Pneumatske sejalice za kukuruz

Kolege imam par pitanja,nagazni tockovi za sejalicu nodet dali ih ima vise modela ili su svi isti? Interesuje me cena,cuo sam da su oko 150e i neki kontakt broj ako ima neko?:sta:

Tako sam i ja cuo da su oko 150 evra. . . Najbolje ti da pitas evo ti br. . . 025/57-42-196 063/8-426-358
 
Eura sam hteo napisati :D :D

- - - - - - - - - -

evo i tockova
sam6743.jpg
sam6745.jpg
sam6745.jpg
 
Evo jedne dobre sejacice iz Evrope(bice kasnije i slika jedne iz Srbije). Ovde se vidi raspored radnih organa(ulagaca semena,deopzitora djubriva,nagaznih tockova,diskova...) mLogo mocna masina,samo sto je vecina nas daleko kao Zemlja od Sunca.
imag0041.jpg

imag0042.jpg

imag0043.jpg

imag0044.jpg

imag0045.jpg

imag0046.jpg

imag0047.jpg
 
Ja sam prosle godine pricao sa uvoznikom na sajmu u N.S. Oni hvale ovu sejalicu kao da su otkrili Ameriku. Ja sam njima reko da mi zeleo u jesen da vidim rezultate na njivama koje je ova sejalica posejala. Nikad me vise nisu pozvali , a imali svesku u koju su upisivali imena zainteresovanih za rezultate ove sejalice.
 
Vidim da mnogi ih izbacuju na nodet sejalicama uzimaju široke pa sa pitam otkud renomirani prizvođač da stavi uske
to je samo moje sapažanje pošto ne znam šta je bolje
 
Necu reci da pordaju muda pod bubrege,al tako nesto rade sa ubacivanjem tih sirokih tockova.
Da sam mogao da biram na moju buducu OLT masinu stavio bih one uske gumene sto imaju neke Nodet masine.

P.S. Bice i slika Amazone masine kad malo uhvatim vremena,po meni jos bolje reseni diskovi.
 
Poslednja izmena:
mislim da je bilo jasno da se komentar odnosio na gore prikazanu HORSCH sejalicu
šta rade svetski renomirani prizvođači sejalica nije u mojoj sveri interesovanja,ako neko nešto ovde postavi pogledam pa ako mi je nešto zanimljivo prokometarišem...
moj domen je nodet pneumasem II ,nakon nje vreme je stalo
 
I ta sejalica se isporučuje sa uzanim nagaznim točkovima i sejalica od koje se kopiraju setveni aparati a ulagači su od firme Kinze i obratite pažnju na ulagač, a Horsch je kopirao taj sistem.Pogledajte da li i još neki renomirani proižvodjači imaju ovakve ulagače.Kinze inače ovakve ulagače proizvodi od 80-tih godina prošlog veka.
3000seriesrowunitfeature.png

a ovo su opcije nagaznih točkova:
9d56dfae-237b-11e2-8437-.png
 
Nazad
Vrh