Plug - osnovna tema

Gde da nađem ovo kućište na IMT točku što je iscrtano i tu čauru, šta već sve tu dođe

large_1.jpg
 
Kod nas je problem naci i komplet tocak a kamo li djelove za njega... pase od kvernelanda ako igdje nadjes. mislim da je lakse napraviti ;)
 
Probaj u Belimpeksu Mali Iđoš, oni su pravili točkove za imt-e plugove, mislim da i ležajeve su ubacivali mesto čaure.
 
Poštovane kolege, potrebna mi je mala pomoć u vezi pluga. Naime, potreban mi je bočni plug, to jest plug koji ide van traga točkova traktora da bih pročistio kanale za sadnju voća koji su se već obrušili a i da bih te kanale uz pomoć takvog pluga posle sadnje zatrpao.
2m7dqn5.jpg
[/IMG]

Već posedujem OLT-ov plug ''na pomeranje'' ali bi mi trebala još jedna šina (deo piramide) sa rupama da bih ga proširio u stranu. Ukoliko znate nekoga ko ima ovakav rashodovani plug bio bih vam zahvalan za informaciju. Takođe mi treba mišljenje iskusnih sa ovog foruma oko čega treba da povedem računa kada se radi o silama koje deluju na plud, tipa gde postaviti ukrućenje i slično. Nabavio sam i levo plužno telo da bih mogao da menjam levo ili desno po potrebi. Njegova montaža je nešto višlja pa me interesuje da li bi trebalo da ga montiram u visini na kojoj je postojeće plužno telo.
10ht5hg.jpg
[/IMG]
Hvala unapred.

- - - - - - - - - -

Na ovu šinu sam mislio
24v8e0z.jpg
[/IMG]
 
Ja sam ovakav tocak i nosac kupio za 10 Eura. Mislio praviti tocak na Regent-u. Vec 2 god mi stoji u garazi...
 
Ja vec godinama daske sprejam nekom temeljnom a sada sa kompresorom neku vec koristenu koju nadjem, boja nije bitna , treba mi oko 0,4 litre i to vec razredjena za 6 dasaka i predpluznjake i plazove, izdrzi godinu dana a vise i ne treba.
 
zna li neko cija je prozivodnja ovaj plug? na njemu nema nikavih oznaka ni plocice tata kupio davno nov ni tad nije bilo ni nalepnice ni plocice...




 
Ja mazem sa tovatnom mascu i izdrzi celu godinu napolju bez problema, moj komsija sa prepradjenim uljem ali mora cesce da ponovi posto se spira
 
@Srđan.Sokol to bi trebao da je olt posavac ako se ne varam

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
pa i meni je izgledao isti kao dvobrazni leopard, al vidim da ima takvih i oltova jednobraznih, a za leopard ne znam dal postoji jednobrazni

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Postoji ali se (vjerovatno) ne zove leopard... Ima ga jedan komsija iz susjednog sela ali nikad se s njim nije naorao bog zna sto...
 
Vec je pisao netko na forumu da je mazao daske pluga uzeglom svinjskom mascu pa je pas lizao, na kraju je novine morao lijepiti preko te masti i onda vise nije lizao...
 
inace plug radi odlicno zahvat od 20 do 40cm kako zelis namestis ☺ orali smo za vinograd ide 40cm u zemlju tocak smo mi pravilii pa ima izbusene rupe pa odgovara i za imt dvobrazni i ovaj jednobrazni
 
Nazad
Vrh