Pioneer hibridi

Isto. Meni je i stigao pre nove godine. Početkom decembra su mi javili da nema nezaštićen...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Otisao po kukuruze 9911 dorada u Rumunjskoj a 9975 u Francuskoj.Ne mora nista da znaci ali ipak ..
 
Kako se pokazao p0412? Mi smo do sada sejali sve 9757 ali se prosle godine mnogo lose oprasio pa bi da menjamo malo. Slike su od prosle god 9757
eb34a3f3313b676db03e101fb2b0525a.jpg
6b254f03fbd04ea06a93b8f501f79e66.jpg


Poslato sa NAM-LX9 pomoću Tapatoka
 
Шта је боље (осим цене), Lumiposa или Force?
Lumiposa je sistemični, force kontaktni insekticid, pa bi lumiposa u teoriji trebalo da deluje i na nadzemne štetočine.
Ovako je u teoriji, u praksi ne znam. Prošle godine sam tretirao seme turskim mesurolom, uspeh polovičan, žičar mi je proredio nekoliko redova do međa sa komšijama koji seju netretirana semena.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nisam tada našao ništa bolje. I ovo ide ispod tezge. Stavljao sam duplu dozu, i pored toga imao sam i nešto štete od fazana, tako da sumnjam u količinu aktivne supstance.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ja juce narucio Mesurol neki poljski upravo zbog ptica,vrane su prosle godine napravili darmar,inace sva semena sam uzeo tretirano insekticidom i ici ce plus Mesurol.
 
To nije tačno, povade ga sve u 16 a kako znam, tako što su mi uništili parcelu pored sela a baš sam uzeo seme sa Lumiposom zbog toga i s.eb'o se totalno.Prošle godine na toj istoj parceli korišćen Mesurol, nikakve štete nije bilo.
 
Sad kad sam zatvarao brazdu bilo je jato vrana na njivi, šta će biti kad se poseje ne smem ni da mislim. Pored je voćnjak koji je okružen visokim drvima (mislim bagrenima i brestovima) pa se tu gnezde. Doduše na tu njivu će sad ići soja...
 
Tih vrana nema vise gde nema, a oni je vode kao zasticenu vrstu.Skoro je bila neka reportaza, valjda je negde kod Kikinde otrovano oko 800 vrana.Sve veliki dusebriznici se javljaju i komentarisu da su jako korisne, valjda se u njihovim gnezdima gnezde i kobac ili jastreb,nebitno.Niko da kaze koliko li su parcela unistili tih 800 komada.Stvarno nema dalje, pun ih je i grad i sela, a one jos zasticene...
 
Pušku i udri gamad nema tu druge...ko nekad na salašu kad.je.baba živela pa ima godina.kad napadaju kao popizdele onda stučeš par komadai i za tu godinu snjima je završen poso
 
Nazad
Vrh