Plug - osnovna tema

Ja sam probao onog zelenog regenta sto sam skoro kupio.Zaorava sve sto se zamisliti moze.Takav plug jos nisam imao.Recept jednostavan:dobra visina+dobar razmak glava+dobar razmak tocka od glave pluga.Moze da bude masa kolika hoce.
 
Otkidački valjci , (vretena) sa noževima su zakon .. Nemora onda ni da bude roto sječka , a ako ima još bolje. Dabome i nazad sječka i razbacivanje pogotovo ako je 6+ redi.
 
Momo....Jako lose radi bez roto-secke,znam zato sto mi otpao noz na jednoj bateriji,pa sam iskljucio pola adaptera i tako radio dok nije stigao noz(doduse 1kj),ovako kad sve to radi plus se propusti kroz secku izgleda zapravo....jbg bio sam u guzvi pa nisam stigao da slikam kako izgleda kad se uradi i kako to izgleda za par dana,jednostavno nestaje komusina.
 
Akpil Poljska, kao na modelu pluga KM 180. Istog su oblika kao na Vogelu samo sto se visina steluje izvlacenjem klina i pomeranjem na nosacu gore-dole.

dsc1175.jpg
 
Imam jedan problemcic...u oranju kad iznivelisem plug da stoji ravno gledano sa bocne strane traktora(vodoravno)tada prva brazda hvata puno....kad odvijem topling slaze odlicno a kad se gleda sa boka plug ne stoji vodoravno,sta nije u redu? mada mi ne smeta to plug radi perfektno nema kose vuce stabilizator odpusteni sve po jusu prevrtac je u pitanju?
 
Nazad
Vrh