Plug - osnovna tema

Danas pustili plug u rad i prvi utisci su fenomenalni.Išli smo na dubinu od 30cm i zahvat 4*40 brzina 9km/h ,kasnije smo malo poplićili na nekih 27cm i brznu digli na 10-10.5km/h i tada je komp. izbacio učinak od 1.6ha na čas.
Onaj topling reguliše putanju pluga levo ili desno da ide tj. da se iscentrira da ide po sredini traktora.
Slika nemam jer mi je tel ostao kod kuće.
 
Da li neko može da postavi sliku trobraznog pluga za IMT 533-539, neki voćarski ili vinogradarski?
Pokušao bi da preradim moj stari dvobrazni plug 2x10" (slavonac) da mu dodam još jednu brazdu, napominjem da mi nije bitna dubina. Važno je da plug dobro zaorava travu pošto je zemlja vrlo kamenita i nije moguće frezati.
 
Hvala Kosjerac, vidio sam to i sviđa mi se kako je napravio, ali da li će 3x10" moći da vuče IMT 533?
Pošto nemam baš iskustva interesuje me da li treba izvršiti još neke modifikacije da bi plug prevrtao i na manjim dubinama 10-15cm?
 
jedan poznanik je koristio klip od mtz 8x.x bio je idealan dvosmeran, jak, jeftin za naći, krajevi sa rupama ko pravljeni za to ,a i hod i dužina su bili ok, znači bez ijedne prepravke samo creva spojiš i teraj
e sad koja tebi dužina treba neznam
 
e da,
nije imao kugle na krajevima kao pravi toplink
ali pošto mu je mašina bila fiksna nije se gibala levo desno.
 
29qd3e8.jpg
2n72td3.jpg
1zztfgh.jpg
2h83e5c.jpg


Danas sam bio u nemacki deo sSvajcarske i naiso sam na ovaj KUN. Jedan od cenjenijih plugova ovde. Nije non-stop vec ima sigurnosni vijak.
 
ima kod mene institut tamiš takav nov plug.
stvarno deluje premoćno moje skromno laičko mišljenje je da je trenutno vrh u svetu plugova.
 
Kupi ti bato moj za 8500 Evra nov trobrazni vogel i da ne misliš.Ko zna ko je i gde vukao taj plug ,a pare uopšte nisu male.
 
Mislim da je to mnogo ,pa nov takav nije ni 15000e.Kod nas se može dobiti 1500e subvencije tako da bi izašo oko 13500e , a polovan 8500 mnogo je.
 
Nazad
Vrh