Plug - osnovna tema

Jbliga Bacvanska zemlja... Pored Backe Topole, pa to je u sred Backe... :osmeh: Oranje je za 5! Svaka cast! :ppozdrav:
 
Pitanje za sve kolege koji od ovih plugova najviše išlo glasova da se kupi u komšiluku se dvoje komšija premišljaju oko prodaje plugova jedan prodaje 754 a drugi 755 i možda jedan 756 .citajuci celu temu ima puno za i protiv ali koji bi bio taj koji bi odeo pobedu. mislim da kolega bobo ima 754 i da je zadovoljan njime ,sa 755 sam orao mada nisam bio zadovoljan jer nije bio dobro uštiman malo su ga drugi malo raštelovali a 756 neznam kako ide sad da cujem za i protiv oko ovih plugova jer zamenio bi lemida za imt .i koliko od ovih ima coli kolika je razlika uzahvatu .
 
754 ubedljivo ispred 755 i 756 između ostalog i zbog kverneland dasaka a imaš varijantu i 756.25 isto sa tim daskama
 
754 u svakom slucaju! Kako i Radoslav kaze, ubjedljivo je ispred druga dva navedena pluga. Tu se nema sta puno razmisljati.

Moj 539 je 20 i nesto godina vukao 755.20 i to vecinu tog vremena moj otac radio na traktoru. Ove godine je otac orao za psenicu s tim istim 539 sa 754 plugom i pitao me dva ili tri puta jesam li ja siguran da je to 2x12". Kaze da okrece zemlju bas kako treba a ne onaj stari plug sto je samo naslanjao bez veze, nigdje nije morao speru stiskati, covjek se odusevio kad je poceo orati s plugom. Koliko krugova napravi 549 s Vogel-FOP 2x12" toliko i 539 sa 754.

Samo da sam prije znao za 754, ne bi ovog "vogela" kupovao nikad.
 
754 u svakom slucaju! Kako i Radoslav kaze, ubjedljivo je ispred druga dva navedena pluga. Tu se nema sta puno razmisljati.

Moj 539 je 20 i nesto godina vukao 755.20 i to vecinu tog vremena moj otac radio na traktoru. Ove godine je otac orao za psenicu s tim istim 539 sa 754 plugom i pitao me dva ili tri puta jesam li ja siguran da je to 2x12". Kaze da okrece zemlju bas kako treba a ne onaj stari plug sto je samo naslanjao bez veze, nigdje nije morao speru stiskati, covjek se odusevio kad je poceo orati s plugom. Koliko krugova napravi 549 s Vogel-FOP 2x12" toliko i 539 sa 754.

Samo da sam prije znao za 754, ne bi ovog "vogela" kupovao nikad.
Koliko bi vredeo takav jedan plug znam da ovom treba zamena plazova ,raonika i možda grudi daske ima crtala obadva skinuta odmah sa pluga nisu ništa radila samo farba skinuta jer je gušio pa sklonjeni i dali upariti 558 sa tim plugom dali je snaga pluga srazmerna traktoru
 
Bobo jel postojala varijanta takvih plugova 754 ili 756 ali trobrazdnih isto sa kverneland daskama ?
 
754 nije za 558,to je plug za 540,542,539,549,univerzal,store,torpedo 4006.....Ima mali raspon izmedju glava i niski klirens pa zna da gusi.Za 558 je isti taj s kvernland glavama sa oznakom 756.25,visoki klirens,80cm raspon glava.

- - - - - - - - - -

Bobo jel postojala varijanta takvih plugova 754 ili 756 ali trobrazdnih isto sa kverneland daskama ?
756.35 imao sam ga

- - - - - - - - - -

Pricati o svim tim IMT plugovima koji je kao bolji je bezveze,jedino ako se kupuje nov,a polovan,pa sigurno 70% koji su na prodaju u srbijui su izvareni,izlomljeni,ukrivljeni.....
 
754 nije za 558,to je plug za 540,542,539,549,univerzal,store,torpedo 4006.....Ima mali raspon izmedju glava i niski klirens pa zna da gusi.Za 558 je isti taj s kvernland glavama sa oznakom 756.25,visoki klirens,80cm raspon glava.

- - - - - - - - - -


756.35 imao sam ga

- - - - - - - - - -

Pricati o svim tim IMT plugovima koji je kao bolji je bezveze,jedino ako se kupuje nov,a polovan,pa sigurno 70% koji su na prodaju u srbijui su izvareni,izlomljeni,ukrivljeni.....
Baš zato sam i pitao da se ne zaletim bezveze i pogađam za ono što mi ne odgovara jre baš zato što su vecina plugova kako kažeš koji su na prodaju su u nekom defektnom stanju .a koji bi olt bio dobar za uzeti pošto si dobro upucen u tu tematiku ako se ne nađe imt.
 
754 nije za 558,to je plug za 540,542,539,549,univerzal,store,torpedo 4006.....Ima mali raspon izmedju glava i niski klirens pa zna da gusi.Za 558 je isti taj s kvernland glavama sa oznakom 756.25,visoki klirens,80cm raspon glava.

- - - - - - - - - -


756.35 imao sam ga

- - - - - - - - - -

Pricati o svim tim IMT plugovima koji je kao bolji je bezveze,jedino ako se kupuje nov,a polovan,pa sigurno 70% koji su na prodaju u srbijui su izvareni,izlomljeni,ukrivljeni.....

Jedan takav 756.25 ili 756.35 takav i izlomljen i izvaren je svakako bolji od novog
 
Baš zato sam i pitao da se ne zaletim bezveze i pogađam za ono što mi ne odgovara jre baš zato što su vecina plugova kako kažeš koji su na prodaju su u nekom defektnom stanju .a koji bi olt bio dobar za uzeti pošto si dobro upucen u tu tematiku ako se ne nađe imt.
Mozda je bolje da uzmes Leopard 12coli ako ne nadjes IMT 756.25,od OLT-a ima Posavac koji je skoro pa isti IMT,visoki klirens 12 coli.Mislim da je najbolje da za 558 uzmes 756 klasican visoki klirens ili 756.25(kvernland glava).Ako ti nije teska zemlja i nemas brda mozes vuci i Leopard 14coli sa polukruznim glavama.
 
Radoslave, ne slazem se. Kada je plug kriv, i ako je zemlja teza, ne moze nikako da se poredi sa novim plugom.Kada imas kriv plug, ne pomaze ti nista u teskoj zemlji dok ces nov ipak uskladiti lepo.
 
Mozda je bolje da uzmes Leopard 12coli ako ne nadjes IMT 756.25,od OLT-a ima Posavac koji je skoro pa isti IMT,visoki klirens 12 coli.Mislim da je najbolje da za 558 uzmes 756 klasican visoki klirens ili 756.25(kvernland glava).Ako ti nije teska zemlja i nemas brda mozes vuci i Leopard 14coli sa polukruznim glavama.
Teška zemlja za obradu jedva sam sad orao sa lemidom nešto i ostalo ako se ukaže vreme da se pore dok ne krene sneg ili ce cekati prolece zavisi ko šta smatra brdom, jesu u brdu ali ravne su ima mali nagib neprimetni šta ljudi oru moje je lepota za rad.koju ima oznaku taj leopard 14 coli sa polukružnim glavama
 
Ako je teska zemlja zaboravi taj leopard 14 coli,znaci plug 12 coli po mogucstvu klasican 756,756.25 ili leopard 12 coli.
 
Radoslave, ne slazem se. Kada je plug kriv, i ako je zemlja teza, ne moze nikako da se poredi sa novim plugom.Kada imas kriv plug, ne pomaze ti nista u teskoj zemlji dok ces nov ipak uskladiti lepo.
Nisam mislio bukvalno da je izlomljen Taj 756.25 što ste uzeli je bio varen na dasci rekao sam ti i šta se desilo ,i nije se poznavalo ništa u radu, a nategnuti ga nije bilo šanse sa traktorom od 45ks dok za nove ne mogu to tvrditi da važi isto.
 
Mirko, ne bih se slozio da je nizak 754, kraj mog 12" visokog je parkiran i nizi je mozda 2-3cm, nista presudno. 754 je kratak, to se slazemo ali ore bez brige, gusi se samo kad kompletne otkose slame zaoravam, ali razbacanu slamu ili kukuruzoviste iza beraca ore bez greske.

756.25 je dulji nekih 10-ak cm i to mu dosta znaci ali nije ni 754 los. Uparuju ljudi s 560 svakakve plugove, cak i 755.20 i "oru" tako da nije greska ni zakopcati 754 na 558. zahvat je kao i na 756 a to sto je malo kraci i ne igra toliku ulogu.

Miroslave, ne treba turbina, samo treba malo zivaca. Poorao sam sve sto sam imao i brena je odradila posao korektno. S obzirom na uvjete rada, zadovoljan sam.
 
Nazad
Vrh