Plug - osnovna tema

@topalovic
imam i ja takav plug i problem sam imao takav da mi je prednja brazda hvatale mnogo vise od druge i stvarala kosu vucu na traktoru i vukla mi prednjicu o oranje a vucem ga sa imt 560. Ali meni nije bilo nista krivo vec mi je kolenasta osovina bila puno pomerena u neorano tj bila je gurnuta skroz do kraja u levu stranu kad gledas od nazad i onda sam je pomerio za 12-13cm u desnu stranu kad gledas od nazad i nemem vise takvih problema . A kolenastu osovinu pomeras tako sto na njoj imas dva prstena koja otpustis i samim tim je mozes pomerati u zeljenom smeru.
 
@zeljko025 Identičan problem sam i ja imao sa istom kombinacijom. Samo, meni je kolenasta pomerena u desnu stranu nekih 5-6cm a bila je nekad i skroz do kolena. Nisam nikad probao da je toliko pomerim u desnu stranu, ali sam primetio da kad je uslovno zemljište za oranje taj kosi spreg se ne oseti toliko, ali kad je tvrdo i zbijeno zemljište onda šta god da mu radim imam kosu vuču. Zbog toga već par godina radim sa Leopardom koji ima 70cm zahvat a jednako teško se vuče kao taj IMT od 60cm ali je problem sa kosom vučom mnogo manje izražen.

Da li ti sad prednja brazda hvata isto koliko i zadnja i da li doseže do samog zida brazde? I koje gume imaš na 560, 14.9 ili 16.9?
 
danas sam t
zeljko025 je napisao(la):
@topalovic
imam i ja takav plug i problem sam imao takav da mi je prednja brazda hvatale mnogo vise od druge i stvarala kosu vucu na traktoru i vukla mi prednjicu o oranje a vucem ga sa imt 560. Ali meni nije bilo nista krivo vec mi je kolenasta osovina bila puno pomerena u neorano tj bila je gurnuta skroz do kraja u levu stranu kad gledas od nazad i onda sam je pomerio za 12-13cm u desnu stranu kad gledas od nazad i nemem vise takvih problema . A kolenastu osovinu pomeras tako sto na njoj imas dva prstena koja otpustis i samim tim je mozes pomerati u zeljenom smeru.
Danas sam pomerio kolenastu osovinu kao sto ti kazes i uzorao jedan hektar plug je isao savrseno da neverujete koliko tih 7-8 cm znace,traktor mnogo ga lakse vuce i upste nema kose vuce
 
@dukej
potpuni ista situacija je i meni bila ko i u tvom slucaju gume su mi 16.9.28 svasta sam probavao i skoro digao ruke smanjivao sam ugao nosaca raonika od prednje brazde nije pomagalo pa raonike razne probavo i uvek sam kolenastu osovinu kao i ti gurao u levu stranu kad gledas od nazad i uvek isto,a to se kao i kod teba najvise izrazavalo kad je ugazeno ili kad je suvo zemljiste.I na kraju uzmem od kolege imt 757 i ide bez problema i tu sam video da je na tom plugu dosta izbacenija kolenasta osovina u desnu stranu za razliku od moga kad se gleda od nazad i poslednja moja solucija je bila da i ja probam to na svome plugu i pomerio sam je za nekih 12,13cm u desno kad se gleda od nazad i otisao probati u neku suvu slatinu gde je bilo jako tvrdo i za divno cudo nije se blug kosio a traktor nije imao kosu vucu. :D
@topalovic
drago mi je da sam ti uspeo pomoci a probaj jos na onoj rucki na plugu da ga fino postelujes ako ti se bude nekad u losijim uslovima za oranje kosio onda tu rucku pomeris za jedan ili dva zuba u pravcu zadnje brazde.
 
i kod mene je bio taj problem ali na leskovackom i meni su gume 16.9-28, pa sam i ja pomerao na osovini - vratilu
 
Evo isao sam da izmerim koliko je tacno izbaceno kolenasta osovina na imt 756 14,5cm
34yp574.jpg
 
ja sam moj 756.20 proširio za 5cm i kod mene je kolenasta skroz u levo kada se gleda od pozadi znači koliko god može u levu stranu orem sa zetorom 7011 i gume su 14.9-28 e sad kod njega je kolenasta osovina i piramida od jednobraznog jer je njegova pukla bilo kako bilo on ore super radni zahvat 70cm
zekonja ga lako vuče samo moram da kupim predplužnike i recite mi pašu li od 757.20 ili moraju biti od 756.20 obzirom da je plug proširen :sta: :sta: ili to nema veze
 
Juce sam dobio ponudu za Olt Sremac 2x30,prosiren na 70cm.Cena 25000din. jeli to valja uzeti pa dodati jos jednu brazdu?
 
Ja mislim da ima kod mog kuma, treba da ga pitam, spominjao je da bi prodao trobrazdnog vogela e sad dal je baš ML 950 to neznam...
 
ja imam L 950 3s na prodaju ili bi menjao za trobrazni obrtač

jbg nisu oglasi ali progledaće mi kroz prste
 
Nisam pratio ovu temu od pocetka pa ne znam da li je neko pokusao da stavi predpluznike na nase plugove , i kako se pokazali? Unapred vam hvala na odgovoru. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh