da može, i namestio, ali prc, nema dovoljan kapacitet da izduva tu količinu insekticida, možda kada se ide sa nekom minimalnom dozom može, ali sa 7kg/Ha neide :udri:.
Pitao sam na par mesta, ali niko neće da skida tu malu turbinu ::lose::. Znam da mi treba produžetak za osovinu (koliko sam razumeo da nije osovina iz jednog dela, nego se nastavlja), i difuzor na koji se montira.
Koliko se kreće neka realna cena?
 
osovina je iz jednog dela tj. na sejalicama s kojima sam se ja sretao,sad dal postoji taj nastavak stvarno ne znam...
za turbinu probaj kod Radukića u S.Mitrovici on njih skida sa sejalica koje remontuje...
kod mene je bila turbina potpuno ista kao standardna samo što su creva bila zakačena na izlaz...
imam ja uređaj za insekticid kompletan sa pogonom ako nekom treba....
 
ja danas prodao svoju OLT 2 reda 2002 g.p za 2100e i sad planiram kupovinu 4 reda sa koševima za gnojivo.Dal Maju ili Agriju pitanje je sad pošto sa ni jednom nemam iskustva molim savjet.

- - - - - - - - - -

i ima li kakava savjet jer sutra planiram ići pogledati,Znam da je nezahvalno pitanje ali sa ovim sijačicama se nisam susretao.Ima li kakva caka kad se gledaju i tako to.
 
Ako si bio zadovoljan sa Olt-om, uzmi Agriju. Jos ako je velika razlika u ceni u korist Agrije jos bolje.
 
Nova agrija u Brazda prometu Bijeljina, sa inox kosevima i gumenim nagaznim tockovima 10.000 KM

nova OLT sa kosevima za djubrivo u istoj prodavnici 12.500 KM,

Gaspardo sa plasticnim kosevima za djubrivo, u Agrocop Kobatovcima 14.600 KM

Sfogija sa inox kosevima u Kondic komercu 15.000 KM

Majevica sa kosevima u Tavija promet Kostajnica 11.800 KM

to su cijene od prije 7 dana, sve je u pitanju 4 reda.
 
Na nodet sejalici nemogu da namestim kaiš. Stalno ide unutra ili napolje. Takodje se čuje kako turbina negde unutra zapinje. Bio bi mi potreban katalog delova pa da sve rasturim. Inače sam nedavno kupio sejalicu navodno remontovanu. Pozdravljam svaki savet.
 
Rasturaj skobodno i bez kataloga,nema tamo puno filozofije...zameni lezajeve jer najverovatnije su oni problem...
 
pocna remont pa mi treba pomos...koj raonik e za kukuruz visok ili mali i dali ovie raonici treba da se menuvaat
picture-003.jpg
picture-004.jpg
picture-005.jpg
 
Veliki raonik je za kukuruz.
Tesko je iz ovog ugla da se kaze da li mogu jos da rade ili su za zamenu.Slikaj na pravac i malo udalji sliku.
Nosac raonika je los na prvoj slici,tj srednjoj slici.
 
evo neka slika remonta sejaliceIMG][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]na drugoj slice vidi se osovina koja ide u bateriju ona drzi tockove za podesavanje dubine,ta osovina se pojela.Nemogu da je nadjem da se kupi?Zna li neko gde ima ili da idem kod strugara?
 
Zna li neko gde ima ili da idem kod strugara?
Idi kod strugara nek izvari pa da ti uradi.I ja sam sada to radio(kostalo mi 800dinara komad)
 
Dolovac,nema posebno osovina već koplet s tim nosačem
zar ona ne drži tu cev koja veže bateriju sa šapom
koliko vidim biksne su ti imale lufta i sa spoljne strane tj. u svojim ležištima
 
Koja je razlika između ulagača semena za kukuruz i ulagača semena za repu? Dali se sa ulagačima za repu može sejati kukuruz?
 
Nazad
Vrh