Plasman mlade jagnjadi i svih ostalih kategorija (siljezad,ovce,ovnovi)..

Nemojte da me drzite za rec ali mislim da arapi traze malo jagnje, max do 20kg zivo a ocisceno do 12kg. Mada najvise vole onu koja imaju ociscena po 6kg. Mozda su ovo zastarele informacije ali tako je bilo za izvoz kod njih
 
Nemojte da me drzite za rec ali mislim da arapi traze malo jagnje, max do 20kg zivo a ocisceno do 12kg. Mada najvise vole onu koja imaju ociscena po 6kg. Mozda su ovo zastarele informacije ali tako je bilo za izvoz kod njih
Може и од 20кг ако добро плате, није проблем.
Овде у Љишкој општини( У Белановици) је раније радила кланица где се клало и обрађивало месо за муслиманске земље. Оџа је ту очитавао нешто пре клања...
 
Muslimani traze krupnu jagnjad,mladu oko 45-50 kg,zive mere,zato sto oni posle rade komadanje.a Italijani i Grci traze tu do 12kg ocisceno.
 
bio je skoro prilog na b-92 gde jedna klanica ima i izvozni broj i halal sertifikat , ali su problem i jagnjici i telici,nema ih
 
u mom kraju mena jagnjadi ni siljezadi cak i stre ovce su poskupile za praznike stric mi nije mogo ove godine da nadje te ce sutra domjeti iz mesare da ispecemo pa cu bas vidjeti kakvo je kaze mesar ga hvali da je domace i svjeze
 
Ja sam malo cesljao po internetu i nasao sam par klanica koje imaju licencu za izvoz.. jedna od njih koliko sam razumeo je klanica Divci blizu Valjeva valjda..
 
pa sad i nije mnogo ako znas da ga nisu zamrzavali i ako ne nase sad kazem prosle godine u marketu 4,5 eura skroz sumljivo

---------- Poruka napisana u 19:53 ---------- Prethodna poruka je at 19:52 ----------

a hvali ka mesar ko ce mu vjerovati
sutra cu to ja da ispitam izvrsim obdukciju a mozda i malo degustaciju
 
bilo bih fino da se proveri,ja sam zvao puno klanica i nijedna nije imala dozvolu,imati dozvolu za izvoz nemora znaciti sva mesa,obicno su klanice imale dozvolu za izvoz teletine/junetine ali to nepodrazumeva jagnjad,makedonoja ima,bosna mislim da ima,zvao sam sve klanice koje su kolege sa foruma predlozile,ljudi ako naidjete na neku klanicu posaljite broj ili kontakt da kontaktiramo sa njima i pokusamo nesto
 
Nazad
Vrh