Plug - osnovna tema

znaci hocete da kazete da je fop becej 610.07 kvalitetniji od imt 756?

Malo je neprecizno pitanje, jer se pod 610.07 podrazumeva fop plug dok je još fabrika bila u domaćem vlasništvu. Taj plug ima iste sve delove kao i IMT 756 varijanta, a za kvalitet materijala ne znam koji je bolji. Kad je fabriku kupio Vogel, taj plug je zadržao samo stari ram, a glave su Vogelove UN300. Takav plug ima na pločici oznaku 756.20 (bar je tako bilo 2011 na sajmu kad sam ja gledao) i mnogo je bolji od starog 610.07 ili IMT-ovog 756.
 
Malo je neprecizno pitanje, jer se pod 610.07 podrazumeva fop plug dok je još fabrika bila u domaćem vlasništvu. Taj plug ima iste sve delove kao i IMT 756 varijanta, a za kvalitet materijala ne znam koji je bolji. Kad je fabriku kupio Vogel, taj plug je zadržao samo stari ram, a glave su Vogelove UN300. Takav plug ima na pločici oznaku 756.20 (bar je tako bilo 2011 na sajmu kad sam ja gledao) i mnogo je bolji od starog 610.07 ili IMT-ovog 756.
ma ovaj moj ima vise od 20god
 
Malo je neprecizno pitanje, jer se pod 610.07 podrazumeva fop plug dok je još fabrika bila u domaćem vlasništvu. Taj plug ima iste sve delove kao i IMT 756 varijanta, a za kvalitet materijala ne znam koji je bolji. Kad je fabriku kupio Vogel, taj plug je zadržao samo stari ram, a glave su Vogelove UN300. Takav plug ima na pločici oznaku 756.20 (bar je tako bilo 2011 na sajmu kad sam ja gledao) i mnogo je bolji od starog 610.07 ili IMT-ovog 756.

Od kad sam ih ja poceo vidjati na slikama oznake su bila 755.2, 756.2 756.3 757.3 i 757.3 Dvije znamenke poslje tocke su IMT oznake pa ih ovi nisu htjeli koristiti, tj. izbacili su nulu na kraju dok je FOP koristio svoje 610.xx oznake

Prica kruzi da su FOP rame od debljeg materijala i da teze pucaju od IMT rami. Pluzne glave su im iste samo ovisi gdje je ram radjen u IMT-u, lemindu ili u FOP-u...
 
trebam jedan dio za plug imt 756

ona okomita motka, što povezuje ram i raonik, pa me zanima gdje je najkvalitetnija i koliko dođe novca, jer mislim da je malo savijena kod mene??
 
Mislis na nosac glave? I ja sam na mojem 756.25 zadnju bradzu iskirivio otisla nazad, sad je razmak izmedju vrhova raonika 86cm umesto 80.
 
Nosim se mišlju da na plug IMT 610.14 namontiram te Vogel glave.

Pitao sam na NS sajmu na TPM (Dubica) standu koliko kostaju vogel glave wy400 i rekli su mi komplet glava s deflektorom sve s nogom da mi na nogi buse rupe prema mojem plugu po komadu 270€. Pricao sam s covjekom koji se predstavio kao glavni inzenjer tamo i rekao je da garantira za kvalitet svih djelova da su radjeni prema Vogel&Noot specifikaciji te da imaju dokumentaciju i kalupe jos iz "bivse drzave" kad su usluzno za V&N radili glave, izbio rat, dokumentacija ostala i presla u zastaru pa sad i oni smiju praviti te glave bez ikakvih sankcija.

Prvom prilikom cu ici u Dubicu po tri kompletne glave i namontirati ih na moju ramu od leoparda.
 
Onda mi ostaju samo piramida i ram.Zvaću ih da se raspitam koliko bi me koštalo to zadovoljstvo.Gledam 2 brazdne zapadne plugove koji su precenjeni+većina je poderana skroz pa se to uopšte ne isplati kupovati a već imam 2 brazdni plug koji bi se mogao modifikovati i bar znam šta imam.
 
I ja se vodim tim mislima. stovise, 99% sam siguran da cu ja moj plug modificirati tako. Gore od sadasnjeg stanja mislim da ne moze biti.
 
Mislis na nosac glave? I ja sam na mojem 756.25 zadnju bradzu iskirivio otisla nazad, sad je razmak izmedju vrhova raonika 86cm umesto 80.


tako je, jer prva brazda kada je plug na betonu, onda špic raonika samo dira beton, a zadnji dio je podignut gore, a zadnja brazda lijepo leži sa cjelom dužinom raonika na betonu......i za ram se spaja sa 2 vijka, a dolje se spaja sa 3 vijka

plug je negdje 2008 godište i malo je radio, i sada bi zamjenio samo taj dio, prije oranja, jer trebao bi početi slijedeći tjedan, a plug je takav, pa neznam kako bi radio.....

- - - - - - - - - -

zove se vrat pluga, evo i link

http://www.mgmplamencompany.com/product/vrat-greda-pluga/
 
tako je, jer prva brazda kada je plug na betonu, onda špic raonika samo dira beton, a zadnji dio je podignut gore, a zadnja brazda lijepo leži sa cjelom dužinom raonika na betonu......i za ram se spaja sa 2 vijka, a dolje se spaja sa 3 vijka

plug je negdje 2008 godište i malo je radio, i sada bi zamjenio samo taj dio, prije oranja, jer trebao bi početi slijedeći tjedan, a plug je takav, pa neznam kako bi radio.....

- - - - - - - - - -

zove se vrat pluga, evo i link

http://www.mgmplamencompany.com/product/vrat-greda-pluga/
A da probas da ga ispravis? Rastavis i na osnovu prvog vrata ispravis drugi. Jeftinije nego dakupujes drugi vrat:ppozdrav:.
 
kod mene u teskoj zemlji su se najbolje pokazali imt plugovi. svakakvih plugova su kupovali ali nije to to. zemlja je smolava, dekava i samim tim ako plugovi nemaju vrlinu okretanja brazde nista ne valja. brazde ostaju nasadjene pa u proljece problemi i zapadanja sa tanjiracom ili drljacom.
 
Nazad
Vrh