Plasman i cena maline u 2018 godini

@vilamet 2012

Sto se tice traktora,poljoprivrednici su se mogli odluciti,ukoliko ispunjavaju uslove,za traktor po svom izboru sto se tice karakteristika i proizvodjaca.Masa je uzela kineze YTO i Foton,traktore do 15 000 evra.
Mislim da je odobreno preko 2300 traktora na nivou Republike,koliko je realizovano ne znam.To nije losa prica,Bolje bi bilo da imamo sopstvenu proizvodnju masina,ali....
 
Kojicu procitaj moj tekst demokratija ima limita to sto pozivas na haos moraces da objasnis drugima....mene politika ne interesuje
 
Poslednja izmena:
Upoorno govorim da mi se jeb3 za 33 ara moje maline,to nikad nisam ni brao niti sam ikad 1kg prodao jer nemam vremena niti da se bavim sitnicama,ali bas ta vasa famozna malina je okidac za mnoge cene voca ukljucujuci jabuku koja mi je bitna, visnju,tresnju,kupinu itd itd.
Uvek se lomi na malini. Daj Boze da malina bude i 400dinara ali lepo sam napisao sta i kako.


marko

kad imas 10h jabuke kao neko ko nema AV ledja,ne znaci da ce imati 50tona po hektaru,vec se moze zalomiti godina da bude 50 tona na 10 hektara. jos da ne spominjem 1,2,3 klasu itd itd. a osiguranje od mraza je utopija,i to pod uslovom da kuce pristanu s obzirom da su parcele pored vode,tako da sve osiguravajuce kuce beze od toga kao djavo od krsta.

lepo je veslati da ce malina kostati 200 dinara ili 155 i uzivati u toploj kuci do juna,onda kad vam krknu 100dinara ili ne daj Boze manje,infarkte cete dobijati.

MARKO ``Malina svakako nemoze biti 100 dinara u otkupu to su samo probni baloni``
Trziste i proizvodjac je odavno isproban,kupina je dokaz u prethodnih 10 godina,a sad je malina dobila istu putanju kao i malina,isti scenario sledi. To da li moze da bude 100 din ili tek cete da vidite. ne moze av av od vazduha da zivi.
Problem srbije je klasican primer penzionera,skine im se 10 posto penzije,svu avu j mater, za godinu dana av vam podigne 5 % penziju i da po litar ulja i svi klecita ispred ava kao ispred Boga. Taj scenario je osakatio srbe,prodali su se mnogi za kilo secera. Sad ce taj secer na nos da izadje.

Dobili ste zelenase ,kamatase koji rade legalno sa drzavam i mogu vam otudjiti imovinu. Dobili ste da svaki racun za sve morate platiti.Dobili ste naftu od 150 dinara,vestak zesce skup,hemija koja dolazi ovdje je DZ kvaliteta a po najvisim cenama. Svi su uredno oporezovani. Struja vam je otisla na gore,telefon,porezi,voda,jos 19 stavki NAM se naplacuje kroz osnovne dazbine koje placamo drzavi. Penzije smanjene drasticno. lekovi,hrana,voda otisli drasticno na gore. Plate smanjene,nezaposlenost cveta.

E sad pogledajte sve ovo gore navedeno. Da li sad shvatate da taj kineski traktorcic koji ste dobili 60% ``GRATIS`` ste vec platiti 160% od realne cene,platili ste ga pre nego sto ste i pomislili da ga kupite. ovo je klasican primer. isto ovo vazi i za ``subvencije``. bile su 12 000 din a sad su 2000 po 1ha. shvatite da ste vec sve to platiti sto ste dobili ``gratis`` i pre nego sto ste konkurisali za neku ``pomoc od drzave``. imt i rakovicu i posle x decenija ne mogu da uniste,taj kvalitet za cenu koju kosta,a fabrike su otisle u q,i sad nam mazu oci sa kojekakvim villagerima,kineskim traktorima, stihlom i huskvarnom iz kine i turske. isti taj stihl i husqvarna i sve masine koje mi kupujemo za `srpsko` trziste dolaze DZ kvaliteta,sve nam se uvaljuje,sav otpad po ogromnim cenama.Da jos jednom sumiramo,nista niste niti cemo dobiti dzabe,figurativno 7 000 000 ljudi je dobilo sve namete povecane,harac je strasan,a samo ce poneko od te brojke dobiti po neki traktorcic ili neku smejuriju da nam zamazu oci. I na kraju vam proizvod stave u bescenje,vas u kredite,a oni se trostruko osiguraju i desetostruko ovajde. Stoga ne prodajte muda za bubrege,otreznite se.
 
Upoorno govorim da mi se jeb3 za 33 ara moje maline,to nikad nisam ni brao niti sam ikad 1kg prodao jer nemam vremena niti da se bavim sitnicama,ali bas ta vasa famozna malina je okidac za mnoge cene voca ukljucujuci jabuku koja mi je bitna, visnju,tresnju,kupinu itd itd.
Uvek se lomi na malini. Daj Boze da malina bude i 400dinara ali lepo sam napisao sta i kako.


marko

kad imas 10h jabuke kao neko ko nema AV ledja,ne znaci da ce imati 50tona po hektaru,vec se moze zalomiti godina da bude 50 tona na 10 hektara. jos da ne spominjem 1,2,3 klasu itd itd. a osiguranje od mraza je utopija,i to pod uslovom da kuce pristanu s obzirom da su parcele pored vode,tako da sve osiguravajuce kuce beze od toga kao djavo od krsta.

lepo je veslati da ce malina kostati 200 dinara ili 155 i uzivati u toploj kuci do juna,onda kad vam krknu 100dinara ili ne daj Boze manje,infarkte cete dobijati.

MARKO ``Malina svakako nemoze biti 100 dinara u otkupu to su samo probni baloni``
Trziste i proizvodjac je odavno isproban,kupina je dokaz u prethodnih 10 godina,a sad je malina dobila istu putanju kao i malina,isti scenario sledi. To da li moze da bude 100 din ili tek cete da vidite. ne moze av av od vazduha da zivi.
Problem srbije je klasican primer penzionera,skine im se 10 posto penzije,svu avu j mater, za godinu dana av vam podigne 5 % penziju i da po litar ulja i svi klecita ispred ava kao ispred Boga. Taj scenario je osakatio srbe,prodali su se mnogi za kilo secera. Sad ce taj secer na nos da izadje.

Dobili ste zelenase ,kamatase koji rade legalno sa drzavam i mogu vam otudjiti imovinu. Dobili ste da svaki racun za sve morate platiti.Dobili ste naftu od 150 dinara,vestak zesce skup,hemija koja dolazi ovdje je DZ kvaliteta a po najvisim cenama. Svi su uredno oporezovani. Struja vam je otisla na gore,telefon,porezi,voda,jos 19 stavki NAM se naplacuje kroz osnovne dazbine koje placamo drzavi. Penzije smanjene drasticno. lekovi,hrana,voda otisli drasticno na gore. Plate smanjene,nezaposlenost cveta.

E sad pogledajte sve ovo gore navedeno. Da li sad shvatate da taj kineski traktorcic koji ste dobili 60% ``GRATIS`` ste vec platiti 160% od realne cene,platili ste ga pre nego sto ste i pomislili da ga kupite. ovo je klasican primer. isto ovo vazi i za ``subvencije``. bile su 12 000 din a sad su 2000 po 1ha. shvatite da ste vec sve to platiti sto ste dobili ``gratis`` i pre nego sto ste konkurisali za neku ``pomoc od drzave``. imt i rakovicu i posle x decenija ne mogu da uniste,taj kvalitet za cenu koju kosta,a fabrike su otisle u q,i sad nam mazu oci sa kojekakvim villagerima,kineskim traktorima, stihlom i huskvarnom iz kine i turske. isti taj stihl i husqvarna i sve masine koje mi kupujemo za `srpsko` trziste dolaze DZ kvaliteta,sve nam se uvaljuje,sav otpad po ogromnim cenama.Da jos jednom sumiramo,nista niste niti cemo dobiti dzabe,figurativno 7 000 000 ljudi je dobilo sve namete povecane,harac je strasan,a samo ce poneko od te brojke dobiti po neki traktorcic ili neku smejuriju da nam zamazu oci. I na kraju vam proizvod stave u bescenje,vas u kredite,a oni se trostruko osiguraju i desetostruko ovajde. Stoga ne prodajte muda za bubrege,otreznite se.

Pa ti napisa sve kao da sam ti diktiro ;svaka cas.
P
 
@ Marko 17

Pa Kojicu odgovara da ga privedu.On bi bio politicki,to bi mu bilo idealno za promociju i karijeru.:haha:

- - - - - - - - - -

Izdrzi Kojicu i Tito je robijao nekoliko godina.:osmeh:
Mozda je bolje i tako nego oni kablovi,bar je herojski....
 
Jefto da te potsetim Kojic zvani "veleposednik" pored 10 hektara jabuke ima i 2 hektara kupine ali najvise voli da svojih 33 ari maline "prce" bakrom oko nove godine... ne gubi vreme on je trola....
Malina svakako nemoze biti 100 dinara u otkupu to su samo probni baloni, moze se desiti da nema povecanja cene ove godine i da ostanemo na istom nivou od prosle oko 155 dinara bez prevoza, sto nije sjajno ali ce drzati vodu do one tamo...
Pole... zaista cenim tvoje godine i tvoj rad i tvoje hektare maline ali nagovarati ljude da ne beru prvu i poslednju berbu kao odgovor na niske cene je "utopija"

Slavisa ne reauguj na "trolove" zvane Kojic, (to sto koristi tudju fotografiju bez dozvole istog je "pravni prekrsaj" u pozitivnom pravu Republike Srbije i ovog trenutka cu pozvati SUP i dati im informacijuo...pa neka citaju sta ovaj covek pise.....obecavam... jer je ovaj lik je TROLA .. jer ne zelim da umesto Kojica gledam Predsednika Vucica (nisam glasao za njega ali je moj Predsednik jer vecina njega hoce u SRBIJI i ja postujem vecinu i demokratiju-sto se tice sluzbi lako ce znati preko ip sifre ko je vlasnik kompjutera koji pise iza lika koji se sprda sa svima nama i - Predsednikom Srbije i siri anarhiju ....) ti si dokazao sta znaci biti proizvodjac i u isto vreme "mali hladnjacar" citao sam mnoge tvoje postove odlicno razmisaljas i "na zemlji si" nisi negativac bez nade kao mnogi na ovom forumu

Kojicu procitaj moj tekst demokratija ima limita to sto pozivas na haos moraces da objasnis drugima....mene politika ne interesuje

Mozda jeste utopija... al prim k znanju prosle godine bojkot je bio simbolican ove godone sa sigurnosti i sa realnim dokazivanjem ce biti u leeepom % narednih godina videcemo...

Ako je utopija tooo sto vi mladicu i poznavalac vajni predlazete je, GREEH ...zagovarati berbu po bilo kojoj niskoj ceni i cekkaaati staaa? ... da se jadni narod muci ....zarad vasih licnih interesa,pohlepe..

xSale ...prijatelju! ima li opcija..da me blokiras al samo na ovoj temi da ne mogu nistaaa komentarisati al da mogu iscitati Jeftine,srbin ,vilamet...iii komentare...ako ima MOLIM te blokiraj me!
 
Pole cena od 155 dinara iduce godine nije greh vec odlicna realnost, dok ne prodje ova oluja, ja proizvodim malinu i kosta me 1,1 eura (sa svim toskovima) sto je po danasnjem kursu oko 130 dinara tako da mi cena od 155 dinara (bez prevoza) u ovom teskom trenutku odgovara, ako tebi Pole ne odgovara ti nemoj da beres uopste, ali ne nagovaraj druge da ne beru... Tvoj problem je da imas 5 hektara (moraju drugi da beru) ja sam mnogo manji i mogu par berbi da organizujem u okviru kuce porodice i prijatelja .... tvoj slucaj je poseban i nije pravilo svih nas....strah me je da veliki hladnjacari ne spuste cenu ispod cene proizvodne ... tu ce onda biti problem da li da beremo...
 
pole

Ja cu ici,ti ostani,imas ekipu pa sa njima vodi spiku oko radijacije ,hladnjacara, imas ekipu iskusnih malinara koji na svu ovu bedu dolaze ovde S PONOSOM i hvale se kako su dobili od drzave avione i kamione za dz. Javicu se kad vam puknu cenu od 80 din ove,a sledece 50din za kg maline cisto da potvrdim da smo nesposobni

sto rece marko koji je ostao bez teksta jer je i njega pogodila istina,da je sve strasno, pole koji sa 50god iskustva bezi jer je i njega pogodila istina i shvatio je da sam u pravu,a dosli su neki novi forumasi kojima je ovo zanimljivo,tako da ipak ja idem,a vama zelim sve najbolje i da se sto pre probudite iz zimskog sna i mamurluka jer vas av av nece maziti,ne dozvolite da se nadjete u situaciji za zaljenje!!!

Zivi bili braco uspesni malinari i ostali vocari,stocari i svi redom koji posteno zaradjuju svoj lebac!
 
Putuj igumane, (boje za tebe) ...cena maline nikada nece biti 60 i 80 dinara kao sto iz sebi svojstvenih razloga zelis, idi prskaj "bakrom" sve sto pozelis jer takvi kao ti zele haos i nistavilo i nered, pogledaj se u ogledalu i reci sam sebi istinu, ovde na ovom forumu si blefirao, da imas 10 hekatara jabuke, 2 hektara kupine, i 33 ara maline (koje si hteo da "prces bakrom u decembru"... ) ovde su ljudi koji se ne slazu u svemu ali konstruktivno traze resenje za nas tezak rad i cenu oko maline... ti nisi iz ove price ti si... Trol...(prvo sa potpisom iz "Beograda", a onda iz "Arilja"-ovde ljudi pisu i pamte nisu bas takvi jazavci kao sto ih ti smatras)
 
Kuda Kojicu?Nisi se valjda uplasio?A ja taman spremao spisak literature koju bi trebao procitati jer se tamo ima dosta vremena....:haha: I da kazes nesto kratko i efektno poput Titovog pred sudom "Priznajem samo sud svoje partije".

Salim se.Izvini nisam mogao da odolim.Ne boj se nece tebe privoditi niko.:cvetic:
 
ljudi koji propagiraju lagodan zivot i cenu maline od 155plus dinara vam zele zlo i haos! Zasto? Zato sto hoce da vas primire laznim nadama i cenama,da cutite do juna i ne pravite nikakav pomak,pa kad vam puknu cenu od 80 din shvaticete sta vam marko i slicni njemu zele mucnite glavom i ne dajte da manipulisv vama i da vam poturaju rovce. Odlicno to znate. Ne nasedajte na lazi i obmane

aj uzdravlje.
 
Kojicu pre nego sto odes, savetujem ti da izbrises neke - ne sve (ostavi onu sa "prcenjem bakrom u januaru") , poruke koje si pisao na ovom forumu i sklonis sliku ...osim ako ti Predsednik Srbije to nije dozvolio...
 
Evo ja mogu da ti slikam sta trenutno imam u hladnjaci.bas lepo sluzi do sezone za cuvanje alata,raznog materijala,kutija,kesa,vage,paletara... sto da mi stoji prazna. Nisam jos prosirio vrata na 2m ali kako ide hocu

- - - - - - - - - -

Sad sam pravio neki pomocni obtekat i izaci ce mi 50m2 (125m3)malo iznad 10000e. Hladnjaca od 125m3 moze da se napravi za 15 000e. Eto takva ti je matematika.

- - - - - - - - - -

Paneli od 15-17cm su oko 25e, vrata minusna okretna 450, plusna 350e u Rumi, isparivac 2500e, agregat 3000e, pod po m2 izadje oko 20e. Montaza je 5e m2, krov oko 15e m2, struja po hladnjaci 700e kmplet ormar... lajsne 5e...
 
Mozda jeste utopija... al prim k znanju prosle godine bojkot je bio simbolican . . . .

Ako je utopija tooo sto vi mladicu i poznavalac vajni predlazete je, GREEH ...zagovarati berbu po bilo kojoj niskoj ceni i cekkaaati staaa? ... da se jadni narod muci ....zarad vasih licnih interesa,pohlepe..

xSale ...prijatelju! ima li opcija..da me blokiras al samo na ovoj temi da ne mogu nistaaa komentarisati al da mogu iscitati Jeftine,srbin ,vilamet...iii komentare...ako ima MOLIM te blokiraj me!

Pole , shvati da si im trn u oku jer koristis opasne reci kao sto su " bojkot " ili ne daj boze " protesti "

pazi ​sad ,

Kad policija ( u uniformama ) u prestonici protestvuje . . . . . to je u redu , ( jer eto namuceni ljudi traze vecu platu )

Kad vojska ( doduse bez uniformi ) to isto radi ( a trebalo bi da stiti ustavni poredak ) to je opet u redu .

Da nabrajam i dalje ? . . . prosvetari , medicinski radnici . . . . . . . .. . i ostala bratija na drzavnim jaslama

E a kada to na svom forumu pomenu poljoprivrednici ( u ovom slucaju malinari ) to nije u redu i odmah uslede price

. . . . protesti i ulica ne resavaju nista . . . .

.......Ti mislis da je dovoljno da se izadje na ulicu,da se nesto zapali,mozda neko pogine i tako to.......


Pole obavezno ostani inace ce ovde preovladati vladini bot-ovi ( sendvicari ) koji istovremeno rade za hladnjacare ili su to i sami

pa tako svaki vid nezadovoljstva , bojkota ili protesta zele da prikazu " kao nasilno rusenje vlasti " , smak sveta i sl .
 
Poslednja izmena:
A to sto neko stavi kao pocetnik vrata minusna od 1200e ko mu kriv. A otvara ih 5 puta dnevno 3 meseca. Sto ne pitate nego mlatite cene hladnjaca,malina,kupina.neke lazne ugovore slikate za sve sto napisete.

- - - - - - - - - -

ljudi koji propagiraju lagodan zivot i cenu maline od 155plus dinara vam zele zlo i haos! Zasto? Zato sto hoce da vas primire laznim nadama i cenama,da cutite do juna i ne pravite nikakav pomak,pa kad vam puknu cenu od 80 din shvaticete sta vam marko i slicni njemu zele mucnite glavom i ne dajte da manipulisv vama i da vam poturaju rovce. Odlicno to znate. Ne nasedajte na lazi i obmane

aj uzdravlje.

Daj sinak taj ugovor da lepo zaspim.aj smanji da ti je bio lager sa 100t na 50t a ja cu da popnem sa 2 na 4000e.

- - - - - - - - - -

Izbrisa se ovaj strucnjak..ne podcenjujem ali mislim da ove novajlije treba ignorisati. Cim pocnu da pisu ja cu im traziti sliku od kad su upisali polj gazdinstvo i biljnu strukturu a uvek cu im moju dati prvi.
 
Izbrisa se ovaj strucnjak..ne podcenjujem ali mislim da ove novajlije treba ignorisati. Cim pocnu da pisu ja cu im traziti sliku od kad su upisali polj gazdinstvo i biljnu strukturu a uvek cu im moju dati prvi.[/QUOTE]

Ne brini Slavisa, vratice se Kojic sa drugacijom slikom i drugim imenom, njegova lozinka je provaljena... promenice je i ponovo nam se vratiti... snaci ce se on i nece krenuti sa "prcenjem bakrom" na 33 ari maline, 2 hektara kupine i 10 hektara jabuke... vec na malo suptilniji nacin, malo skromnije...sa nekog drugog IP-a i kompjutera jer zna sada da mi ovde nismo idioti sa asvalta...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh