Pneumatske sejalice za kukuruz

Da priupitam jednu stvar,da li na Olt-Nodet pneumatskim sejalicama treba da postoji fabricki odredjeni luft na setvenom aparatu,konkreno ono zvono gde je plasticni osigurac,na kardanu i mestu gde kardan ulazi u bateriju?
 
Evo čime ću ja da sijem, nabavio sam metalne sijaće mehanizme za moju prastaru, drevnu mehaničku OLT

3090rno.jpg


11r5bht.jpg


e87v5t.jpg


Sad ih remontujem, generalno čišćenje, razradjivanje, podmazivanje, možda i farbanje ako budem imao novca za farbu. Mehanizmi sa plastičnim pločama i izbijačima su mi napravili toliko gubitaka i koštali me vremena i živaca da se to opisati ne može. Dvojica komšija imaju OLT sa ovakim metalnim mehanizmima i posiju precizno gotovo kao i pneumatska sijačica pa sam zato i ja odlučio da predjem na taj sistem.
 
@matkoviczoran1, vidim da su krajnje baterije na ručno izvlačenje, reci mi kako to funkcioniše, mislim da li se teško izvlače? Pošto i sam planiram da napravim takav sistem na mojoj sejalici.
 
@matkoviczoran1, vidim da su krajnje baterije na ručno izvlačenje, reci mi kako to funkcioniše, mislim da li se teško izvlače? Pošto i sam planiram da napravim takav sistem na mojoj sejalici.
Pre par dana mi je stigla probao sam jednom da je izvučem i nije strašno dosta lako ide.Inače ujutro je raširim i uveče skupim kad idem kući i kraj priče.
 
Cini mi se da ta sa metalnim plocama hoce da drobi zrno...

Znam za to, problem kod nje su previse jake opruge na tzv. "ravnjačim" tj. dva metalna "prsta" sprečavaju da u jednoj rupi na ploči ostane više od jednog zrna. Zbog toga sam stavio slabije opruge na "ravnjače", iste one koje idu na sijačicu sa plastičnim pločama i nema nikakvih problema, zrno ne bude ni ogrebano.Problem sa plastičnim pločama i mehanizmom je što se jednostavno malo deformišu od toplote, uvlači više zrna nego što treba pa negdje baci više a negdje manje zrna. Dvojica komšija koji su prije nekoliko godina nabavili sijačice koje originalne imaju metalne ploče siju desetine hektara svake godine sa njima bez ikakvih problema, mnogo puta sam gledao kako rade. Stvar je samo u tome da se pazi na te opruge. Originalne opruge su prilično slabašne pa ljudi često kad nemaju takve stave neke prejake i to je srž problema.

@fiat615

Ma sijem nekih 4-5 hektara, pneumatska mi se nikad ne bi isplatila s obzirom da polovna sijačica iz uvoza u relativno lošem stanju košta neka 2000E.
 
ja sam dvorerdnu oltovu uzeo gotovo nova 2000 evra godisnje posije oko 10 hektara, imao sam pre nje mehanicku oltovu koju je stari uzeo pre 15 godina za 500 maraka a opet sam je prodao za 500, i sijala gotovo svake godine po 10 he
 
Nazad
Vrh