Plug - osnovna tema

Evo pronašao sam podatak, ipak je moja greška, ali ne velika, 672 kg je bez opreme, znači ima 800 sigurno možda čak i koju kilu više
 
вероватно да је ова тежина од 672 кг за пуну даску, а твој има опциону решеткасту која је лакша од пуне даске, јер је ипак основна верзија обична даска код сваког произвиђача, а додатна опрема решетка...али док га не ставиш на вагу ово су само нагађања око његове тежине......
 
матићу мора да је жељезо 100 година старо док је тако тешко. Ови наши сви од неких легура прављени...шта ћеш у свету све мање гвођа, мора му се наћи замена:osmeh:....

А што се тиче ђубрења, ма оно само оде ан њиву чим их прикачимо за трактро:haha:....дресирано....
 
Moramo malo da se zezamo.Da je obrtač dobra stvar,jeste ali ima mnogo prečih stvari.Sa moje tačke gledišta za cenu pristojnog konstrukcijski "Jakog" pluga obrtača može da se kupi jutro i više zemlje koje će uvećati porodični kapital dok gvožđe ostaje gvožđe.
 
A sta taj konstrukcijski plug ne moze da kupi jutro zemlje daj Maticu...mani se divana nego da pitam jel skoro neko kupovao daske ili delove za plug iz Impexa kakav im je kvalitet u odnosu na cenu i kontra?
 
Plugovi obrtači više nisu tako nedostižno skupi kao što su bili pre par godina. Treba obratiti pažnju i na benefite koji oni nose , povećanje prinosa je neminovno jer nema razora , broj parcela x broj redova u razoru x dužina dobije se da je isplativo već prve godine doplatiti za neki ozbiljniji obrtač bez obzira na veličinu parcele. 10 litara po jutru potrošnje je za mene bilo nedostižno (sa putom do parcele i to više puta po 2 km , prvi dan sam radio uveče a druga dva dana sam radio ujutru i uveče . Ujutru od 5 do 10 i uveče od 7 do 10 , dnevno sam prelazio oko 8 km x 2 dana + jedno veče prvog dana 4 km to je 20 km ukupno. Do sada nisam izvukao ovako malu potrošnju sa vogelom, Sa vogelom ravnjakom sam trošio u proseku oko 13 l po jutru. Investicija je isplativa ukoliko se otplati najviše za 3 godine, po mojoj računici, dodatna investicija će se isplatiti kod mene za maksimum 2 godine, a nije isključeno da se otplati i prve godine. OSnovna obrada je najbitnija u ratarstvu.
 
Bezobzira na sve obrtac je uvek isplativ. Pocev od toga jer u obrtaca imamo 2 pluga , pa i ako je cena dupla sasvim je razumno zasto .
 
Dok je sveta i veka kod mene ce ostati nedostizno da Rus82 radi sa trobraznim plugom i potrosi 10litara po jutru. :osmeh: Videli smo Matic,Malaksalo,ja i dosta drugih kako 82 vuce 3 brazde u Backoj i to kod nas nece da moze.
Ipak se ja drzim rasipaca,sejalice i prskalice kao prioriteta. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh