Pioneer hibridi

Danas u povratku iz Basaida svratim da obidjem kukuruz i evo slika
P9494
Sejan 28.5. jer sam morao da presejem suncokret.Od djubreta je dobio 150kg SAN kod spartanja.Osnovno nista a ni predsetveno.Njiva je 1 klasa.Povrsina je 1kj.
wp20140914001.jpg

16 redova na klipu,vlaga nemam pojma ali nije ispod 30%.
A da nije bas sve idealno
wp20140914002.jpg

Mislim da ce ovoga biti sve vise i da ce se mnogi iznenaditi kad udju u njivu
 
Danas sam merio vlagu na No1 i V74.Juce sam skinuo nekoliko klipova i danas ujutru okrunio vlaga 23% i 23.9%.Ako sledece nedelje ne bude kise spustice se na 20% i onda krunim jedan deo pa sta bude
 
Mozda stvarno nije lose da se uz izmerenu vlagu uvek napise i datum setve.Ovako samo bespotrebno gomilamo postove kad svakog clana koji navede vlagu pitamo kada je sejao:ppozdrav:
 

Sejano 03 i 04 .04. tekuće godine

Probao danas (19.09.) da berem V74 u klipu ali ispala nemoguća misija ( ostao sam bez kukuruza , V74 meljem kompletan klip, trenutno najmanja vlaga)
Berač Zmaj 214 S više prosipa zrno nego što ostaje na klipu ( nije baš bukvalno tako ) ali baš dosta prosipa tako da sam odustao od berbe u klipu
Sačekaću ,, još koji dan" pa ću vršiti u zrnu :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Drug krunio P216 vlaga 21 sejan kukuruz na kukukuruz, kaze da ga je dijabrotika rasturila prinos 68m/kj. Predao almexu. Takodje cujem da ljudi krune i po 10t po kj vlaga 30%. Ovo prvo je tacna informacija ovo drugo rekla kazala.
 
Ja sam jutros cuo da je kod nas krunjeno 9t po jutru sa 25 vlage.Drugi gazda je krunio 4300kg na 8vrsta tj. pola jutra sa nekih 27vlage.
 
Evo slike sa zvaničnih Pionirovih ogleda u Deltaagraru u Staroj Pazovi. Pre dva dana je bio dan polja.
fotografija0669.jpg
fotografija0665.jpg


fotografija0668.jpg


Hibrid koji se meni lično najviše svideo, i zbog prinosa i zbog mogućnosti za siliranje:
fotografija0667.jpg


A evo i rezultata ogleda suncokreta ranije skidanih:
fotografija0666.jpg
 
Ne, nego taj kombajn ima u sebi protočnu vagu i odmah meri prosečnu vlagu svakog merenog uzorka.
Ukratko, nije bilo stalnog pražnjenja kombajna, nego je sve urađeno odjednom a rezultati svakog pojedinačnog hibrida su u hodu računati.
Kombajn je dopremljen sa strane, sa nekog instituta.
 
Ko je merio dubinu odnosno duzinu koliko se vrsilo? Kod tih ogleda obicno kazu broj brazdi puta recimo 100m to je to. Kad ono duzina 120m?
 
Nazad
Vrh