Plug - osnovna tema

To što je gogi 666 postavio i zovu se ,a i jesu plugovi,a ne zapadno otpadno gvožđe
 
Ja ne verujem da je Kun nov u Srbiji 1500e. Mozda trobrazni.

A Vogel Not 8500e , ali koji tip.
 
Razgovarao sam lično sa čovjekom iz predstavništva JD,Kuhna ,... za BiH , prije mjesec dva, cijena četvorobraznog kuhna je tu negdje ,nesjećam se tačno,ni opreme se nesjećam tačno ,ali neka normalna konfiguracija ,i pune daske naravno,nebih uzimao rešetkaste.
Još nešto da dodam ,ove cijene polovnih plugova što je postavio gogi666,naravno jesu realne ,ali za zapad a ne zanas ,zbog toga što je i cijena novog recimo pluga tamo viša za 20-30% nego ovde.
Tako da mi nije jasno kako trgovci polovnom mehanizacijom uspjevaju da kupe tamo ,nešto zarade i prodaju ovde.
Za njih će biti posla dok ljudi ovde uvide razliku izmedju novog i polovnog,da kupuju ovde a prodaju tamo.
 
Poslednja izmena:
Pa ja sam taj koji se raspituje da kupujem kod nas , a da prodajem ovde u CH. Samo sto ovde musterije su jako specijalne , naravno kao i svuda. Jadino da garaza prodaje moje masine , a samo da ih dopremim do garaze , inace sam nikada nebi uspeo.

Ti si tacno postavio pitanje kako uspevamo da kupujemo ovde stvari mnogo jeftinije , nego sto su na trzistu. Uz veliko zalaganje i veliko lutanje za stvarima , mi uspevamo. Npr juce sam vozio 300km a pogodio sam samo jednu sejalicu Amazone od 2.5m i video ovaj KUN 4brazde.
 
ovaj je kostao pre 2 dana 11000e
dscn1283bd.jpg
 
Nemoj te cifre ovde ni da pominjes,sumnjam da bi bilo ko i razmisljao da da tolike pare za plug.
 
Nisi citao predhodne postove . uporedjujemo cene plugova u CH i u RS Zanci ovde je ovaj 950 17500CHF a kod nas noviji tip 1020 kosta kako sam ja racunao 10224CHF
 
Nisi citao predhodne postove . uporedjujemo cene plugova u CH i u RS Zanci ovde je ovaj 950 17500CHF a kod nas noviji tip 1020 kosta kako sam ja racunao 10224CHF

Dragane kod Vogel & Noot plugova te brojke ne oznacavaju da li je plug novijeg ili starijeg tipa. Te brojke 950, 1020 1050......osnacavaju razmak od vrha do vrha raonika u milimetrima. A slova L, LM, M, XM itd osnacavaju jacinu rama i piramide.
 
znam cici da je to razmak medju glavama , ali od umora nisam mogo da se koncentrisem. U svakom slucaju nisam znao ove ostale informacije. Hvala vam obojici.
 
Nazad
Vrh