Plug - osnovna tema

Sve je odmah zamenjeno za novo,tako da ne znam. Nije problem do dasaka, resetkaste su, i identične sa starim, jedino sumnjam na ravnike, jer su spicevi dosta izbačeni. Samo mi nije jasno kako u Huđiku ne znaju koji tip ravnika ide, ili im se 'ebe...
 
Naruci original,ili ako neces original,javi mi se pa cu ti poslati broj firme koja je nama pravila za takav plug po uzorku manganske,tako da imaju dobar sablon...jel ti razmak rupa 100 ili 105?
 
Odes lepo u Mikron Sirig i kupis raonike a ove zavukas gospodinu u avliju gde reklamira masine posto svakako prolazis pored njega. Tako on pravi raonike i za imt 757, dosta stariji budu od plaza i onda muke zive sa stelovanjem.
 
Odes lepo u Mikron Sirig i kupis raonike a ove zavukas gospodinu u avliju gde reklamira masine posto svakako prolazis pored njega. Tako on pravi raonike i za imt 757, dosta stariji budu od plaza i onda muke zive sa stelovanjem.

Njega pati sto je s novim raonicima plaz "stariji" od raonika... Sa starim raonicima je plug radio s novima koji su kraceg spica nece. Koliko sam ja skuzio po pisanju i po slikama koje su postavljene.
 
Slike su sa dva različita pluga.
Ne znam sta da radim sa tolikim ravnicima, ispada bačen novac, jos uzeo i u rezervi da imam.

@srdjan7 imas isti ovakav plug? Ako mi mozes slike poslati. Videcu sta ce ispasti do kraja sa ovim ravnicima, ako ne, moram nabaviti na drugo mesto, plug mi stoji tako bezveze.
Kakvih rupa? Izmedju glava je čini mi se 105.

@bubu da sam znao nikad ne bih ni porucivao, tj cale je.
Na ovaj nov će ići samo org, *ebes ovu našu malu privredu, bitno da dobro naplaćuju.
 
Izgleda da imas pravo al koliko ja vidim da taj "stari" plug stoji vec dugo vremena. To je trebalo odmah nositi njima nazad i rjesavati...

Jos gledam slike i ja razumio da on pise da mu je plaz isturen u odnosu na raonike a ovo je logicno kad je raonik previse isturen da se plazovi nemaju po cemu "voziti" pa plug ode u veliki zabrazd...

Ovakav problem ja imam na leopardu posto su tamo neke daske iz male privrede koje isto nisu nesto potrefite kako treba. Kupim jeftine raonike samoostrece, prema njima sam na plugu izbusio rupe za montazu i onda ocrtam spic raonika u pravac i tako ga "porubim" po spicu da ne viri u odnosu na plaz i evo vec tri godine orem tako bez problema.

Druskane, original vogelovih djelova ces sad tesko naci, jedino mala privreda ali ne domaca, nego stranci (premium parts i njima slicni) Kvaliteta je dobra ali su kod nas cjenom jednaki originalima no opet nisu izdrzljivi raonici kao originalni.

Vogel je propao po ne znam vise koji puta, kupio ga AMAZONE i receno je da ce se i dalje proizvoditi rezervni djelovi za postojece plugove ali jos po trgovinama ne vidim da itko drzi original djelove...
 
Slike su sa dva različita pluga.
Ne znam sta da radim sa tolikim ravnicima, ispada bačen novac, jos uzeo i u rezervi da imam.

@srdjan7 imas isti ovakav plug? Ako mi mozes slike poslati. Videcu sta ce ispasti do kraja sa ovim ravnicima, ako ne, moram nabaviti na drugo mesto, plug mi stoji tako bezveze.
Kakvih rupa? Izmedju glava je čini mi se 105.

@bubu da sam znao nikad ne bih ni porucivao, tj cale je.
Na ovaj nov će ići samo org, *ebes ovu našu malu privredu, bitno da dobro naplaćuju.

Nas je razmak 95 izmedju glava,visina 82,ali je wy glava,ali nisam te to pitao...naime,vogel ima raonike sa razmakom rupa na raonicima od 100 i 105cm(one tri rupe na kojima se pricvrscuje na plug)...ako ti je privatnik pravio raonik koji je predvidjen za razmak od 105 cm na sablonu od 100,imas razlike od tih 5 cm koji beze kod tebe,tako da je to mozda problem.
 
To nisam znao, pa sam mislio da je greška. Ali proveravali smo dal je do rupa, i ipak nije, jer smo uvukli dosta ravnik i opet špic štrči, i ne uklapa se ravnik nikako. Ravnik ne odg ovom tipu glave.
 
Evo knjige koju sam našao iz 1974god
IMG_3219.jpg
IMG_3220.jpg

IMG_3222.jpg
IMG_3223.jpg
 
Evo kako sam ja resio deflektore na mom 755 plugu , posto nisam uspeo da probusim rupe na dasci , zavario sam ih direktno , ali drzi perfektno :)
Jedino mi je ostalo da sredim zadnju brazdu , ova ploca sa 4 srafa je lose zavarena , i bukvalno je brazda "pobijena" u zemlju
Ulaze oko 3 cm u dasku , i ja sam prezadovoljan kako rade :)
17577718-1284005758304036-1962706745-n.jpg
 
Jel ide isti raonik za 757 i za jednobrazdni 752? Uzeo sam konacno taj jednobrazni. Sad treba promeniti raonik i malo dasku da pokrpim napred i to je to. Placen je 50e pa dal je mnogo ili malo ne znam. Imam nesto da poorem gde sam krcio pa ima zila i kamena i posle mogu prebaciti kolensatu na ovaj moj dvobrazni jer je pucala par puta i vrat takodje jer sam ga ispravljao isto nekoliko puta.
 
Nazad
Vrh