Pioneer hibridi

Neznam koliko kod vas odbijaju na vlagu i sušenje, ali kod nas to bude od 3 do 6 procenata, za jedan procenat vlage, pa kada taj hibrid kasnije FAO grupe ima 2 i više procenta vlage od ovg iz ranjije FAO grupe, taj veći prinos skoro niakda ne pokrije te odbitke, pa od toga ima koristi samo otkuplivač.
 
Tamo gde ja predajem kukuruz su skroz korektni uslovi predaje. Sam prinos dosta zavisi od datuma setve za pojedine hibride. Imao sam slucaj 2011. godine da sam jednu parcelu sejao posle Djurdjevdana na gruberisanu strnjiku posle izvlacenja stajnjaka pa sam imao skoro tonu po kj vise kukuruza nego na ostalim njivama koje su tada posejane u redovnom roku i isto se djubre stajnjakom. Tu sam posejao sve sto mi je ostalo od semena, 4 ili cak 5 hibrida je bilo ali nisam mesao seme vec kako potrosim jedno, uspem drugo.
 
Kasniji hibridi su usporeni u fazama rasta od nicanja do "brzog porasta" tj do nekih 10ak lista u odnosu na rane . Zbg tog sporijeg rasta imaju vremena da idu u "debljinu" i praktično da povećavaju broj reda zrna u mladom zametku . Bez obzira ako bude nekog stresa u toj fazi može da poremeti taj proces . Takvog slučaja ima dosta ove godine kod mene zbog poplava, oblačng i hladnog vremena i previše padavina pase kod nekih kukuruza dešava da imaju manji broj reda zrna od kolko bi trebalo iako njiva izgleda savršeno . Posledica lošijih uslova u ranoj fazi .
Inače troškovi sušenja ovde su dosad bili oko 15-16e/t sa pdvom za visoku vlagu preko 25% , i to je jedini trošak za skidanju sa višom vlagom , od toga treba odbiti par procenata koliko su gubici na prinosu zbog čekanja da vlaga padne , al to je posebna tema.
 
Išli jutros na najlon sa suprugom,a ono ...

07092014238.jpg


....ove godine samo problema sa stokom ...

07092014239.jpg


... ali ovaj put sa stokom na dve noge ....

07092014237.jpg


.... ovom prilikom bih mu poželeo,da sledeći put kad prelazi put,da mu se posrećipa da ode na odmor,ali na rehabilitaciju :ppozdrav:
 
Kreteni, koja budala je radila to???!!! ::jako_besan::
Ma lepo ja kazem postavis kljusu u zemlju kod nekoliko tabli ali onu za medvede pa ces videti rezultat!!!! Znaci sad sam se razbesneo sam tako, idem da pogledam moj kukuruz samo da mi se baterija na telefon napuni!!
 
Kome moze da se zameri??? Verovatno neka ljubomorna psihobolesna budala cupala table!! Takve treba u Sibir!
 
Kod mene su pokrali table verovatno zbog kolceva.Tu noc su nestale table i sa NS ogleda i sa AS ogleda.
 
Sigurno su ljubomorni, takav soj ljudi poznajem jako dobro, kad ne mogu nista da ti naprave onda ce bar da ti ili pokradu table i da platis table, ili da ponovo ides u udaras sve ispocetka! Ja takve niti razumem niti ih opravdavam! Umesto da nauce nesto oni cupaju table! Idioti ! Kreteni!
 
prekljuce skinuli oko 2,5 jutra za goveda, noseno na susenje ... A79 fao 260 vlaga 27,6 % i P9494 fao 310 vlaga 25,4 % - kod njega je bilo dosta obolelog od crvenila pa je to spustilo vlagu, sa njive gde nije toliko oboleo nosio sam uzorak i imao je 30 %
 
Ubedjen sam da sam video pocinioca u nedelju oko 7h ujutru... Kada sam prolazio za NS bio je beli jugo stajao pored puta i nosio je tu jednu tablu u ruci, dok je drugi vec bio kod auta tada.... tablica je bila ZR191 zadnja slova ne mogu da se setim.
 
I kod nas je bila slicna situacija pre 6/7 godina, isto sa Pioneer ogledaima. Samo sto su pocinioci to ucinili iz sale. malo pomesali table(jedna PR, druga sad lupam KWs, bc, na...), ali u oba slucaja veoma nekulturno...
 
Nazad
Vrh