Plug - osnovna tema

ali rame su IDENTICNE na tvojem plugu i alpler plugu sa slike... od pocetka do kraja isti plugovi.

Ajd' pogledaj još jednom da li su identične rame. :ppozdrav:

Alper:

plug-alpler-slika-7346585.jpg


Moj:

img6611kv5.jpg



Alper:

plug-alpler-slika-7346534.jpg


Moj:

img6621iy0.jpg


img6167ti0.jpg
 
Morat cu negdje pronaci neku sliku starijeg alpler pluga, da vidis da je isti kao tvoj... pluzne glave su iste koliko se moze vidjeti i rama je konstrukcijski jednaka, samo su ovi noviji plugovi malo kulturnije slozeni...

Ja i dalje mislim da je tvoj plug alpler, samo da je tvoj neki starijeg godista.
 
Ok, pronađi sliku i uveri me.
Ovaj moj plug ima preko 40 god i ne verujem da su se u to vreme uvozili plugovi iz Turske.
 
@ pocerina

Izgleda da u tvom kraju još nema zlatice u velikom broju i da je to razlog što može kukuruz da ide u monokulturi više godina.
kod nas gde je u mono kulturi ima manje problema nego na promeni kulture.najvise problema ima se gde je pred usev suncokret valjda zbog zbijenosti zemljista ili sta god
 
I ja sam skoro uzeo takve,mislim da ih pravi Temerin,3500 din. kostaju.Pre se zabadaju u zemlju sa tim kljunovima i manje se trose raonici,a kada se kljun pojede,samo ga okrenes.
 
Molim za pomoć dali neko ima lemken plug?Ja imam lemken opal 140 3 brazde okretač i neznam kako da ga namestim na 16",ako ima neko i da zna bio bi zahvalan(ovaj moj plug nema na svakoj brazdi one rupe za zakretanje koliko cm zahvata).
 
Nazad
Vrh