Plug - osnovna tema

Ovaj plug sam vukao sa IMT 5106. I taman su jedan za drugog.

2upb9ft.jpg


2cfsgp0.jpg
 
Zakacio moj rodjak sa 5100 moj obrtac i nije mogao da ga okrene. Krene on ali samo malo i onda cujes kako pumpa i motor traktora pocinju da stenju. Da li on to stvarno nije mogao da okrene ili ima neki kvar ?
 
100 % problem u spojnicama, mene je tako zezala tanjiraca, nisam mogao da dignem tockove do kraja, stavio druge spojnice i sad dize ko nezdrav.
 
Vrlo moguce da su spojnice,i kod mene kad zakacim za drugi traktor zna da zeza.
Ne verujem da nema snage da ga okrene za to i ne treba neka snaga teze ga je podici nego obrnuti.
 
@ IMT-550

Na kraju svake sezone oranja je trebalo menjati gumice na cilindrima sto dizu poluge. A kad ga podignem onda traktor sam poveca ler gas za nekih 200 obrtaja.
I ja sam u pocetku imao poteskoca sa okretanjem, isto tako dodje do pola dalje nece. Samo promeno prikljucnice i islo je ko bog. I ako ima 4 izvoda hidraulike treba paziti na koje se skopcas. :cao:
 
Zdravo zivo radni svete!
Kakva iskustva imate sa Belorusom 920, kakav plug mu odgovara? Razmisljam da uzmem trobrazni vogelov obrtac.
Trenutno radim sa 757 i mogu sigurno reci da je mali.
Dolazim iz okoline Zrenjanina!
Pozdrav Hvala!
 
Danas sam bio sa tecom koji je sredjivao nekom ursuza c1214 6-ak motor bez turba 120ks i vuce 4*35 i to mu je mera,vise ne moze ako hoce da lepo radi,jesenas je orao u 1 direktnoj,za potrosnju nisam pitao jer znam da bi me slagao. :D
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Mogu da ti kazem samo da izuzetno pogresno razmisljas. 757 ti je sasvim dovoljan.
Upravu si zavisi od zemlje , a okolina Zrenjanina je veliki pojam ali 757.30 mislim da bi mu odgovarao e sad na tebi je da se sto kazu odlucis jer znas sa cime raspolazes.......... :ppozdrav: :cao: Na primer ovako nesto IMT 757.30 ::svaka cast::
1zzkn4m.jpg
 
grunt je napisao(la):
I ja sa rusom 820 vucem imt-756 3*30,bez ikakvih problema to mu je bas mera sto se tice uslova oranja u mom kraju. ::traktor1::
kod nas su jako teske zemlje i sa rusom 820 da ore kako treba (28-30 cm) nema sanse da vuce 3 brazde
samo je potrosnja velika
dok sam ja sa TD 90 sa tri brazde orao sa 10l nafte po jutru
 
worm je napisao(la):
grunt je napisao(la):
I ja sa rusom 820 vucem imt-756 3*30,bez ikakvih problema to mu je bas mera sto se tice uslova oranja u mom kraju. ::traktor1::
kod nas su jako teske zemlje i sa rusom 820 da ore kako treba (28-30 cm) nema sanse da vuce 3 brazde
samo je potrosnja velika
dok sam ja sa TD 90 sa tri brazde orao sa 10l nafte po jutru
Ma 90-ka je ipak masina ona i da hoce nemoze da potorosi vise , jel tako........... :haha: :haha: :haha: :cao:
 
Ma jok imamo dvobrazni 757 koji je bio mera starom rusu!
Duboko nisam siguran kako bi islo sa tri, plitko ide 100 posto!
Posto je Zrenjanin sirok pojam iz Krajisnika sam!
Niko u mestu ne vuce sa rusom 3 brazde, jeste da je moj 920 a ostali 820 ali to nije bog zna koja razlika,ili?
Svi govore da se sa dve brazde traktor sprda, a niko nema muda da uzme trobrazni plug! :)
 
gogi666 je napisao(la):
Ma jok imamo dvobrazni 757 koji je bio mera starom rusu!
Duboko nisam siguran kako bi islo sa tri, plitko ide 100 posto!
Posto je Zrenjanin sirok pojam iz Krajisnika sam!
Niko u mestu ne vuce sa rusom 3 brazde, jeste da je moj 920 a ostali 820 ali to nije bog zna koja razlika,ili?
Svi govore da se sa dve brazde traktor sprda, a niko nema muda da uzme trobrazni plug! :)

Cak je 820 u boljoj poziciji od 920, zbog veceg broja stepeni prenosa. 757.30 NE MOZE da vuce kako treba, ja sa 820 Elux orem sa Vogelom podesenim na 3x30 cm, u polje ide super, al' kad dodje rit na red :zli:. Teraj samo sa 757.20 i da te bog vidi. Ici ces brzo i duboko koliko ti je volja.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
gogi666 je napisao(la):
Ma jok imamo dvobrazni 757 koji je bio mera starom rusu!
Duboko nisam siguran kako bi islo sa tri, plitko ide 100 posto!
Posto je Zrenjanin sirok pojam iz Krajisnika sam!
Niko u mestu ne vuce sa rusom 3 brazde, jeste da je moj 920 a ostali 820 ali to nije bog zna koja razlika,ili?
Svi govore da se sa dve brazde traktor sprda, a niko nema muda da uzme trobrazni plug! :)

Cak je 820 u boljoj poziciji od 920, zbog veceg broja stepeni prenosa. 757.30 NE MOZE da vuce kako treba, ja sa 820 Elux orem sa Vogelom podesenim na 3x30 cm, u polje ide super, al' kad dodje rit na red :zli:. Teraj samo sa 757.20 i da te bog vidi. Ici ces brzo i duboko koliko ti je volja.
Upravo tako teraj ti 757.20 ili V&N 2 brazde 2x35 i kad je lakse zemljiste siri zahvat i gas , gde je teze manji zahvat i bog da te vidi....... :ppozdrav:
dcsspz.jpg
 
Nazad
Vrh