Plug - osnovna tema

Oranje zavrseno i plug konzerviran, jos uvek, pod rusku supu. Od svih nacina zastite daski od korozije u vidu premazivanja naftom, preradjenim uljem, testerolom, temeljnom farbom... tovatna mast je br1. Ako stoji napolju, kao sto je slucaj kod mene, deblji sloj masti i nema nikakvih problema.


NHaKc
 
Lorde da li to bure pridržava plug? Kolika je težina pluga?
Nisam ga merio ali svi koji si videli rekli su sta sam uzeo takvu grdosiju. Ima tezine. Bure pridraza plug jer negde je izgubljen oslonac. Ima dva tocka. Prethodni gazda mu je stavio nove raonike koje su mu napravili po meri starih tako da sam miran neko vreme.

Nada poslednja umire.
 
Kad se plastika pojede nema rezervne da se kupi i resenje je glavcina od keca ili 128-ice, lezaj i nema smrti....
 
Barem plastičnu piksnu nije teško napraviti svaki tokar to odradi na brzinu. Malo skuplje ali i dugotrajnije riješenje je bronzana piksna.
 
Koji bi ste mi polovan plug obrtac (eventualno i ravnjak) preporucili za moj DF od 95ks ?? Ovaj Kverneland koji trenutno imam verovatno ce odraditi ovu sezonu ako u medjuvremenu ne budu neke pare od subvencija za svinje i bikove, ali bih verovatno do sledece jeseni gledao da promenim plug jer je klirens relativno mali 65cm a i razmak glave od glave je 85 ili 90 zaboravio sam tacan podatak. Pa dosta mucim muku sa zaoravanjem mase.
Pa ako vec menjam gledao bih odmah neki obrtac koji bi Dajc mogao da nosi i vuce, ali u krajnjem slucaju i malo boljim ravnjakom bih olaksao sebi verovatno.
 
Kako zaorava kukuruovinu, to mene najviše zanima? Kako se vuče, sa kojim traktorom radiš? Samo okretanje mi ne znači mnogo, lako se radi i sa mehaničkim, imam iskustva sa tim.
 
Zaoraje odlicno, ima pred plugove i stvarno nista ne ostaje za njim. Nije tezak za vuc, mozes stimat colazu pa tko da traktoru nece bit tesko, kod mene je na 14 coli i ore u svim vrstama zemlje, mada cu ga stavit i na 16 coli posta ga gotov i ne osjeti u laksoj zemlji. Masivan je i hoce ljuljat traktor u transportu, osiguran je ako zapne za nesto, ne mozes slomit lemes.
 
Nazad
Vrh