Plug - osnovna tema

Evo kolege jedno iskustvo,naime plug koji imam rabewerk 3*33 prevrtac koji vuce belarus820 planirao sam da mu smanjim zahvat sto sam ove Jeseni i uradio,sa 33 sam ga smanjio na 28 po glavi jer nisam bio zadovoljan brzinom od 6km/h ali sad se javila drasticna potrosnja goriva i manji ucinak.Sad mogu da ga vozim izmedju 7-9km/h ali trosi kao sumanut...moracu da ga vratim na staro ne vredi tada mi je trosio oko 10-12l a sad od 15-20...Koliko vama trosi rujam sa plugom 757 2*35 ko ore tom kombinacijom?

Ove godine MTZ 82.1 i IMT FOP 610.14 (isti kao IMT 757.20) u sojištu 12 l/kj (dubina 25cm, brzina peta zec na 1950 o/min), a u džombištu 14 l/kj (dubina 27cm, četvrta zec na 1950 o/min).
 
Za oko sat vremena. (Brzina u četvrtoj zec pri 1950 obrtaja je oko 8.2-8.6 km/h, duž je 500m.)
 
Malo mi je nejasno da vam 80ks tako trosi sa 2 brazde. Terajte ga u maksimalnoj brzini u kojoj moze da vuce plug, ako je ta brzina preko 10km/h onda jednostavno ili rasirite plug ako ima mogucnost ili kuci pa plug sa 3 brazde.
@grunt
Pregledaj pumpu i dizne, ako je tako digao potrosnju. Nema rezona da ti toliko trosi ako je zahvat cca 80cm i brzina kretanja oko 8km/h.
 
Malo mi je nejasno da vam 80ks tako trosi sa 2 brazde. Terajte ga u maksimalnoj brzini u kojoj moze da vuce plug, ako je ta brzina preko 10km/h onda jednostavno ili rasirite plug ako ima mogucnost ili kuci pa plug sa 3 brazde.
@grunt
Pregledaj pumpu i dizne, ako je tako digao potrosnju. Nema rezona da ti toliko trosi ako je zahvat cca 80cm i brzina kretanja oko 8km/h.
Meni ove godine Mtz892 sa obrtacem EM-MO,zahvat 2x40 trosio u kukuruzistu trosio od 16 do 20 l po kj, u zavisnosti od tipa zemljista. Dubina 30cm.
 
sremac88 jel vi imate takav plug pa znate cijene dijelova jel barem opravdava astronomske cijene dijelova.

Nemam Regent plug, ali sam kupovao Regentove raonike za Leopard plug, pa sam pitao za cenu dasaka i nocača dasaka.Za raonike po meni se isplati dati toliko para, zato što su mnogo kvalitetniji od svih ovih koji se prave kod nas.
 
Stigao sa oranja vratio plug na 33 ma druga priča 10-12 po jutru 5 kornjača 1800-1900 obrtaja, mtz 820 dubina 25-28cm.Pumpa dizne perfektne letos sve rađeno,jednostavno mali je učinak danas sam orao jutro za sat vremena.
 
Poznanik ima OTT Jura dvobrazni okretac. Jako glomazan i tezak plug za nositi ali jako ga lako vuce stari tip 577 bez kabine i prednje vuce. Ima ga vec dugo godina i ne pada mu na pamet da ga prodaje ili mijenja.
 
Dubina i brzina imaju cenu . Meni su celavije gume i kada kam veci gas preko 1700 on kopa a to je preko 6.5 km/h a na manjem ne proklizava znaci sa povecanjem brzine rate prilicno otpor .
 
Ma moze provereno jerr kad imas traktor koji ima snagu za tri brazde a vuces sadve brazde mozes ici mnogo brzo da pluigovi ne mogu da propadnu vise od 20cm i to nije oranje za mene ona spustis brzinu nize ores lepo i duboko ali provedes jednu trecinu vremena duze u njivi pa vidi sam izracunaj
 
Orao sam sojište nađubreno stajskim đubrivom,ali lepo sitno razbačeno nema proklizavanja da ide lepo jako sam zadovoljan,imam neki loš tel pa nisam mogao da slikam.Vetrina duva ceo dan tj danima što mi se uopšte ne sviđa...
 
20161213_201750.jpg
[/URL] upload images free[/IMG]
Evo i moj landsbreg 2*12 je ove godine dobio dva orginalna lemeša i jednu dasku koja je bila pukla. Još će dobit i nove plazove i teraj dalje.
Dali neko zna kakve je kvalitete ta granitova daska?
 
Nazad
Vrh