Plug - osnovna tema

Tu se još treba raspitati da li je to cena golišavog pluga, tj. da li se posebno još naplaćuju crtalo, točak i deflektori. Iz cenovnika odakle sam ja prepisao cene se to nije moglo zaključiti, a nisam to pitao ni njihovog predstavnika na predavanju.
 
Sta ocekivati od drzave,sramota me sto sam njen drzavljanin.Ima u zakonu ali jos nije zazivelo u praksi,to samo kod nas ima.
I ja sam se raspitivao za neke stvari da kupim i povracaja nema,kada sam pitao zasto nema a pise u zakonu,rekose mi da je zakon napisan samo da ga ima a u praksi nemora da se primenjuje,ovo je slobodna drzava:haha:
 
evo kako ore kverneland i belarus 1021View My Video
Drustvo,nedavno smo se ponovili. Ima li ko sugestija i iskustava u vezi ovog pluga? Ima jos slika u "Kverneland plugovi".
@Bobo : hvala na zapazanju od pre koji dan.


2zqa904.jpg
[/IMG]
 
Pozdrav dečki danas onako slučajno zagledah na svojem plugu sitnicu ,znaći na komplet plužnom tijelu koje se prišerafluje na ajmo ga tako nazvat srp imam šlicovanu rupu tj rupu koje ima izrezano par cm prostora i po toj rupi plužno tijelo može se kretat naprijed nazad točnije mogu dobit različitu visinu od grede pluga do vrha špica lemeša pa me zanima jel netko od vas zna ćemu to služi,hvala.
 
Јуче сам купио ИМТ754, 550е. Данас сам га добро прегледао, подмазао и подесио цртаче. Плуг је у одличном стању осим раоника који су напола истрошени. који су ово раоници, да нису само оштрећи, имају задебљање целом дужином? Чини ми се да су под веома малим углом, па се бојим да неће добро продирати у земљу.
20axftj.jpg
2ic0io6.jpg
 
Jesu, samoostreci su. I ne, nisu pod pre malim kutom raonici. Taj plug sam ja trazio jako dugo vremena dok nisam napokon i nasao. Moj kao da niej ni orao, na daskama se nista ne pozna osim povrsinske korozije koja je malo najela dasku od stajanja. takodjer imam na njemu neke "mala-privreda" raonike i dobro oru. Kad "vogel" 2x12" nije ljeos htio u zemlju u ugaru strnjaka ovaj je isao kao u margarin. Izuzetno susno vrijeme a ovaj drzi dubinu da je cudo jedno i jako jako lijepo ore. Lakse se vuce od ikojeg IMT pluga 2x10" ili 2x12" bar kod mene na zemlji.

Ja sam sa 754 odusevljen. Tamo gdje se nekad 539 s 2x10" mucio sad ovaj plug vuce bez ikakvih problema.

Jedina mana je nedostatak tvornickih deflektora, ali daska ima sarafe za montazu istih pa bi ih trebalo i napravti i montirati jer plug bez deflektora ko sarma bez mesa...
 
Знаш зашто мислим да су под малим углом, врхови раоника не належу лепо на главе већ се наслањају на задебљање са доње стране, тако да су одигнути 7-8мм од главе, па ми то не изгледа добро. дефлектори ми нису много потребни ја не орем дубоко.
 
Imenjace,plug je dobar,da kazem izuzetan,a raonici ti ne lezu dobro jer su se pojeli previse,da kazem ti samoostreci sto si dobio uz njega su odradili pa je ostao raonik da se naslanja na beton a vrh raonika(poduzna ostrica) kojeg i nema je centimetar vislje.
 
Trebat ce ti deflektori bez obzira na sve... oblik glave je takav da podize zemlju gore, nema deflektora koji ce "zabaciti" strnje u brazdu pa se pozna iza tebe nazaorana slama ili trava...

Deflektor mozes i sam navariti od neke plocevine, toliko da ga ima. Vidjet ces i sam, ako ti bude valjalo i bez njih, ori tako ali moja preporuka je da ih nekako "izmislis"

MOMOSARIC: razocarat cu te ali ovo uopce nije jugoslavneski proizvod. Ova rama je doslovce precrtana od kvernelandove s okruglom gredom, zato ovaj plug ima rastojanje izmedju glava kao 755. kvernaland je tad pravio kratke plugove a ovi su samo premjerili ramu i doslovce ju prekopirali s tim da je (koliko znam) 754 prvi IMT plug s cetvrtastom gredom. 755 i 756 su radjeni sa slicnom ramom samo im je rastojanje izmedju glava povecano za nekih 10-ak cm (usporedi zadnji kraj 754 i 755. Tu se vidi o cemu pricam). Glave su takodjer original Norveske, tako da tu nema govora o YU proizvodu.

AL sta je JE, plug je vhunski ko god da ga je pravio..
 
Знаш зашто мислим да су под малим углом, врхови раоника не належу лепо на главе већ се наслањају на задебљање са доње стране, тако да су одигнути 7-8мм од главе, па ми то не изгледа добро. дефлектори ми нису много потребни ја не орем дубоко.

Mirko samo ti probaj prvo te raonike, nisu ti raonici potrošeni, možda samo vrh da je malo povijen na dole ali mislim da će on i ovako ići lepo.
 
Koliko kostaju daske za leoparda u Rumi NPR... pitam za 14"

I da li imaju za njih neke malo zavrnutije daske, tj. da li pasu na leoparda neke OLT daske ili neke "vogel" ili tako slicno bez nekih velikih prepravki?

Imam na leopardu nove daske ali nekako mi to nije TO na nagnutom terenu. Na ravnom ne mogu biti bolje. Mislim zadnje upore skinuti i zamjeniti ih nekim spanerima da "otvorim" daske i na taj nacim im dati vise mjesta za bolje okretanje zemlje ali ujedno ce tako otvorene daske i manje mrviti zemlju...

Ne znam da li da ove daske prodam nekome dok su jos na 90% i da ih zamjenim nekim drugim daskama ili da s ovima isprobavam moje "pokuse"
 
Bobo,daska u rumi je oko 45 eura 9mm debljine.Daske ne pasu ni odjednog SFRJ pluga,sasvim drugaciji ugao.E sad ako je neko uradio te daske lose,da kazem ako ih nije dobro zakrivio tu nastaje problem.Orginal daska Leoparda gledano u odnosu na Leminda,OLT i IMT je mnogo vise zakrivljena u gornjoj zoni,znaci nista ne pase.:kisa:

I da dodam,Leopard 10,12,14 coli iste daske i isti raonici.
 
Ne znam koje je daske (cije proizvodnje) stavio prijasnji vlasnik ali imam jako dobar osjecaj jer u HR je samo jedna dobra kovacka radnja koja pravi svakojaku robu za domace plugove. Raonici su im dobri no prijasnji vlasnik pluga je nove daske produzio na CELU za nekih 3cm. i stavljeni su neki raonici koji mi lice na rucni rad i busene su nove rupe za te raonike da se poklapaju s produzenim daskama...

Mene su mucili iza spaneri jer su bile rupe proslicane a prva daske se ispravljala jaaaako puno, pa sam popunjavao rupe na sve tri upore i daske doveo u naj "zatvoreniji" polozaj i to sam ih morao hidraulicnom dizalicom utezati da se rupa na daski poklopi s rupom na upori... Poslije tog "manevra" nema vise izmotavanja niti jedne daske ali se u podrucju iza deflektora pa skroz do pera s gornje strane zemlja ni ne dotice daske cak ni na dubini 35cm sto mi je nekako sumnjivo a zemlje iza na perima ima i viska. Jos cu se s tim igrati kad za to dodje vrijeme...

Drugu zamjerku imam na original deflektore pre slabi i ispravljaju se i nemaju nikakavu ulogu (kao ovi na tvom avataru). Aj razumijem onu "peraju" da se ne stopa kojesta pod gredu, ali deflektore sam morao pojacavati i za iducu jesen ce sjesti tri nova, nemam ja zivaca za natezanje s njima...

Sve u svemu s plugom sam vrlo zadovoljan, nema greske ore po ravnom da sam se iznenadio, svi su me od njega odgovarali ali cjena je bila takva da se ne propusta i nisam pozalio. Samo da doskocim oranju na nagnutom terenu i to je to...


Za daske sam pitao jer jedan iz susjednog sela tvrdi da ima na svom leopardu daske od IMT pluga...
 
Ево како стоје раоници на главама, ово сигурно није добро.
syroz9.jpg
1yq1k.jpg
. Раоници нису добро урађени, задебљање на врху им је према рупама за шафове шире за 10мм па врхови не належу добро.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh