Plug - osnovna tema

Imam plug IMT 610. 04. Pošto nisam baš zadovoljan kako ore (ne prevrće dobro), uporedjivao sam daske na tom mom plugu i komšijinom 755. To su ustvari isti plugovi. Zaključio sam da su moje daske manje savijene nego one na 755. Pošto inače taj plug koristim samo za oranje bašte, ne bih baš mnogo ulagao u njega (kupovinom novih dasaka), ako ne moram, pa me interesuje, da li bih postavljanjem deflektora dobio kvalitetnije oranje?
 
Eto naopako , slomim danas osovinu na plugu obrtaču pri povratku kući na nekim vagašima . Bila je već davno napukla a držalo je jedno 30% po sredini to je friško puklo . Lomio sam je već i radio novu prije oko 2 god . Dali se može i imali smisla variti je na neki način da ne pravim novu , recimo ubušiti sa obe strane i ubaciti neki spojni rukavac pa zavariti , jel radio neko tako ?
 
Moze odneti kod strugara da lepo poravna ali prvo uzeti joj meru pre obrade onda da ubusi u sredinu rupu ubaciti tuljak,a ivice da obori odnosno da napravi kanal kuda ce se nalivati elektrodama.Jedino elektrode treba traziti prema materijalu to bi svaki iole ozbiljan varilac trebao znati kojom da vari!
 
Jedan ovdje majstor koji je ujedno i nekakv inzenjer strojarstva, metalurgije, zaboravio sam cega kaze da samo amateri ubusuju osovinu i ubacuju u nju ravni komad da ju drzi u centru. On za nase sumarije vari polomljene poluosovine i ne ubacuje nista unutra jer, kako on kaze, to oslabljuje materijal. On kad nesto odradi daje garanciju na svoj rad i koliko znam za bilo kakvo komplicirano zaarivanje SVI njega zovu bez obzira sto vise kosta al svi znamo da ce posao bit odradjen bez greske.

Nisam strucan al slusam strucnije od sebe i ako mi ikad i pukne tako neka osovina, obavezno ju nosim njemu da ju povari i onda sam 100% siguran da je to odradjeno kako treba.
 
E kod nas bas kontra. I mi imamo majstora koji je inace i profesor u skoli u toj struci, i on obavezno ubusuje osovine i obara ivice pa vari. I isto vazi za jednog od boljih u okolini a i cene su mu takve...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam nista, nisam od te struke al ovaj je stvarno "mozak" sin mu radi jedan u NASA u americi a tati je nosio neke proracune da mu ovaj provjeri jer nije bio siguran... Uglavnom, njegova teza je da NIKAD ne mozes potrefiti sastav materijala tuljka da bude identican materijalu koji varis, NIKAD se kompletan tuljak ne moze stopiti kvalitetno s materijalom i tu nastaje slaba tocka i tu ne drzi dovoljno dobro. Kazem ti da za sumariju gdje rade krkani i propinju one zglobne traktore i trgaju ih, vari poluosovine i daje garanciju na rad. ako pukne dalje od vara on tu nista ne moze al var, prema njegovim rijecima, ne puca...

Uglavnom, kakvo god kompliciranije varenje treba raditi, ljudi idu po njega... Za obicna zavarivanja je preskup al za "specijalne namjene" kod nas boljeg majstora nema.
 
Вар никад не пуца, само поред вара.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
У пањ ударише али им вера бњше јача!
Задња слика су раоници у котлу. Исправљени су и враћени у скоро прошли положај...
50be423d7951491f232f94f2a5928f38.jpg
57598fa8a5306bd6e12e60a2d4812e63.jpg
c909fa1e98beceea4e99b59823f12551.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh