Plug - osnovna tema

Nekaze Mirko da nije izvodljivo nego da nije bas bezbedno... Sta ako prednji raonik zapne o nesto jako??? Zadnje brazde ima da zavrse u kabini... Ipak topling drzi koliko toliko i bezbednije je...
 
Nije isto dve i cetiri brazde + obrtac...
Za doticnog gospodina su nepoznati plugovi tipa IMT 755-756 i rad sa njima u kombinaciji sa 533:osmeh:

- - - - - - - - - -

Nekaze Mirko da nije izvodljivo nego da nije bas bezbedno... Sta ako prednji raonik zapne o nesto jako??? Zadnje brazde ima da zavrse u kabini... Ipak topling drzi koliko toliko i bezbednije je...
Kao sto sam napisao,kod mene je covek nastradao tako,zadnja glava direktno u glavu,traktor 558 bez kabine
 
Razlika izmedju zemlje na severu Srbije I zapadu je nebo I zemlja. U peskulju mozes orati kako hoces. Ilovaca je sasvim drugo.
 
Za doticnog gospodina su nepoznati plugovi tipa IMT 755-756 i rad sa njima u kombinaciji sa 533:osmeh:

- - - - - - - - - -


Kao sto sam napisao,kod mene je covek nastradao tako,zadnja glava direktno u glavu,traktor 558 bez kabine

Vala sad si me ukenjao skroz sa ovom pricom, dodje mi da ne zakacim plug vise nikad za traktor ::sramota::... tacno ima da naparvim prepust napred od pluga sa poprecnim profilom, tako da i ako nekim slucajem spadne topling, udari u polugu i zaustavi rotaciju pluga, a prvo cu i sam da probam u 1 sh sta se desava bez toplinga, bice i snimak :osmeh:.
 
Poslednja izmena:
Ja orem na slicovanoj rupi na plugu,tjs plug se drzi na rukama da se ne bi zabado u zemlju i na tocku od pluga,znaci isao bi bez toplinga.
 
Nema šanse orati bez toplinga na starijim tipovima hidraulike i plivajućem režimu, jel preko njega i reaguje,ehr je nešto sasvim drugo...
 
Stariji traktori a i noviji klasicne koncepcije nemogu da oru bez toplinga,zamislite oranje u brdu bez toplinga.Meni se jednom otkacio topling,tacnije svukao navoj i ispao,nije moja krivica vec made in turska:osmeh:i sta se desilo,odmah plug krenuo na mene,sva sreca ja pratim i reagujem jer osecam,a kao sto rece kolega stariji ljudi,pogotovo ovaj imao 70 godina,ali nije morao da zavrsi tako.
Okretanje pluga i udarac zadnje glave u vozaca moze da se najlakse desi sa dvobraznim plugom vece duzine,sa 755 malo teze,on moze da stigne samo do sedista.
 
Zasto uopce skidati top link polugu tokom oranja? Sto vidite u tome? Mogu i ja to napraviti ali kako da okrenem na kraju njive? Ipak mislim da je to cista glupost sto radite, bez obzira na iskustvo i mogucnosti stroja.

Na IMT-u je to neizvedivo nek prica ko sta hoce.

Orem uz pomoc tocka i bez fine hidraulike, sve na grubi polozaj. Onog trena kad skinem top link, prednji dio propada u zemlju jer vise nema paralelograma koji ce ga uz pomoc tocka drzati na zadanoj dubini. Mislim, mogu ja nastimati i preko grubog polozaja dubinu prednje brazde bez top link poluge ali uopce ne vidim smisla da se itko s ovim zamara.

Kako Mirko rece, u ravnici je to sve fino i bajno, da mi "brdjani" sidjemo u vase ravnice s nasim malim traktorima bi radili svako po 50 jutara i pjevali radeci a vi da odete u nasa brda, izgubili bi se na putu do njive ;)

Iako radimo male njive s malim traktorima, molim uvazene clanove s modernim traktorima da ne omalovazavaju iskustvo "malog covjeka" jer mislim da je to ipak mjerodavnije nego kad netko radi zemlju samo u ravnici na 400-500m dugackim njivama...
 
Nazad
Vrh