Pioneer hibridi

Danas merena florencija , vlaga 17% . Juce meren F02 vlaga 24% . Setva 24.4.
Mereno Dickey-john aparatom.
 
Ja sam danas sa zakasnjenjem silirao P88 sejan 29. 4. i primetio sam da ima dosta stabljika sa po 2 lepo nalivena klipa. Prosle godine sam imao P88 na parceli koja se nalazi na 100 metara od ovogodisnje, sejana istog datuma samo godinu dana ranije i taj je imao krupnije klipove ali je bio samo po jedan klip. B23 ima standardno krupan i po jedan klip na svakoj stabli i mislim da ce ove godine biti bolji nego P88. N43 lepo izgleda (prvi put ga sejem pa zato nemam poredjenje) mada sam primetio da na jednoj parceli ima deo gde ga je kukuruzni plamenac posteno dohvatio. Videcemo sta kantar kaze...
 
Narode, dali je neko sejao PIONEER 56 :haha:

Neznam dali je ovo prva godina na ogledu ili je bio i ranije.
Video sam ga na jednoj parceli i mogu reci da je odlican. Sklop biljaka je veoma gust
i daleko je (mislim) raniji od ovih nasih klasicnih hibrida koje mi sejemo.
Kakav je prinos davao prosle god, ako je neko imao njega zasejano.
Napisite par reci.

Pozdrav :ppozdrav:
 
Sa 5kj 9 punih zmajevki, N43, P88 i D11, a još nešto više od pola prikolice su cigani pokrali :udri:
Druga parcela zasad 2 pune na kj P88 sejan na 20.5 cm
 
Redovna ::namigivanje::
Predusev soja, pod brazdu NPK 3x16 200kg/kj+ urea mesec dana pred setvu (mada sam po meni preuranio) 200kg/kj
jednom spartano+prskano:monosan+atrayin+prometrin
još je i delimično sa jedne strane gde je bila pšenica i nije ugarena pocrvenila. Sa ruge strane pored soje ni traga crvenilu
 
da nije bilo kise,**greška bi imali takve prinose,nego mozemo da se hvalimo sa njima posto su nam zemlje na visljem nivou.
inace da je malo pod....plivali bi kao i ostali pa ne bi imali nista....no to je vec sad...da je deda imao.....
 
Ne stizem da napisem nista,posla preko glave...Ali hajde da se i ja pohvalim sa 1,5h kombinacija Grecale i PR34N43 4 zmajevki 485 + 2 petotonke sa stranicama ...Ta njiva mi svake godine extra rodi i ove je...Racunam da je prinos blizu 14 tona sirovog zrna po hektaru! :D Grecale jos nazelen ali N43 pravo vreme za berbu...
 
NPK 33 din/kg+urea 25 din/kg+povraćaj, zar su to tolike pare...brat je potrošio duplo manje...videćemo
Po meni davno nismo imali jeftiniji veštak nego prošle godine :cao:
 
Danas skinut pionirov Y-54 sa 3,5 kj 25400 kg sirovog zrna ili ravno 7t/kj.Predao sam ga u zadrugu a sutra ću znati koja je vlaga i ostalo.Tako smo dogovorili pošto ga zadruga šalje u sušaru a njihov vlagomer nešto zeza.Otprilike vlaga je oko 20%.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZDSLYV8ge6g[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=J9pBMYto2nc [/youtube]
 
pitanje za sve one koi su imali B 23 i D 12 koi je po vama bolji ljudi pričaju svašta a ja bih informaciju od onih što su ga imali a ne od onih koi su o njemu nešto načuli :cao: :cao: :cao:
 
Meni ove godine B-23 je bio extra dobar inace svake godine sejem jedno 5-6 kj i uvek imam neke druge sorte,sad sam sejao N-43 isto jako dobar kukuruz lako se bere skoro bez komusina dok B-23 malo teze cisti berac.Ali kod mene jos uvek florencia je favorit.
 
Nazad
Vrh