Plasman i cena maline u 2018 godini

Mislis da ce da trazi dupli sendvic jer se puno trudi

- - - - - - - - - -

Ma ovi praznici pa odmaram i cimam se sa strucnjacima bzv. Pisu kao da je lako bilo sta udruziti ili tesko opstati.idu iz kraja u kraj. Sve je ovo vidjeno pa sta i ako bude losija cena. Usteda na djubrivu za ovu god.mada ja menjam nezavisno od cene. A znao sam da platim i oko 100din kg. Osiguravao i cimao se po nekim sastancima.ovako lagano udjes u berbu pa sta bude.
 
Zasto je kupina koje imam 2ha stalno 20din? Kad ce ona doneti prihod ? Nikad

Pitanje drugo glasi Da li je vaditi ili?

33ara maline imam i nebitan sam jabuke 5ha i vise.


ja imam 33 ara maline i mene to ne zanima,zanima me kupina koju cu da cupam najverovatnije jer ce i ove godine biti 20centi a imam je 2ha+ koju cu da pretvorim u sljivu,i 10+ha jabuke koja je sasvim ok.

Kojicu pa tvoj zasad jabuke se siri brze nego sumski pozar!:haha:
 
Hahaha... Voćari ne treba da se plaše!!! Pa što bi se plašili, velika većina nas ni do sada ništa od države nije dobijala, tako da nema razloga za strah...
 
@ amper91

Nista dobro.Ako sutra neko ko nije u "rejonu" konkurise za neki prikljucak,traktor ili hladnjacu,dobice da ne kazem sta.
Napravice jos vecu nepravdu i podvajanje ljudi.Mozda je i cilj to da ljude svadjaju.Zavadi pa vladaj.
Naravno tu je i finansijska usteda.
Videcemo da li ce Vojvodina uspeti da se izbori bar za regresiranje goriva.
Mada im je bolje da uce Madjarski.
 

Rejonizacija je već počela. Mi iz zapadnog dela Srbije već imamo obećano po 950 do 1000kg Ruske šesnaestice i po 450 do 500kg KANa po hektaru malina. Plus još neznam koliko miliona dinara za sadnice koih nema pa će i taj novac biti opredeljen na neki drugi način, možda kroz naftu. Naravno da smatram da ovo nije fer zbog krajeva gde je i cena bila niža.
 
@ vilamet 2012

Nema jos nista zvanicno u vezi toga,A i videcemo tacno koja ce to podrjucja obuhvatiti ako bude sta od toga.To ce biti reper za tu rejonizaciju.Odnosno sta ce uvrstiti u malinarki kraj.
 
2. klasa ??
Pa to će biti opet preko hladnjaćara , a to znaći da će im davati griz jer niko neće priznati da mu je malina druge klase,,, ili grešim?

Naravno da ce ici preko hladnjacara.Pre par dana su pominjali Stanica u vezi ove price.Nece cediti sok ili sta vec nameravaju da prave od rolenda,treba im industrijska malina.
 
2. klasa ??
Pa to će biti opet preko hladnjaćara , a to znaći da će im davati griz jer niko neće priznati da mu je malina druge klase,,, ili grešim?

Neće im davati griz već drugu klasu. Griz je veće vrednosti od druge klase. To je ustvari lomljena malina, deformisana i blok odnosno malina brana po kiši. Takodje i ja mislim da će to biti malina otkupljena od drugih hladnjačara ili će tu ići isključivo Stanićeva druga klasa. Griz je poluproizvod a druga klasa sirovina, rolend gotov proizvod.
 
Eh...Misko....Misko je ziska,svugde on stigne i u sahktu i u zatvor i u Vasington i u Tiranu (tamo je imao,ne znam da li jos ima ozbiljan biznis). Bio je i bankar,ali ga najvise volim jer nam je kolega poljoprivrednik.I to kakav poljoprivrednik -NAJVECI.
Nije ovde rec o Miskovicu,vec o Misku Stanicu
 
Sve sto moze da izadje u ovom trenutku je dobro, meni licno je krivo da nemamo veci stepen prerade. Imamo mi firmi koje to rade ali ipak dobar deo zavrsi u izvozu kao sirovina a ne bi trebalo da bude tako. Podrzavam odluku da se uvede rejonizacija, jer nije isto kada se malina radi u predelima gde postoje klimatski uslovi za to ili na onim mestima gde za to nema uslova. Rejonizaciom cemo maksimalno iskoristiti svoje prirodne odlike. Neko napisa da ce to posvadjati ljude, pa upravo zbog nedostatka bilo kakve strategije nam se ovo i desilo, bile dobre cene i odjednom svi u krdu da sade malinu a to tako ne ide. Uvek pisem, dugorocno moramo gledati na posao a mi bi sve sad i odmah.

Uz rejonizaciju ide i Geografsko poreklo kao i organska malina a onda ide sledljivost, global gap kao ulaznica na trziste svezeg voca itd itd.
Moramo puno vise da radimo, uljuljkali smo se, dve godine se uzeli veliki novci a odmah smo pomislili da to nikada nece prestati. Placali su kupci malinu rolend kvaliteta i preko 3 eura bili su primorani na to, ali sada kada je ima dosta u ponudi nece vise da plate ni 1,40 za malinu rolend kvaliteta. Mi smo cekali njih a sada oni cekaju nas. I to je ta igra koja se ponavlja uvek iznova i iznova. Ko ima partnere on ce da ostane u igri a ovi drugi novac ce brzo izgubiti kao sto su ga i dobili. A proizvodjaci, nadaju se cudu ocekuju da njihovo nezadovoljstvo i probleme resi neko drugi, nece to niko drugi resiti, vec to morate sami.

Raduje me nesto malo, pricam sa nekim prijateljima danas, cujem da neke firme ozbiljno rade na razvoju dalekih trzista tipa Kine, Bliskog Istoka itd. To je veliki pomak koji je nastao kao posledica katastrofalne situacije u evropi gde cene iz dana u dan samo padaju. Kina mi je ostala neispunjen san a pre par godina sam propustio ponudu da tamo odem i pokusam nesto da uradim.
 
@poznavalac prilika

Nemojte vise lagati ovaj narod po forumu.Mislice ljudi,koji ne rade malinu,da je to tako.
Cena maline rolend u izvozu je nesto vise od dva evra.Izneti su zvanicni statisticki podaci.

Podrzavate svaki predlog koji ne ide proizvodjacima u prilog.

P.S.

Dobro je da ste se javili.Uplasio sam se da Vas nisu uhapsili u sklopu ove antispijunske operacije.
 
Nazad
Vrh