Plug - osnovna tema

Ima li neko kandzu (drzac) na prodaju za crtalo za imt 755/756 plug?
 
Posto sam ovde procitao kako je kopirni tocak za plug skup, evo kako se to da resiti za minimum 3X manje novca. sve se da naci na opadu, na kilo, samo treba malo elektroda, vremena i rada:osmeh:. Zadna glavcina od stojadina sa amortizerom, felna presvucena limom, jedini problem je naci nesto pogodno za podesavanje visine(dubine) kopirnog tocka(pluga)

 
Posto sam ovde procitao kako je kopirni tocak za plug skup, evo kako se to da resiti za minimum 3X manje novca. sve se da naci na opadu, na kilo, samo treba malo elektroda, vremena i rada:osmeh:. Zadna glavcina od stojadina sa amortizerom, felna presvucena limom, jedini problem je naci nesto pogodno za podesavanje visine(dubine) kopirnog tocka(pluga)

Kad jednog dana, nedaj boze, udjete u EU nema vise vrndanja po otpadima samo tako... Evo kod nas u gradu imamo otpad gdje se stvarno uvijek nadje ponesto korisnog i rekli su da ce proraditi maloprodaja u roku mjesec dana od ulaska u EU ali jos nista. Jedini otpad u okruzenju koji ima otvorenu trgovinu i fiskalnu maloprodajnu kasu je odaljen nekih 50km i pitanje hoces li ista naci posto svi sad idu tamo traziti kojesta...
 
jel neko od vas ima iskustava sa predpluznjacima??

- - - - - - - - - -

Kad jednog dana, nedaj boze, udjete u EU nema vise vrndanja po otpadima samo tako... Evo kod nas u gradu imamo otpad gdje se stvarno uvijek nadje ponesto korisnog i rekli su da ce proraditi maloprodaja u roku mjesec dana od ulaska u EU ali jos nista. Jedini otpad u okruzenju koji ima otvorenu trgovinu i fiskalnu maloprodajnu kasu je odaljen nekih 50km i pitanje hoces li ista naci posto svi sad idu tamo traziti kojesta...

pa vi kupujte na crno ko jos kuca svaku sitnicu.
 
pa vi kupujte na crno ko jos kuca svaku sitnicu.

Zabranjen je uopce pristup u dvoriste otpada ako niste vlasnik neke firme koja se bavi otkupom sekundarnih sirovina...

Dok se jos moglo, nasao sam na tom otpadu pretpluznjaka cjelo more i uzeo samo dva koja sam nasao da su u donekle dobrom stanju i njihove nosace. Pasu na moj 2x12" plug taman, samo su im daske poderane pa dosta stopaju u radu posto se zetveni ostatci hvataju za nabore u daskama. Malo sam ih pokrpao i nisam ih od tad ni koristio a znam da mogu samo biti od pomoci sto se oranja tice. Sve razmisljam kako cu sam napraviti nove daske za njih ali nikako da od lijenosti uhvatim vremena.

Ono malo sto sam probao orati s pretpluznjacima mi se pokazalo odlicno, samo ih treba znati nastimati pravilno i nece biti problema.
 
pa to me i zanima. video sam dve vrste jedni su usoravniji u odnosu na zemlju mal te ne pod pravim uglom im je onaj mali raonik a ima i onih sto vise onako leze, pa me nedoumica koji bolje rade, i jel treba crtalo ispred predpluznjaka. citao sam ja da za vece brzine treba da bude vise napred a za sporije malo blize brazdi ispred koje radi. nego me taj napadni ugao buni. koji je bolji.
 
Šta mislite da li je ovo kopija 757
4.jpg
 
Da li su to fabricka ojacanja deflektora ili naknadno odradjna??? Kod mene to nema a planiram tako da odradim...
 
Lijepo sam napisao da na novijem tipu "kockastog" leoparda tvornicki dolaze deflektori koji se sarafaju u ovaj "trokut" i da imaju iza pojacanje da se ne ispravljaju u tezoj zemlji. Stariji tip "kockastog" leoparda ima deflektore ali bez pojacanja iza i samo se isprave do te mjere da uopce zemlja do njih ne dolazi.

Ovaj plug sa slike je "okrugli" leopard i ima samo ova "peraja" sto nije ni blizu onog o cemu sam ja pisao...
 
Bobo da li imas neku sliku da vidim kako ja da napravim ta ojacanja??? I koliko da savijem deflektore????

- - - - - - - - - -

Kod mene cak nisu isti ni deflektori kod mene su kraci,neznam da li ce oni da rade svoju funkciju????
 
Danas sam bas bio na selu... Sutra cu ici i nadam se da cu se sjetiti uslikati. (imas slike na kojoj stranici ispred (podupiraci za deflektor sto idu od noge pluga i drze deflektor da se ne vraca. Ja sam to nazvao ojacanjem ali je to zapravo upora) Ja ta pojacanja na plugu nemam ali imam jednu glavu novijeg tipa koja ima to pojacanje za deflektor. Kod mene su deflektori pojedeni do te mjere da se ja nogom malo jace naslonim i povijem ih prema naprijed "od oka". U mekanoj zemlji rade dobro i zatrpavaju sve zivo al kad dodjem u malo masniju, nula bodova, hoce se ispraviti. Imam pripremljena tri deflektora za IMT (rupe pasu skoro identicno na leopardov nosac) i kad njih namontiram nece biti greske po tom pitanju, cak im necu ni izmisljati nikakva ojacanja, mislim da ce raditi i bez toga...
 
Nazad
Vrh