Plug - osnovna tema

Ja sam zvao vlasnika ovog pluga da mi proda pretpluznjake...inace plug nije los sa slika,ali ima jednu manu...naime na livenom delu koji nosi glave postoje dva srafa,jedan je glavni(jaci),drugi sigurnosni-kod ovog su se verovatno pojele rupe(bili labavi srafovi,a i sad dva srafa fale),pa je razbusivano i stavljeni jaci srafovi od fabrickih...a kada zapne negde malo jace...
 
Nece ja imam slican plug ja prezadovoljan kad bi mogao da nadjem jos jedan ovakav bez razmisljannja bi uzeo.
Ja ga vucem sa 820 i duboko oranje.
2ev8389.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=uFTlvhm2V-E&t=66s
 
Na papiru 50 ks a u praksi je tu oko 65/70ks sve zavisi da li je 52 običan ili 52 super
 
52hp da vuce tri glave u ovoj zemlji, to nema sanse. Ko god ima belarusa 40icu ili 52ku, svi znaju da je jaca od drugih traktora od ostalih u isstoj konjazi. Prijatelj iz Belosavaca prodao rakovicu 65, kupio T40 i ne moze da veruje koliko je raca od rakovice. Buklvano se smeje i ne veruje kako traktor vuce.
 
Ја кад сам био клиња, причао комшија који је био тракториста на ПД, да су са 52 исто радили што и са 82 само што је овај други бржи у транспорту ал ни он није знао колико има коња осим што је рекао да су скоро исти у коњажи.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
52hp da vuce tri glave u ovoj zemlji, to nema sanse. Ko god ima belarusa 40icu ili 52ku, svi znaju da je jaca od drugih traktora od ostalih u isstoj konjazi. Prijatelj iz Belosavaca prodao rakovicu 65, kupio T40 i ne moze da veruje koliko je raca od rakovice. Buklvano se smeje i ne veruje kako traktor vuce.
40ica (t40) nije Belarus(MTZ), vec Rus(LTZ) i skroz je drukciji od MTZ 52. 52ojka je babaroga za t40.
 
T 40 i T40as nemaju veze sa Belorusom MTZ 50,52,82! Inace MTZ 52 Super ima 70ks ali i kod njih ima tri vrste motora tako da sve zavisi koji motor ima!Da su izdrzljivi jesu cak i neunistivi mi smo sa nasim MTZ 50 i 52 super vukli lepoardove plugove tri brazde ali krivi gredelj 3x14 zahvat i nosili su ih extra lako.Jedina mana im je po meni bila sto nisu imali polovljenje brzina kao sada sto imaju 82-ke jer izmedju 8 i 9 jako velika razlika i kad su pod teretom jako im dugo treba da uhvate zalet.Ima jedna anegdota kod nas iz zadruge bas u vezi MTZ 52 Super pocele 90g. da stizu prve 82 sa velikim kabinama i traktoristi se otimali ko ce da dobije novu 82-ku.Jedan mladi traktorista tada nikako da dodje na red i cele godine on kukavac sa 52 vuce pijacu vodu na njive za sezonske radnike(kopaci,cupaci metlica i dr.) i padne njemu na pamet ako sjebe tu 52-ku da ce dobiti novu kockicu 82 i ispusti on vodu iz traktora i tako par dana on nju terao po ataru,a ona kukavica ni da za cvili ,a kamoli da zariba.Kaze lezim ja i razmisljam sta je sledece ajde da joj ispustim ulje tad ce 100% zaribati i ispusti on ulje i ode nazad u firmu kad ona stigla ma ni cijuknula nije.Ode on kuci i celu noc ne spava sta da joj radi da naspe prasinu jedino u motor i ujutro on ustane i kaze razmisljam ti ja kad meni jednom dodje iz dupeta u glavu jbt konju jedan pa ti nju ako sjebes dobices novi traktor i ima kao konj da rintas sa njime od setve pa do oranja jer tada su i oni sa novim MTZ-ovima orali.Kaze dosao ja firmu i prvo mi je bilo da naspem ulje i vodu i da je upalim da vidim jesam li se sjebao e onda kad je vide da nije laknulo mu jos dugo godina je to bio njegov posao sa tom 52-kom istera vodu proste cebe ispod prikolice i ceo dan spava pod njom.
 
52hp da vuce tri glave u ovoj zemlji, to nema sanse. Ko god ima belarusa 40icu ili 52ku, svi znaju da je jaca od drugih traktora od ostalih u isstoj konjazi. Prijatelj iz Belosavaca prodao rakovicu 65, kupio T40 i ne moze da veruje koliko je raca od rakovice. Buklvano se smeje i ne veruje kako traktor vuce.
Ovo mogu da potvrdim...jaci je za 10-15 konja sigurno od R65.
 
Nazad
Vrh