Plug - osnovna tema

ja imam 755-3 i planiram da postavim jos jedan plug da bude za zito sta mislite vi jel bi to bilo dobro vukao bi ga masej 1014
 
Da li bi Rakovica 65 mogla u brdovitom terenu da ore sa nekim dvobraznim obtacem ? Npr nesto ovako
 
Sto ne bi mogla dvobrazni je dvobrazni samo je tezi nositi prevrtac , a R65 ima jak hidraulik tako da joj to ne bi bio problem.
 
Nebi mogla ni s garniturom tegova.
I jos nesto ovo mehanicko obrtanje zna da ne funkcionise u brdu.Neki su vec pisali ovde na forumu da imaju problema sa tim.
 
Mislio sam da nabavim neke plugove da nisu tezi od 450kg (500kg max ) pa bih orao sa R65 ili Ursusom c360. Uzeo bih prvenstveno da ne bi nabavljao leve obicne, i malo zbog brzine oranja. Molio bih clana zombie_666 da napise koliko su teski njegovi plugovi

 
Plug je bio jako težak, prodao sam ga ne zbog toga što je traktoru bio težak (hurliman ga nije ni osjetio tokom transporta a ne bi ni zetor svakako) već jer nisam imao gdje sa njim. Imam preko mjere malo prostora oko kuće i plug mi je pravio veliki problem jer je, zbog mase, bilo nemoguće pomjeriti ga sa mjesta. Sad imam problem jer nemam plug za Zetora ali snaći ću se do jeseni..

Kao što sam rekao, plug je enormno težak i mislim da nije preporučjiv za traktor bez prednje vuče ili dosta tegova. Kada je u zemlji ide odlično i nije težak za vući, kao i svaki drugi obrtač. Činjenica je da obrtač predstavlja praktično 2 pluga a to treba nositi. Mislim da je imao oko 400-450kg.

Što se tiče okretanja kod mehaničkih obrtača, čuo sam da se zna desiti da ponekad neće da se okrenu u strani ali se kod ovog Rabe (model Taube 60) to se nikad nije desilo. Namjerno sam ga postavljao bočno na poveliki nagib i probao i svaki put je okrenuo - mislim da tu ima veze konstrukcija mehanizma za okretanje, neki proizvodjači su taj problem očigledno riješili a neki nisu.

@Ikac

Ako imaš brda tamo gdje oreš planiraj obavezno da nabaciš tegove naprijed na traktor (R65 ili Ursus) najviše zbog svoje bezbjednosti. Postije plugovi obrtači sa dvije brazde koji su vrlo lake konstrukcije (čak i ispod 300kg, ja imam jedan takav, Eberhard 2x10") ali ima i mrcina koje imaju i preko 600kg (npr komšija ima 2x16"obrtač i Massey Ferguson 3060 ima šta da nosi!)
 
Jedino možda je malo duži od 24-orke,a dužina je poluga pa bi bilo malo razlike.
 
E to je veliki problem. Plugovi obrtači su uvijek nešto duži od ravnjaka zbog toga što je potrebno obezbijediti prostor da plug može da se okrene.
 
Pa hoće, zato sam mu i rekao da nabaci par tegove, čisto radi sigurnosti, posebnu u transportu (npr. ne bi bilo nimalo prijatno da negdje u saobraćaju naidje na kakvu džombu ili rupu na putu i traktor poskoči).
 
slika001.jpg


Ima li mogućnosti da se ovde montiraju vogelove daske i raonici.
 
Da li bi Rakovica 65 mogla u brdovitom terenu da ore sa nekim dvobraznim obtacem ? Npr nesto ovako

imam i ja isti ovakav plug i vučem ga sa 558.nosi ga i njegova hidraulika bez problema dva tega napred i samo piči.plug u originalu ima i točak tako da se lako vuče i ne opterećuje hidraulik.
ima jedan na kupujem prodajem isti ovakav već duže vreme se prodaje neznam da li je još uvek aktuelan
 
Nazad
Vrh