Plug - osnovna tema

Procitaj malo celu temu, i sa jacim traktorima kod nas ljudi idu sa 756, za fergu je leskovacki na pomeranje ili imt 755, neces moci svud da ores sa 756.
Mislim da Lanište kod auto-puta i rita ima najtežu zemlju, ako se ne varam Borko? :ppozdrav:
 
Danas, onaj drugar koji se premišlja da li da kupi kockastog Leoparda 3 brazde i ja, sreli jednog čoveka koji nam tvrdi da glave nisu jednake na kockastom Leopardu i Leopardu sa krivim gredeljom. Tvrdi da su daske na kockastom uspravnije postavljene i malo višlje nego na krivom gredelju, i da se taj kockasti mnogo teže vuče od ovog sa krivim gredeljom. Drugar, (išao je da vidi taj kockasti koji mu je ponuđen), takođe tvrdi da daske na tom kockastom nisu iste kao na mom Leopardu sa krivim gredeljom, i još kaže da mu je gazda rekao da je plug Leskovački što je takođe meni sumnjivo. Pomislio sam da se ne radi možda o Lemindu, ali onda smo gledali slike na netu i pokazao mi je da je isti kao i ovaj novi Dubički. Sad mene zanima da li se u Leskovcu radio nekad neki sličan plug kockastom Leopardu, ili pak gazda pluga ne zna šta priča. Takođe me zanima da li neko pouzdano zna da li su postojale dve vrste glava (ili samo dasaka) na Leopardima (kockastom i sa krivim gredeljom), ili je tu nešto muljano sa tim plugom pošto je očigledno da nisu iste...
 
Jedni ce rec ovako drugi protiv i nakraju se nezna nista . Probaj pozvati kovacnice i pitaj dali ima razlike u daskama a drugo traktor i proba vlage ima a i strnjike tako da ...
 
Drugar (a ni ja) nije imao žita, a da uđe u tuđu njivu nema smisla... A ovo za kovačnice - bravo! Nije mi to palo na pamet! :ppozdrav:
 
Ja imam i onaj sa ravnim držačima glava i sa krivim svi delovi na glavi su isti i raonici i daske i klizači sve su iste i paše sa jednog na drugi samo je razlika u konstrukcicji jer je jedan 3x30 a drugi 3x35. Evo jedna slika od ove sa krivim držačem glava

IMG_0763.jpg
[/URL][/IMG]
 
Iste su glave i na krivom i na ravnom leopardu. Postoji novija i starija izvedba "kockastog" leoparda i to sam primjetio tako sto ja imam stariju tipu i nadjem na otpadu kompletnu glavu za leoparda skupa s "nogom" koja drzi glavu za plug. Ta noga ne pase na moj plug, drugacija je nego noge na mom plugu a glava je kompletno jednaka kao i moja do naj sitnijeg detalja...

MOZDA je ovo glava s jednobraznjaka pa su na njega stavljali drugacije "noge" ali ne mogu biti 100% siguran posto je uz glavu jos bila i nekoristena piramida za 14" kao i osovina pluga za dvobrazne/trobrazne 14"...
 
Mozda nije odgovarajuca tema za ovo ali nisam znao gde da stavim. Stoji mi crtalo od stalog OLT pluga po caletovim recima vec nekih 20 godina napolje na otpadu sa ostalim gvozdjem. I sad sam krenuo da ga sredjujem da ga nekako nabudzim na Vogela. Kad sam skinuo lezaj nasao sam se u cudu. Ovako su se nekad zatvarali lezajevi u staroj jugoslaviji!
fotografija0121.jpg
 
Ma di bre, ovaj opet! Sad sam ga razradio, stojao dva dana u nafti, a nocas u mesavini coca-cole,sone kiseline i nekog domestosa. Eno sad se vrti kao nov:osmeh:
 
Danas, onaj drugar koji se premišlja da li da kupi kockastog Leoparda 3 brazde i ja, sreli jednog čoveka koji nam tvrdi da glave nisu jednake na kockastom Leopardu i Leopardu sa krivim gredeljom. Tvrdi da su daske na kockastom uspravnije postavljene i malo višlje nego na krivom gredelju, i da se taj kockasti mnogo teže vuče od ovog sa krivim gredeljom. Drugar, (išao je da vidi taj kockasti koji mu je ponuđen), takođe tvrdi da daske na tom kockastom nisu iste kao na mom Leopardu sa krivim gredeljom, i još kaže da mu je gazda rekao da je plug Leskovački što je takođe meni sumnjivo. Pomislio sam da se ne radi možda o Lemindu, ali onda smo gledali slike na netu i pokazao mi je da je isti kao i ovaj novi Dubički. Sad mene zanima da li se u Leskovcu radio nekad neki sličan plug kockastom Leopardu, ili pak gazda pluga ne zna šta priča. Takođe me zanima da li neko pouzdano zna da li su postojale dve vrste glava (ili samo dasaka) na Leopardima (kockastom i sa krivim gredeljom), ili je tu nešto muljano sa tim plugom pošto je očigledno da nisu iste...
Eto ja mogu da resim misteriju,samo ako zelite da pisem ceo referat o tim tipovima plugova ili ukratko:osmeh:
 
Nazad
Vrh