Plug - osnovna tema

Trnavac - Plug je Leskovači IMT, pošto je u fabrici u leskovcu svojevremeno dok je radila fabrika bila veliki kooperant IMT, za njih je radila skoro 75% pozicija pluga a ovde razlika od IMT-a je u sledećem:nosačpluga prednji sa piramidom i kolenasta osovina je Leskovačka, raonici su probna varijanta ? sa kljunom verovatno su hteli kopirati Vogel, pera pluga su metalni što je isto njihov produkt kao i gornja kosa greda koja drži piramidu. Ovo je ono što sam ja zapazio a što se tiče dasaka nemoj da te brinu orginal IMT-Leskovac
 
trnavac rece da je plug Celik Zitoradja i da je kod njih u fabrici jos uvek gde je i napravljen,ako sam dobro shvatio.
 
Sto se tice onog jeftinog OLT pluga od prije dvije stranice, to je OLT SLAVONAC jako jako dobar plug, zahvata 12" Raonik ima samo je na raoniku jako velik kljun, ima na hudjikovoj stranici slika kako raonik izgleda. taj plug u mom kraju s lakocom vuce IMT 539 do 20-25cm dubine jer se iznimno lako vuce a jako jako lijepo ore. mana mu je sto nema rucku za stelanje, ali to se lako prepravi ako je ostatak pluga ispravan. ovdje imaju za 539 kako treba koljenastu osovinu postelati i onda finese traze na toplink polugi i na desnoj vinti i nikad problema.


A ovaj "IMT" plug se cini dosta masovno izradjen, samo varovi na piramidi se vidi da su neki "cudni" raonik ko raonik, svejedno kakav je, bitno da je rama ispravna i da su daske citave. Nova daska za 757/758 kosta u HR oko 150€ JEDNA ako ne i vise, a to je PLAMEN proizvodnje a ovdje imas nove ORIGINAL daske. Nov raonik za taj plug je ovdje oko 50€ a tu su jos i plazovi te pera daski sto ce reci da je 500€ za taj plug ajmo reci donekle i realna cijena. cjenkaj se koliko god mozes za njega, ali po meni vrijedi 500€ samo u original djelovima i da mi treba ne bih se previse premisljao da ga kupim. Piramida ako i pukne negdje, povari ju ne zali novaca za jako dobar plug. Jos ako je 758, nemas sto vise razmisljati nego kupuj.
 
U tu cenu bi trebao da ima i točak. Ako točak posebno kupiš onda taj plug već ima neku priličnu cenu koju teško da možeš dobiti prilikom eventualne prodaje pluga. No, ako se plug kupuje za sebe i ne misli dalje prodavati onda je ok, ali samo ako želiš da baš imaš klasičan IMT plug. Ja bih pre išao na varijantu da se za male pare kupi neki potpuno potrošeni IMT plug (nekrivljen, sa točkom i crtalima), kome bi radne organe zamenio sa npr. Vogelovim glavama. I to bih išao na Original Frank zamensku varijantu, jer je originalna skupa.
 
Po pričama ,a i tekstovima ovde imam utisak da se plugovi na kojima su raonici sa jako izbačenim špicevima dosta teže vuku.Imaju li ti špicevi bar neki pozitivan efekat ako je već moj zaključak u redu.I kod mene na ladsbergu vire tj. stariji su od raonika oko 8cm.
 
2uze354.jpg
 
Jel valjaju uopste??[/QUOTE]ovo je olt ferguson ja imam isti i mogu ti reci jako dobar plug fino zaorava i slaze brazdu
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav drustvo!!
Kao sto rekoh, taj plug je pravljen po nekoj zelji, samo je proban u nekih 50 ari, i sada stoji. Ja sam ga naso u jednoj cosci u firmi toj. Tacno da fali crtalo, mozda ga i imaju. ali ga tamo nije bilo.
Daklem bio je zatrpan starim gvozdjem i lezao na pod, mozda je bio u pripremi da se izveze uz otpad. sad su ga izneli na plac, i ceka mene, ali se ja razmisljam, sta i kako dalje. 500€ mi je mao vise!
 
au trnavac koliko je taj tvoj dinar....
pitaj možda će ti dati na kilo....znaš li pošto je nov plug 757.20
ako si već rešio da kupiš plug probaj ponudi 400 ako neće uzimaj i budi zadovoljan
ja sam polovan ali u odličnom stanju prodao za 650
 
Ja mislim da je to onaj Imt 701,stariji plug,posto ga ima moj komsija,isti je kao taj u oglase...
 
Znam da starije serije imaju okruglu cev umesto kvadratne,e sad ovaj je kao 1998?
@trnavac druze ako si tanak sa lovom sto ne kupis neki ocuvan leopard 16" za manje para,inace jako dobar plug.
 
Jel valjaju uopste??
ovo je olt ferguson ja imam isti i mogu ti reci jako dobar plug fino zaorava i slaze brazdu[/QUOTE]
И ја имам исти само што мој оре као дивље свиње да су прошле. Изгледа да има погрешне даске некако су кратке и ниске, иначе иде добро у земљу, трактор га лако вуче и дроби земљу али сваки мало већи бусен остаје на површини.
 
ovo je olt ferguson ja imam isti i mogu ti reci jako dobar plug fino zaorava i slaze brazdu
И ја имам исти само што мој оре као дивље свиње да су прошле. Изгледа да има погрешне даске некако су кратке и ниске, иначе иде добро у земљу, трактор га лако вуче и дроби земљу али сваки мало већи бусен остаје на површини.[/QUOTE]
2qda3ut.jpg
, evo kakve daske ima moj plug , samo da jos nabavim deflektore ima da zaorava sve i svasta
 
Nazad
Vrh