Pneumatske sejalice za kukuruz

Koliko sam ja upućen vi ste prošle godine dobili preko 100 litara kiše baš kada je trebalo.Kod nas ostalih nije pala skoro od setve do žetve a to je velika razlika u svemu pa i u prinosu.
 
Imas pravo Maticu da smo imali krajem Jula dobru kolicinu kise ali napisani post o medjurednom razmaku ne zasniva se samo na proslu god.
Prvi put sam posejao 2006 god. na 70 cm pa od tad jos u dva navrata cini mi se. Istih godina imao sam posejano i na 50 pa sam mogao videti razliku.
 
Što sporije to je preciznije , pogotovo ako nije idealno pripremljeno a uglavnom nije. To što pominjete djubrenje sijačicom je malo po meni . Bar 200kg/ha . Ko ima sijačicu sa kutijama lako mu je da eksperimentiše i popiše koji prohod je koliko bacao pa će se vidjeti dal se isplati.
 
Peet,sejao sam soju na 50 do pre 4 god. dosta njih je odustalo od te setve zbog lakšeg održavanja pa mi se nije isplatilo da se zbog par hektara zezam i pomeram baterije,tako da i svoje sejem na 70cm i zasad se ne kajem
N.A može s tim pločama ići prvom brzom ali ne znam tačno dal može napraviti zadovoljavajući razmak u redu ako seješ na 70cm međuredno bez promene zubčanika na pogonskoj osovini
 
Covek rece da moze na 3cm da seje sto mi se cini OK jer sam na takvo rastojanje i ove godine sejao.A kakva je razlika izmedju kukuruznih ploca sa 18 i 20 rupa ?
 
Covek rece da moze na 3cm da seje sto mi se cini OK jer sam na takvo rastojanje i ove godine sejao.A kakva je razlika izmedju kukuruznih ploca sa 18 i 20 rupa ?

Kakva ce razlika biti osim sto ta sa 18 ima dve rupe vise:osmeh:

Inace ja znam za ploceza kukuruz sa 18 i sa 22 rupe. Razlika je samo u semi odnosno nije vise isti razmak izmadju zrna. Evo jedna tabela koja objasnjava o lancanicima, rupama u ploci i razmaku. Ja koristim sa 18 rupa u suncokretu i 22 rupe u kukuruzu.
Soja 120 rupa.
 
Izgleda da je na Bekerici to bilo jednostavnije ili mi se samo cini,ovih dana kad uhvatim vremena moracu malo da prostudiram te razmake,rupe brojeve rupa i precnike rupa...
 
Za Bekericu je covek dao kaparu,treba da dodje po nju malo ga susa zeznula pa nikad da dodje. A veceras sam pazario OLT-ovu jako povoljno,treba da je donesu kuci za nekih mesec dana pa ce onda biti vise informacija.
 
Covek je bas hteo Bekericu jer je do sad sa kumom imao pola pola,a sad je resio da se osamostali tako da se razume kad je dosao pogledao masinu i izvadio kaparu,masina je stvarno utegnuta sredio sam je kao za sebe,ali nije mogla soju da seje a covek koji je kupio i ne seje soju mozda jutro dva za svinje,a ostalo kukuruz na nekih 40-50kj ako sam dobro upamtio.
A za OLT-ovu nemam ni reci hvale,ni da pljujem cekam prolece da je malo pretresem pa u setvu i onda cu izneti neka svoja zapazanja.
 
Napisacu cenu i ostale detalje kad mi stigne kuci i slike okaciti.

- - - - - - - - - -

bigp1090304-1357737789.jpg
 
Nazad
Vrh