Plug - osnovna tema

Који од ова два наведена плуга прави мањи отпор у орању, лемкен или вогел.

Na ovakva pitanja su odgovori "svaki cigo svoga konja hvali".

Ovaj plavi ima malo bolji kvalitet materijala od crvenog ali je i skuplji:osmeh:, moguce da ima i drugacijih misljenja. Ako postoje razlike u vuci vise su do toga da li se koriste predpluznjaci ili ne, mislim na iste kategorije dasaka na plugu.
 
y6WC7Gu.jpg

reUIUdo.jpg

aBZD2zZ.jpg

hViqEk0.jpg

mfe5aCy.jpg

Ima li neko iskustva sa ovakvim plugom,kako li ore,koji mu je zahvat,itd? Dobrodosla bi mi svaka informacija jer sam u pregovorima oko kupovine...hvala unapred...

Sent from mTalk
 
Ako vec niko nema ovaj obrtac da li neko ima plug "KONSUM UN40"? I da li su to stvarno vogelove glave kao sto kazu ili je to neka kopija dasaka i vratova? Kako ore,prevrce brazdu,jel se tesko vuce itd?
oTkUeaZ.jpg

YbU4kpK.jpg

GT1dJ8a.jpg



Sent from mTalk
 
U dobar,jos da je puna daska-idealan...jedino sto je vise radio na desnu stranu...koje zahvate ima?
 
Ma, trazi dlaku u jajetu...

Plug okretac relativno nov kakviih sve ima na prodaju i on sad vidi sa dvije slike da je plug vise orao desnom stranom.

Svaka cast na kupovini, da dugo i korisno sluzi. Mene neki pojedinci nagovaraju na okretaca pa se nesto neckam bi/ne bi. Kazu mi da ce biti kao s rotodrljacom - Dok ne probas, ne znas...
 
Nazad
Vrh