Pneumatske sejalice za kukuruz

Ako imaš tabelu razmaka zrna u redu za ploču sa određenim brojem rupa, novo rastojanje u redu za novu ploču sa drugačijim brojem rupa (a za koju nemaš odgovarajuću tabelu) se računa kao ono prvo rastojanje za staru ploču, pomnoženo sa količnikom broja rupa stare i nove ploče. Evo da pojasnim:

Neka je pri određenoj kombinaciji zupčanika prenosa, i pločom sa "x" rupa, u tabeli od sejalice označeno rastojanje između zrna u redu jednako "a" centimetara.

Ako sad nabavite ploču sa "y" rupa, a za nju nemate podatke u tabeli sejalice, onda rastojanje između zrna u redu (označićemo ga sa "b" ) za određenu kombinaciju zpučanika u prenosu računate kao:

b=ax/y

(b je jednako a puta x podeljeno sa y)
 
Dukej hvala ti na objasnjenju,ali sam proslog semestra radio takve proracune na fakultetu a to za mog imenjaka izgleda kao spansko selo iako je i sam zavrsio u Sapcu. Ploce ne moram da izmisljam i busim,vec postoje takve.
 
Al ste se nadovezali oko ploca i rupa... Postoje ploce i sa 88 i 98 rupa, imam i jedne i druge. Cak smo radili i sa 120 rupa. (dvoredne) ali nekoristimo ih zbog toga sto je potreban veci ler na okretanju i moraju se usmerivaci skidati.
 
Dukej hvala ti na objasnjenju,ali sam proslog semestra radio takve proracune na fakultetu a to za mog imenjaka izgleda kao spansko selo iako je i sam zavrsio u Sapcu. Ploce ne moram da izmisljam i busim,vec postoje takve.
Ako postoje takve ploče jesu li rupe u jednom ili dva reda?Rupe treba da su fi4 maksimalno ajd fi 5-i kako su onda raspoređene svih 88rupa u jednom ili dva reda:ppozdrav:Veliki pozdrav :osmeh:
 
Lepo ti pise par postova ranije kakve su ploce,koliko rupa i redova. Jedino ne znam precnik rupa.
Pa jedino neznaš prečnik rupa-ono najvažnije.I ja sam razbušivao rupe na nekim pločama koje se koriste za setvu šeć.repe.Šta ako su te rupe za setvu nekih semena povrća?Na kraju krajeva to nije standardan broj rupa za koje postoji tabelarna podela za tu mašinu i potrebno je izvršiti proračune dali uopšte i može da ide za određena semena u ovom slučaju soju.
Standardne ploče za koje postoji tabelarna podela su:
1.zupčanik 24 zuba
ploče-18,22,27,31,33,48,70,100,120 otvora
2.zupčanik 16 zuba
ploče-72,100,120 otvora
Slikaj ploče pa da vidimo koji je to prečnik rupa i dali su za setvu soje
 
Prnjavor evo recimo moje skromno iskustvo je ovako. Rakovica+maja sa usmerivačima . 1 brza pri 1800-2000 o/min što je nekih 9km/h možda i više (šacometrija) a raspored izgleda ovako klik na sliku za uveličanje. Bolju sliku mislim da nemam.....
 
jel bolje u sjetvi kukuruza da budu ti usmjerivači zrna ili ne kakva su vaša iskustva
U setvi kukuruza je bolje da su postavljeni usmerivači semena jer seme pravilno upada u brazdicu koju pravi raonik
A i preciznija je setva-nema lažiranja razmaka u redu
@Dukej-u pravu si, tako se računa samo kod obrazloženja "i pločom sa "X"rupa" treba reći sa određenim brojem rupa- nebitno 70,72,100,120 primer::svaka cast::
 
Poslednja izmena:
Evo da pomognem,ako mogu.
skener021.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Nazad
Vrh