Pneumatske sejalice za kukuruz

Nikola pa dosta napeto mogu ti reći.... Ide to ali me strah za poluge i ostatak mehaničkog dela hidraulike. Samo čekam kad će negde da grune... Napred 3x30kg tegova minimum. Inače nećeš mrdnuti iz dvorišta. Realno,treba veći traktor ali samo zbog hidraulike.
 
Vidi,i kod nas je hidraulika ok. Nigde ništa nije popustilo Ali ipak je to staro (33god) i vidjao sam da pukne "klipnjača" unutar hidraulike i to pod teretom nošene tanjirače od 24 lista bez dodatne opreme. Znači ne veći teret od ~400kg. A maja je minimum još toliko + seme,pa ti vidi.... E samo se toga plašim da mi ne grune,pa iz tog razloga letnjim putem vozim ko po jajima.
 
Al ste se nadovezali oko ploca i rupa... Postoje ploce i sa 88 i 98 rupa, imam i jedne i druge. Cak smo radili i sa 120 rupa. (dvoredne) ali nekoristimo ih zbog toga sto je potreban veci ler na okretanju i moraju se usmerivaci skidati.
Danas sam se čuo direktno sa proizvođačem mašina i potvrđena mi je priča da mogu da se rade ploče i sa 88 i 98 rupa ali isključivo po porudžbini i na zahtev kupca jer to nisu standardne ploče i za njih nema ni tabelarne podele.Ni ploče sa 88 ni sa 98 rupa nisu naročito dobre za setvu soje-po rečima proizvođača.Po narudžbini i zahtevu mogu se raditi različite kombinacije rupa na pločama e sad dali je to dobro ili ne prosudite sami

- - - - - - - - - -

Imaju i jednoredne ploce sa 88 rupa.
Imaju,kao nestandardna oprema koja se radi po narudžbini i koje nemaju nikakvog smisla niti ekonomskog opravdanja:ppozdrav:
 
Danas sam se čuo direktno sa proizvođačem mašina i potvrđena mi je priča da mogu da se rade ploče i sa 88 i 98 rupa ali isključivo po porudžbini i na zahtev kupca jer to nisu standardne ploče i za njih nema ni tabelarne podele.Ni ploče sa 88 ni sa 98 rupa nisu naročito dobre za setvu soje-po rečima proizvođača.Po narudžbini i zahtevu mogu se raditi različite kombinacije rupa na pločama e sad dali je to dobro ili ne prosudite sami

- - - - - - - - - -
Za mojih 150 -200 kj soje su mi zadovoljavajuce, kad budem imao prostora da kupim Amazonku EDX Onda cu kuditi ovu, do tad je ova meni sve, i najbolja.
 
Stigla prinova.
dsci1503.jpg
[/IMG]
dsci1504.jpg
[/IMG]
dsci1506.jpg
[/IMG]
dsci1508.jpg
[/IMG]
dsci1505.jpg
[/IMG]
 
Mozda sam malo zasao u :off_topic:,ali ova stranica je posecenija od one gde se prica o repi.Nisam do sada sejao repu nikad.Imam agrijinu sejalicu i imam ploce za repu,ali nemam deo sto ide ispred baterije sa tockom i onim cistacem.Dali moze da se seje repa bez bez tog uredjaja?Sejao bi na soju,dali je to pametno?Unapred hvala.:ppozdrav:
 
Može da se seje bez kopirnih točkova(sve se može),ali ti ne preporučujem.Imaš kod kumova u Rumi na vašaru na gomile.Cena im se kreće od 700 din. do 1000 din, po komadu.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh